Amfetamin sók

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1

Elmélet.

A szintézissel nyert amfetamin szabad bázisát sóformává alakítják át (a szabad bázis inhalálható, orális szuszpenzióban és orálisan dezintegrálódó tablettában (ODT) használható) orális, intranazális vagy intravénás használatra. Az amfetamint só formájában értékesítik és használják. Kitaláljuk, hogy mi az amf. (amfetamin) sók és miben különböznek egymástól.
Főleg három sót kapunk:
RsJUNaxow9
F4KGr2lzEZ
EhjNmGDHCT
Rögtön leszögezem, hogy mindhárom só csak fehér. Ha a só színes, az azt jelenti, hogy szennyeződéseket tartalmaz. Ha valaki azt mondja, hogy ez valamilyen szokatlan só, akkor küldje el tisztítani és öblíteni az általa eladott terméket. Tehát mindhárom só teljesen fehér por. Az amfetamin-foszfát és a szulfát finom kristályos és nagy ömlesztett sűrűségű, míg a hidroklorid amorf, pelyhes (alacsony ömlesztett sűrűségű). Az amfetamin-foszfát és a szulfát jól tárolható, de az amfetamin-hidroklorid nagyon higroszkópos, telítődik a levegő nedvességével és terjed, csak lezárt csomagolásban, levegő hozzáférése nélkül tárolható. Ami a teljesítményt illeti, hogy az egyik só "jobb", "erősebb", mint a másik. Az amfetamin só molekulája két részből áll, az amfetamin molekulából (kation) és a savmaradékból (anion). Tehát minél több hatóanyag (amfetamin) jut a só tömegegységére, annál erősebb a szervezetre gyakorolt hatás.
BM5AV2lPFJ
Kiszámolom, hogy a felsorolt sók mindegyikéből 1 g mennyi amfetamint tartalmaz.
Moláris tömegek:
Szulfát - 368,50 g/mol
Foszfát - 233,20 g/mol
Hidroklorid - 171,67 g/mol
Ezért 1 g (kerekítve) amfetamin mennyiségében szulfát - 0,00271 mol, foszfát - 0,00429 mol, hidroklorid - 0,00583 mol.
Az amfetamin szabad bázisának moláris tömege 135,21 g/mol.

Ezért 1 g amfetamin-szulfát 0,73 g, foszfát 0,58 g, amfetamin-hidroklorid 0,79 g amfetamint tartalmaz. Így az amfetamin-szulfát és az amfetamin-hidroklorid nem különbözik nagymértékben a hatóanyag mennyiségében, míg az amfetamin-foszfát ~1,3-szor kevesebbet tartalmaz belőle.

Ami az összes városi legendát illeti, miszerint a szulfát "stimulálóbb", a foszfát pedig "euforikusabb", ezeknek nincs bizonyítékuk. Az emberi szervezetben a savion szinte azonnal lehasad, és az amfetamin olyan metabolitokat képez, amelyek a dopaminreceptorokra hatnak. A hatásbeli különbség a maradék vagy szándékosan hozzáadott szennyeződések miatt lehet, de nem a só formája miatt. A tiszta amfetamin bármilyen formában pontosan ugyanúgy hat.

Az amfetamin gyógyszertári gyógyszerformái léteznek. Számos jelenleg forgalomban lévő amfetamin készítmény mindkét enantiomert tartalmazza, többek között az Adderall, Adderall XR, Mydayis, Adzenys ER, Adzenys XR-ODT, Dyanavel XR, Evekeo és Evekeo ODT márkanevek alatt forgalmazott készítmények. Ezek közül az Evekeo (beleértve az Evekeo ODT-t is) az egyetlen olyan termék, amely kizárólag racém amfetamint tartalmaz (amfetaminsulfát formájában), és ezért az egyetlen, amelynek aktív része pontosan egyszerűen "amfetamin"-ként említhető. A Dexedrine és Zenzedi márkanév alatt forgalmazott dextroamfetamin az egyetlen jelenleg kapható enantiopure amfetamin termék. A dextroamfetamin prodrug formája, a lisdexamfetamin is elérhető, és Vyvanse márkanév alatt kerül forgalomba. Mivel ez egy prodrug, a lisdexamfetamin szerkezetileg különbözik a dextroamfetamintól, és inaktív, amíg nem metabolizálódik dextroamfetaminná. A racém amfetamin szabad bázisa korábban Benzedrin, Psychedrin és Sympatedrin néven volt kapható. A levoamfetamin korábban Cydril néven volt kapható. A szabad bázis viszonylag nagy illékonysága miatt számos jelenlegi amfetamin-gyógyszer só. A szabad bázisból álló orális szuszpenziós és orálisan dezintegrálódó tablettás (ODT) gyógyszerformákat azonban 2015-ben, illetve 2016-ban vezették be.

