Ecetsav-anhidrid ólomacetátból?

Katty Korner

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 17, 2022
Messages
75
Reaction score
10
Points
8
Szuper alapkérdés, de tudom, hogy lehet ólom-acetátot használni ecetsav-anhidrid helyett a fenil-ecetsav p2p-re.

Az volt a benyomásom, hogy ez azért van, mert az ólomacetát melegítéskor AA-t termel?

Ha ez a helyzet, akkor csak felmelegíteni és lepárolni lehetne?

Gyenge minőségű hozzászólás, tudom, de tudnom kell, itt kérdezem, aztán magam ásom bele magam.
 

Katty Korner

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 17, 2022
Messages
75
Reaction score
10
Points
8
Tudom, hogy lehet kéndiklórból, vagy kéndiklórból, elfelejtettem, de csak kíváncsi vagyok...
 

plancklong

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 7, 2022
Messages
36
Reaction score
13
Points
8
Szia Katty Korner!
Az S2Cl2 vagy SCl2-t tionil-klorid előállítására használják, azt hiszem.

Szeretném megtalálni az ólomacetátból származó ecetsav-anhidrid előállításának módszerét. Majd megkeresem és meglátom, hogy fel tudom-e tenni.
 

Katty Korner

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 17, 2022
Messages
75
Reaction score
10
Points
8
A Sciebcemadness szerint az AA az acetil-klorid és a nátrium-acetát használatához hasonlóan készíthető, de helyettesítheti kén-di/monokloriddal. Régebben volt egy képi útmutató jellegű dolog azon a fórumon, hátha megtalálom.

Az ólomacetátra csak azért vagyok kíváncsi, mert az ecetsav olcsó és könnyen beszerezhető, a lítium könnyen beszerezhető, így az ólomacetát készítése is egyszerű. Aztán csak melegíteni kell, és talán újra lehet hasznosítani az ólmot, ha több ecetsavat dobunk bele, idk.
 
Top