a-PVP minőségi meghatározása

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Néha van olyan helyzet, amikor mefedront vásárol, de azt bizonyos esetekben a-PVP-vel helyettesítik. Ezt az Ön egészsége érdekében ellenőriznie kell. Itt szeretném bemutatni Önnek az a-PVP meghatározásának következő minőségi módszerét. Más szóval, hogyan lehet megkülönböztetni az a-PVP-t a mefedrontól.

A módszer egyértelműen egyszerű. Szükséged lesz nátrium-bikarbonátra (szódabikarbónára), vízre és a mintára.
1


A javasolt reakciót színváltozás és szagfelszabadulás jellemzi. Az a-PVP oldat lúgosításakor világoszöld színt kap és határozott szagot bocsát ki.

Lépésről-lépésre történő utasítás:
1.
0,1 g vizsgált mintát hígítsunk fel 5 ml vízben (1. oldat).

4

5


2. 2-3 g szódabikarbónát hígítsunk fel 5 ml vízben (nem szükséges teljesen felhígítani), alaposan keverjük össze (2. oldat).
7


3. Adjunk 1 ml nátrium-bikarbonát-oldatot (2. oldat) a vizsgált oldathoz (1. oldat). Figyeljük meg a reakció eredményét.
8

9


Ha az oldat világoszöld színűvé válik (mint a képen), akkor arra következtethet, hogy az a-PVP túlsúlyban van a mintában. A színváltozással együtt a pongást is megemlíti.
Ha az oldat színe nem változott, akkor nincs a-PVP a mintában.

A kísérletet például mefedron oldattal is elvégezték. Az alábbi képen látható, hogy az oldat nem változtatta meg a színét.
11

12


Adjon szódabikarbóna oldatot a mefedron oldathoz, és figyelje meg, hogy megváltozott-e a szín:
13

15
 
Last edited:

propiophenone

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 25, 2022
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
A kérdés az, hogy ez másként jelenik-e meg az a-PHiP vagy az a-PCyP vagy az a-PPP esetében?

Köszönöm
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Helló, nem kísérleteztem, de szerintem ők is reagálni fognak.
 

yin-yang

Don't buy from me
Resident
Joined
May 18, 2022
Messages
58
Reaction score
29
Points
18
Az a-pvp-vel való reakció a szennyeződésekkel vagy magával a molekulával történik? Meg tudná nekem adni a bontást, hogy miért történik, és miért nem a 4-mmc-vel, kérem?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Ez a reakció tret-amin-ketonokkal működik, mint a-PVP molekula. Nem tudom pontosan megmondani ennek a reakciónak a mechanizmusát. Ezt a módszert empirikusan találták meg.
 

spacetruckin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 8, 2023
Messages
40
Reaction score
9
Points
8
Köszönjük az eredményt
 
Top