Amfetamin-citrát

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2022
Messages
73
Reaction score
40
Points
18
Úgy döntöttem, hogy kipróbálom az amfetamin-citrátot.
Citromsavat oldottam fel IPA-ban és hozzáadtam az amfetamin bázishoz, de nem sok só képződött, csak egy kis só csapódott ki és ragacsosnak tűnt (ph = 6).
Szerintetek mi lehet a probléma?
Az általam használt citromsav monohidrát.
 

Mo0odi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
148
Reaction score
54
Points
28
Az itt olvasottak szerint az amfetaminsóknak 3 típusa van

Amfetamin-hidroklorid
amfetamin-szulfát
amfetamin-foszfát

Ha többet tudsz, mondd el nekünk

amfetamin sók
 

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2022
Messages
73
Reaction score
40
Points
18
Több van ennél a 3 sónál (szacharát, aszpartát, oxalát...)

Úgy gondolom, hogy minden sónak más-más hatása van, ezért úgy döntöttem, hogy megpróbálom a citrátot, de nem találtam róla semmilyen információt.

Viszont találtam egy szabadalmat, ami azt mondja: a monoamfetamin-foszfát hatásosabb, adagról adagra, mint az amfetamin-szulfát.
Meglepő módon az amfetamin-szulfát több amfetamin bázist tartalmaz, mint az amfetamin-foszfát.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Minden sav sót képez amfetaminnal, ami bázis.
Az amfetamin-szulfát és a foszfát azért gyakori, mert nem higroszkóposak, mondjuk nem szívják a vizet a levegőből és nem válnak tócsává.
Az amfetamin-citrát valószínűleg nem por, hanem viszkózus massza lesz, és nem alkalmas a szokásos fogyasztási módokra.
Az, hogy a monofoszfát hatékonyabb, egy szabadalmi állításból származik, és mint ilyen, nagyjából annyit ér, mint amit egy használtautó-kereskedő mond egy autóról, amit el akar adni. A monofoszfátnak azonban magas a biológiai hozzáférhetősége, mivel sokkal jobban oldódik vízben, mint a szulfát, és így a gyógyszer kissé gyorsabban hat. De ez egy nagyon finom por is, amit nehéz felszippantani, mivel ha valaki túl erősen húzza, a finom por egyenesen a fejüregekbe (orr, homlok) kerül, ami nem csak nagyon egészségtelen, de nagyon fájdalmas is. És minden más beadási módnál, kivéve az infúziót, nem számít, így a zsírosabb kezdést kompenzálja az a tény, hogy nem lehet annyit felszippantani egy menetben, mint a szulfátnál, és így - szép, de nem éri meg.
 

Dr. X

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 24, 2023
Messages
43
Reaction score
18
Points
8
Az amfetamin egy amin. Az aminok komplexeket (sókat/kristályokat) képezhetnek, ha jól tudom a megnevezést, minden ásványi savval. Ez azt jelenti, hogy H2SO4, HCL, H2PO3 és így tovább. A jobb megértés érdekében itt van néhány példa arra, hogy hogyan jön létre:
R-NH2 + HCL →[R-NH3+]Cl-
R-N(R2)-R1 + H2SO4 →[R-NH+(R2)-R1]OSO3H-[R-NH+(R2)-R1]OSO3H-
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Nemcsak az ásványi savakkal, hanem a karbonsavakkal is. Acetát, Tartarát (fontos a d- és l- ) Citrát elválasztásához és így tovább. A fumarátot és az oxalátot gyakran használják, mivel ezek könnyen elválasztható száraz sókat képeznek könnyen.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Lehet, hogy a citromsavval történő savanyítás előtt vizet kellett felszívni. Ismerem a száraz termék sikeres átvételét és az elfogadható bioaktivitást. De a foszfát használata jobb lesz.
 

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2022
Messages
73
Reaction score
40
Points
18
A citromsav (IPA-ban) nátrium-szulfáttal történő szárítása elegendő, vagy hővel kell szárítani?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
A savanyítás előtt szárítsa meg az oldatot. Megpróbálhatja a maleát (maleinsav) használatát is. Szerintem ez stabilabb
 
Top