4mmc, tisztítási eljárás

PeterKeta

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
14
Reaction score
2
Points
3
Hello! Egy ilyen 4mmc-vel találkoztam (képhez kapcsolódóan), ami nem emlékeztet más formákra, amikben korábban láttam.
Nem tanácsos orrba adagolni az eladónak. Valószínűleg IV-ben sem, nem engedném, hogy bárki megkockáztassa.
Megnéztem a kristályosítási útmutatót, de sajnos a lakásban lévő gőzök miatt IPA-ban való főzéssel gondban leszek.
Mi a helyes eljárás ennek a tisztítására? Elsődlegesen olyanoktól keresek tippeket, akiknek (esetleg) van tapasztalata a képen látható 4mmc-ről.

Vagy hideg IPA, vagy csak oldani és hagyni elpárologni?
Vagy acetonnal? csak átöblítem és leszűröm?

Reményeim szerint orrba adagolásra alkalmas lesz.
 

Attachments

  • OVfZ6vJyrN.png
    OVfZ6vJyrN.png
    809.4 KB · Views: 329

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
Csak acetonos mosás és befejezés
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,709
Points
113
Deals
666
Nem lenne jobb, ha egyszerűen nem használnánk ezt az anyagot, és kidobnánk?
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Az IPA-t vízfürdőben, lezárt edényben lehet felmelegíteni, és ezt a 4mmc-t előzetesen oda lehet helyezni. Keverje meg az edény tartalmát, amíg a 4mmc teljesen feloldódik, majd hűtse le a tartalmat, és tegye a fagyasztóba 8+ órára. A kicsapódás után szűrje át egy papírszűrőn.
 

PeterKeta

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
14
Reaction score
2
Points
3
Ez nagyon jól hangzik. Megkérdezhetem, hogy mennyire lehet forró az IPA? És a vízfürdőnek nemrég forralt víznek kell lennie? Elég a kávéfilter, vagy van más javaslatod :)? Továbbá milyen oldószer ajánlott? Csak annyi, amennyi az oldandó tartalomhoz elég?
Köszönöm!
 

hotelier

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 19, 2023
Messages
5
Reaction score
5
Points
3
Szia!

Nekem az elmúlt évben eléggé hasonlóan kinéző tételeim voltak (talán ugyanaz...AT? ;)).
Ha így van, akkor az eladónak igaza van - ez a cucc szagolhatatlan ;) Akkor egy egyszerű hideg acetonos mosás nem lesz elegendő. Bár fehéren és szárazon fog kijönni (a nedves/zsíros cucc oldatban lesz az acetonos lefolyással), de nagyrészt megtartja a borsos csípősségét és ezáltal könnyfakasztó tulajdonságait.
Ha azonban megfelelően átkristályosítják, átlátszó vagy fehér kristályok formájában fog kijönni, alig észrevehető szaggal és kellemesen enyhe érzéssel az orrnak.

Én a desztillált H2O és IPA keverékét használnám. Minél több IPA van a keverékben, annál finomabbak és hosszúkásabbak (tű alakúak) lesznek a kristályok.
Ha a későbbiekben egyszerű kávéfilterrel tervezel, akkor olyan méretű süllyedő kristályokat akarsz növeszteni, amelyek nem csúsznak át a pórusokon. Ezért azt javasolnám, hogy az arány 70:30 és 50:50 között legyen Víz:IPA.
A keveréket (lazán lefedve egy fedővel) melegítsük enyhe forráspontig (~70-80-C), majd cseppenként/kis adagokban keverés közben adjuk hozzá egy második edényhez, amiben már az elkészített 4-MMC van. Hagyja abba a folyadék hozzáadását, amikor az összes szilárd anyag teljesen feloldódott (nem kell az oldatot hosszan forralni!). A második edényt azonban helyezzük forró vízfürdőbe, hogy elkerüljük a túl gyors lehűlést és ezáltal a ténylegesen szükségesnél több oldószer felhasználását, lásd alább).

Grammonként 2-3 ml víz+IPA oldószerkeverék elegendő. Ezzel az eljárással a gőzök/szagok minimálisak lesznek.
Vigyázzunk, hogy ne adjunk hozzá túl sok folyadékot, mert ez szükségtelenül megnyúlt folyamatidőt és esetleg csökkentett hozamot eredményez (ha a reXing főleg hűtéskor történik).
Aztán a felesleges oldószer kiforralása a már oldatban levő drónnal biztosan agresszívan büdös füstöket fog előidézni :)

Végül hagyja lassan szobahőmérsékletre hűlni, és hagyja zavartalanul, amíg ez megtörténik. Legyünk türelmesek, mert az első kristályok kialakulása néhány órát is eltarthat. Amikor a kristályok növekedése szobahőmérsékleten megáll, óvatosan tegyük át a hűtőszekrénybe néhány órára, hogy még többet préseljünk ki az oldatból.
Végül szűrje le a maradék oldatot (tartsa meg, és hagyja elpárologni, mivel még mindig lesz mef az oldatban, amely végül finomabb kristályokban fog kicsapódni (amelyek azonban több szennyeződéssel lesznek ellátva...ezeket később egy második lépésben megtisztíthatja).
Mossa ki a keletkezett kristályokat néhány csepp jéghideg acetonnal a fagyasztóból. Hagyja megszáradni és élvezze 😉
Sok szerencsét!
Hotelier


P.S.: Víz+etanol keverék még szebb kristályokat eredményez, az etanol azonban kicsit trükkösebb, mivel lassabban párolog, mint az IPA ->pontosabb oldószer/oldószer arányt kell betartani, különben a végén egy hét+ várni fogsz a termésre vagy leforrázásra, és ezt nem akarod. Ráadásul EtOH-val gyakrabban fog előfordulni az "olajosodás", mint IPA ime. És ezt még kevésbé akarja majd;)
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Ez kissé furcsa, de nekem is gondot okoz a nagy kristályok megszerzése, de az én esetemben tisztában vagyok vele, hogy ez leginkább a türelmetlenségnek köszönhető.
 
Top