Riasztás. Ne használja a SIM.

hermano

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Jun 18, 2023
Messages
51
Reaction score
50
Points
18
Ugyanakkor írom ezt a bejegyzést, kapok néhány alacsony kulcsú információt a SIM könnyű 0/day exp-ről.
Elég 1 SMS-t küldeni passzív payload kóddal, és a feladó hozzáférhet ahhoz, hogy meghallgassa az összes dolgot, ami a telefonod körül történik.
Nem fogsz kapni semmilyen értesítést, még sms, a rejtett.
Miután sms-t küldött *hacker* recieves hívás, és ő hallhatja non-stop audio forgalom a telefon dinamika. (körülbelül 1 órán keresztül)
Saját magamon teszteltem, és megdöbbentem.
Tanácsok:
1. Ne beszéljen senkivel üzletről, ha bármilyen telefon egy szobában van önnel!
2. Ne mondjon triger szavakat, amelyek illegális dolgokkal foghatnak.
3. Frissítse telefonjait, miután új frissítés érkezik.

(Tesztelt ukrán gsm net, az én 2 telefonok)
De ez még működik bármely országban, de a határokon.
 

TryHard4Ever

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 3, 2024
Messages
11
Reaction score
9
Points
3
Meg tudná adni az útmutatót ennek elkészítéséhez ?
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Az egyetlen dolog, amiről hallottam, az úgynevezett " csendes sms", amely a telefon rádiós rendszeren keresztüli helymeghatározására szolgál, nincs GPS vagy valami hasonló.

Attól függően, hogy az Ön országa rendőrség csak képes nyomozni a (nem biztos) 2 hónapig.
Ha nincs sok rejtegetnivalód, tisztítsd meg az Apparent és a multimédiás eszközeidet és nem lesz semmi bajod, ha a következő hetekben nem mozogsz, hogy bseeve a helyzetet.

Amellett, hogy ezzel a módszerrel nem lehet a telefonodat közvetlenül 100%-ban helyben követni.
 

pshcrmth

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Sep 8, 2024
Messages
58
Reaction score
13
Points
8

imo. ez nem igazán tesz különbséget. a tanácsom, mint nem szakember, de ugyanúgy nem egy n00b lesz:

- root a telefon, hogy ad hozzáférést a SU beállítások, és akkor lehet változtatni sokkal több beállítások és információk, amelyek a fajta könnyen megszerezni bárki, aki kapott egy kis informatikai készségek.

- ellenőrizze az összes kapcsolati beállítását! ( győződj meg róla, hogy nincsenek nyitott portok, kapcsold ki a GPS-t és a csatorna figyelmeztetéseket (például katasztrófa- vagy vészhelyzeti üzenetek).

- ellenőrizze és távolítsa el az összes felesleges alkalmazást, és kapcsolja ki az összes engedélyt és automatikus jelentést azon alkalmazásokon, amelyeket használ.

- Nem vagyok benne biztos, de a dummy eSIM használata jobbnak tűnik, mint a normál SIM használata.
 

pshcrmth

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Sep 8, 2024
Messages
58
Reaction score
13
Points
8
PS. úgy tűnik, hogy a LoRa Meshtastic jó kommunikációs alternatíva lehet a jövőben, vagy a jó öreg, divatos hordozó pidgeons ;)
 

CrazyMarliey23

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 6, 2023
Messages
8
Reaction score
4
Points
3
a meshtastic olyan, mint a walkie talkie, az esim is jó alternatíva.
 
View previous replies…

pshcrmth

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Sep 8, 2024
Messages
58
Reaction score
13
Points
8
Igen, ez valami olyasmi, mint a walkie-talkie vagy amatőr rádió és a mobiltelefon keresztezése. decentralizált off grid kommunikációs rendszer. :)
 
Top