adapter ragadt a reakciós lombikomra

alterego

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2023
Messages
20
Reaction score
6
Points
3
Üdvözlöm!
Gyors kérdés;
Az adapterem beragadt a reakciós lombikba. ( sok hő és nyomás volt, és a reakciókat néhányszor úgy manupuláltam, hogy a reflux végét egy másodpercre tumbával lefedtem). Ai/Hg-t használtam egyébként.
Valami javaslat?
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Tegye az adaptert forró víz alá, vagy használjon oktánbránolót, és próbálja meg lazítani. Jobb 20 kis balra jobbra, mint egy erős jobbra, mert akkor eltörik.

Nem használt vazelint.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Melegítse a női részt forrólevegő pisztollyal, fúvókás hajszárítóval, forrólevegős forrasztó izével, egyenletesen melegítse körbe és csak a női részt. Ringassa az alkatrészeket balra-jobbra és hátra-előre, majd csavarja meg erősen. Nem működött? Adjon hozzá néhány csepp tömény kénsavat néhány órára, hogy beszivároghasson a kötésbe, mossa le, próbálja meg csavarni, ha nem, alkalmazzon ismét hőt, és próbálkozzon újra.

Nem vált be? Ilyenkor összetöröm a kevésbé értékes részt, hogy megmentsem a fontosabbat.
 

alterego

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2023
Messages
20
Reaction score
6
Points
3
Így kapta őket külön ( repedés nélkül) .
Thx a tippeket srácok.
Felmelegítettem a női kötést, és csavartam ( hegesztőkesztyűvel, így nem kaptam fogást) nem volt siker.
Aztán használtam egy csapoló kalapácsot ( gumifej) és adtam neki kb 1000 mini csapolást ( szó szerint nem használtam erőt , csak a rezgés szükségessége miatt). Aztán a dugók közötti vízzáró kezdett véletlenül, és tudom, hogy ez volt az a pillanat! egyenes mozdulattal kihúztam ( még mindig volt egy kis erő szükség, de nem sérült meg).
Én most boldog vagyok! Hogy a vadonatúj lombik nem sérült meg egy olcsó kínai 24/40-es adapter miatt pár dolcsiból....
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Ez egy kicsit úgy hangzik, mint.....

Nos, csak azért, hogy ne legyenek félreértések:

A bal a férfi, a jobb a nő.

IVs98gcbQ2
 

alterego

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2023
Messages
20
Reaction score
6
Points
3
Igen a lombikom: volt ns 29/32( tehát a kép richt jointja, mint női rész)
Adapter : 29/32 a 24/40-re (a hímivarú rész a lombik nőivarú részébe ragadt).
Adapter női rész a hím kondezorhoz(24/40)
 

Loki12

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 18, 2022
Messages
52
Reaction score
25
Points
8
A hőlégfegyverek nagyon hasznosak az ilyen szerencsétlen helyzetekben; akárcsak a 15 dolláros grillkesztyűk, amelyekkel megragadhatja a forró üveget. Egy jó hajszárító ugyanolyan jó, mint a hőlégfúvó, de lehet, hogy hosszabb ideig tart, amíg az üveget a leválasztáshoz szükséges hőmérsékletre melegíti.
 
Top