5-MeO-triptamin (mexamin) melatoninból: egyszerű útvonal

Hailstorm

Don't buy from me
New Member
Joined
May 14, 2022
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Eljárás:

32 g toszilsav-monohidrátot 150 ml vízben feloldottunk, és 8 g melatoninnal kerekfenekű lombikban 9 órán át refluxáltuk. Az elegyet dekantáltuk, 12 g NaOH-val jégfürdőben lassan bazifikáltuk, és dermedésig hűtöttük. A csapadékot leszűrtük, kétszer mostuk hideg tömény ammóniával, majd vákuumban szárítottuk, így 4,444 g fehér port (67%) kaptunk.

Jellemzés:
  • Pozitív reakció (lila színfejlődés) 0,2%-os etanolos ninhidrinnel, ami elsődleges (vagy másodlagos) aminra utal.
  • Olvadáspont: 121,4 °C (121,5 °C az irodalomban).
  • Semleges és bázikus vízben rosszul oldódik, savas vízben oldódik. Etanolban kissé oldódik. Nagyon jól oldódik acetonban, metanolban, DCM-ben és THF-ben. Forró acetonitrilben oldódik.
  • A tozilát só jól átkristályosodik etil-acetátból. Nagyon jól oldódik forró és/vagy savas vízben. DCM-ben kissé oldódik, THF-ben gyengén oldódik, acetonban csaknem oldhatatlan.
  • A melatoninhoz hasonlóan a mexamin is elnyeli a 264 nm-es ultraibolya fényt. A melatoninnal ellentétben 365 nm-es fényben NEM lumineszkál.
  • Az IR-spektrumban két csúcsot mutat 3335 cm-¹ és 3283 cm-¹-nél, amelyek a primer amin két N-H kötésének nyúlásának felelnek meg. Összességében a spektrum majdnem azonos a kiskereskedelmi mexaminéval (mellékelve), egy apró anomáliával az 1650 cm-¹ tartományban. Az ebben a régióban lévő csúcsok az amidok C=O-karbonilcsoportjának nyúlásának felelnek meg, ami azt jelenti, hogy a termékben nyomokban melatonin található. Szükségtelennek tűnik a tisztítás, mivel a melatonin a későbbi reakciók során elveszik.

Megjegyzések:
  • A toszilsav helyett foszforsav és kénsav használata a termék jelentős szennyeződéséhez vezetett barna trutyival.
  • A reakciót nem optimalizáltuk - lehetséges, hogy a toszilsav és a NaOH mennyisége csökkenthető.
  • A savas hidrolízis reverzibilis reakció, tehát nem fut le teljesen. A 8-10 óránál hosszabb ideig tartó forralás nem valószínű, hogy sokkal nagyobb hozamot eredményez. Úgy tűnik, hogy a hozam növelésének egyetlen módja az ecetsav folyamatos desztillálása a reakcióelegyből, vagy metanol folyamatos hozzáadása és az alacsony forráspontú metil-acetát desztillálása.
  • A melatonin semleges vízben rosszul oldódik, savas vagy bázikus vízben azonban oldódik, és sárgára színeződik.
 

Attachments

  • Rs7zLwpHZB.png
    Rs7zLwpHZB.png
    54.3 KB · Views: 236

SonOfJessieBerg

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 10, 2023
Messages
14
Reaction score
7
Points
3
Elnézést, ha ez egy buta kérdés. A PTSA (PARA TOLUENE SULFONIC ACID) ugyanaz, mint a toszilsav-monohidrát. Amikor a Google-ban a toszilsav-monohidrátot keresem, a PTSA-t mutatják.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Igen, a toszilsav a PTSA, a trifilsav pedig a trifluor-metánszulfonsav, hagyom, hogy megkeresse, mit jelent az AIBN... csak egy kis gyakorlásképpen (egy rövid leírást is olvashat, amely olyan, mint egy tégla a birtokában lévő kémiai ismeretek falában). A STAB is egy jól megismerhető anyag, valamint a LAH-t lassan felváltó Red-Al. Ezeket a kifejezéseket muszáj összegyűjtened. A PyBOP és a DCC, EDC és mások speciálisabbak (téglák a felső falból). Persze azt is tudni kell, hogy mit jelent a DCM, THF és Et2O... A DIBAL megint csak az ínyenceknek való.
 

SonOfJessieBerg

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 10, 2023
Messages
14
Reaction score
7
Points
3
megértette, és igazad van, amikor én google egy témát azt mondod, hogy nem értem, hogy és akkor én google, amit nem értem a magyarázatot, mint az orosz baba megy mélyebb és mélyebb. ez elég érdekes, és ez törik a fejem, de nem fogom feladni. fogom tartani a tanulást.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
A hozamtól függetlenül jó munkát végzett. Én még mindig az alap hidrolízisre mennék, de ez egy szép leírása a savas hidrolízis preparatív megközelítésének. Mint említetted a hozamot növelheti a MeOH lepárlásával, amely köztudottan segíti az ecetsav eltávolítását, a desztillátumot valamilyen oldhatatlan bázissal kezelheti, hogy acetátot képezzen vele.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Teljesen egyetértek. Nekem is kezeletlen ADHD-m van, így szuper veszettül lyukas leszek, olyannyira, hogy nem tudok kijönni!
Ez az oka annak, hogy 4 projektem van folyamatban - és ez csak a kémiai projektek!
 
Top