Az összeolvasztás túl sokáig tart a <0c hőmérséklet miatt?

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Megtanultam az al / hg segítségével Reynolds és általában szoktam kezdeni reakciók körül 30mins-1hour hozzáadása után higany-klorid, most léptem fel a fémlemez és most néhány új alternatív 99,99% alumínium szögek, volt néhány succcess a lapok, de örökké tart, hogy elindul a hidegben, nem voltam biztos, ha ez játszott egy nagy szerepet, így csak azt akarom kérdezni, hogy mit gondolnak mindannyian.

Metanol + alumínium + higanyklorid felesleges mennyiségben, közel 3 óra kellett, hogy elkezdjen érezhetően tompa lenni és a metanol nem buborékosodik. Legalább szobahőmérsékletűre melegítsem a metanolt? a metanol és a higanyklorid önmagában jó választás a dolgok beindításához? vagy egy másik oldószer hozzáadása segítene?
al/hg nitro nélkül
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
A tömör alumíniumdarabok szarok erre. próbáltam lapokat, granulátumokat, korongokat, semmi sem működött jobban, mint valami vastag seggű fólia.
1H amalgámozni még 0c-nál is őrültség. kint dolgozol btw? Mindenesetre melegítsd fel azt a szarházit kb. szobahőmérsékletre. őrölt fóliával az amalgámozás 5-10 perc alatt megtörténik 23C-on.
Csak a víz mindig is remekül működött, mi a szerepe a metanolnak, ha úgyis csak leengeded és kimosod?
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Vastag fólia OK az olyan >2kg-os reakciókhoz. Kültéri munka igen, de beltérbe költözött
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
És vastag fólia alapvetően nagyon vékony lap, és én már skálázott fel .012 "vastagság és ez tette nekem jól 1kg, de most a temps kint már csökken, különösen a laborban már kaptam változatos eredményeket amalgámozás.

találtam ezt,
 

Attachments

  • UENim9TOjx.jpg
    UENim9TOjx.jpg
    132.8 KB · Views: 136

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
A fenébe, milyen hozamot kapsz az1kg-os mérlegből?
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Jó volt a hozam, gyorsan méreteztem fel, és néhány problémával találkoztam, de nagyon szép reakcióm volt 1,1 kg körül 950 g-ot kaptam vissza... Ez volt a dömping mindent a nagykereskedelmi. Az összes lap elfogyott, alig maradt valami, és a reakciónak szép szürke / kék színe volt. Tanulom a dolgok finomhangolását, de szerintem hamarosan átállok borohidridre, pumpáltam. Úgy tűnik, megbocsátóbb/könnyebb a nagyobb reakciókhoz.
 
Last edited:

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Szeretek kisebb redukciókat végezni, mint például 650g egyszerre ezzel a módszerrel könnyebbnek találom, hogy konzisztens eredményeket kapjak. Azt hiszem, hogy az 1+kg-ra talál, de nem igazán végeztem el a megfelelő kiigazításokat a módszereimhez.

Most próbálom ki a boro redukciót, majd elmondom, mit gondolok róla vs al/hg
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Oh borohidrid akkor skálázni egy csomó az biztos, láttam 750-1500kg skála, nem illegális ofcourse.
De érdekes tudni, hogy sikerült ilyen nagyra méretezni, én arra gondoltam, hogy 100g fölé is lehet méretezni.Sok alumínium maradt?Mennyi só?És a lemez vastagsága?
 
Top