Al/Hg reduktív aminálás (MDMA) tanácsadás

cooked_Chef

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 12, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Sziasztok!

Csak néhány kérdés a jó öreg MM módszerrel kapcsolatban, az anyagok elérhetősége miatt hazámban mérlegeltem a lehetőségeket, és ez a legjobb számomra.

Csak néhány tanácsot szeretnék kérni a reduktív aminálással kapcsolatban:

1. Mekkora a legnagyobb mennyiségű MDP2P/Nitrometán keveréket lehet biztonságosan használni? Úgy látom, hogy az MM módszer 25g MDP-2-P : 20mL MeNO2-t igényel .

Arra gondoltam, hogy 75g MDP-2-P : 60mL MeNO2

És még - van még valami tanács ezzel a módszerrel kapcsolatban?

Üdvözlettel
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Szia, Van valami oka annak, hogy ne használjunk MeNH2-t a nitroetán helyett? Ha jól értem, a nitroetán úgyis MeNH2-re bomlik, így könnyebben beszerezhető alternatíva lehet.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Gondolom, nitrometánt* akartál mondani .
Mindenesetre lehetséges az egytégelyes redukció elvégzése.
 
Last edited:

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Patton, igen, az én hibám, nitrometánt akartam mondani. Most már látom a problémát, én MeNH2-HCl sóról beszéltem, amit könnyű beszerezni, de szükségünk van freebázisra, ami gáz, tehát ha MeNH2-HCl-ből indulunk ki, akkor freebázissá kell tennünk és oldószerben kell feloldanunk anélkül, hogy a laborunkat gázkamrává alakítanánk. Van valami beszámolótok vagy tanácsotok, hogy hogyan csináljuk ezt? Ezután ezt a MeNH2 szabadbázis oldatot hozzáadhatjuk az amalgámhoz és az MDP2P-hez. Vagy inkább a MeNH2 oldatot összekeverjük az MDP2P-vel és ezt adjuk az amalgámhoz? Bocsánat, csak találgatok, eddig nem találtam jó leírást erről, és soha nem is próbáltam MDMA-t készíteni, de most van rá esély, hogy kapok egy kis PMK-t, és keresem a legjobb módját a felhasználásnak.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
A metilamin szabad bázis előállításáról itt írtam.
Ezt a vitát az MDMA szintézisről szóló megfelelő témában szeretném folytatni (alábbi link).
 
Top