Az Adderall például az amfetamin négy sójának keverékeként szerepelt. A keverék egyenlő részben racém amfetaminból és dextroamfetaminból áll, ami az amfetamin két enantiomerje, a dextroamfetamin és a levoamfetamin (3:1) arányát eredményezi.
7RmvXBaIcx
Kémiailag az Adderall egyenlő arányban (tömeg szerint) amfetamin-aszpartát-monohidrátból, amfetamin-szulfátból, dextroamfetamin-szulfátból és dextroamfetamin-szacharátból áll. Ez a gyógyszerkeverék a dextroamfetamin magasabb aránya miatt kissé erősebb CNS-hatással rendelkezik, mint a racém amfetamin.

Kísérletek.

Az amfetaminsó típusának azonosítására néhány egyszerű kísérletet adhat meg. Oldjon fel 100 mg (100 mg elegendő, de jobb, ha több) amfetaminmintát 7-10 ml szobahőmérsékletű vízben. Adja meg az alábbiakban említett szükséges reakciót.

Minőségi reakció a szulfátionokra.
Szulfát- és stroncium-klorid-oldat
Adjunk vizes stroncium-klorid (SrCl2) oldatot a szulfátion-oldathoz, és figyeljük meg a változásokat. A stroncium-klorid (SrCl2) fehér csapadékot (SrSO4) ad a szulfátion-oldatokkal. A SrSO4 savakban nem oldódik.

Szulfátion és bárium-klorid oldat.
Adjunk vizes bárium-kloridot (BaCl2) a szulfátion-oldathoz, és figyeljük meg a különbségeket. Az oldatban BaSO4, fehér csapadék képződik. A BaSO4 nem oldódik erős savakban és híg savakban.

Ezüst-nitrát és szulfátionok.
Az AgNO3 nem képez csapadékot vizes híg szulfátoldatokkal. Az ezüstszulfát (Ag2SO4) vízben meglehetősen jól oldódik. Koncentrált Ag2SO4 oldat azonban csapadék formájában lerakódhat.

A szulfátion csapadéklistája színekkel:
  • Stroncium-szulfát - SrSO4 - fehér;
  • Bárium-szulfát - BaSO4 - fehér.
8ImOrtB923
A foszfátionok minőségi reakciója:
Ezüst-nitrát és foszfátion oldat.
Ezüst-nitrát és foszfátion-oldat reakcióba lép és ezüst-foszfát (Ag3PO4) sárga csapadékot képez. Ez a csapadék híg salétromsav HNO3 vagy ammónia oldatban feloldódik.
LGiAMsKedh
Vas-klorid és foszfátion.
A vas(III)-klorid (FeCl3) és a PO43- reakcióba lép és sárga csapadékot, vas(III)-foszfátot (FePO4) képez. Ez a sárga csapadék híg salétromsavban feloldódik. De nem oldódik ecetsavban (CH3COOH).
PwrbRCHsi4
Bárium-klorid és foszfátion.
A bárium-klorid (BaCl2) vizes oldata és a PO43- vizes oldata reakcióba lép, és Ba3(PO4)2 fehér csapadékot ad, amely híg sósavban (HCl) feloldódik.
DtnfOUhMq1
Minőségi reakció a kloridionok esetében:
Adjunk kloridion-oldatot ólom(II)-acetáthoz vagy ólom(II)-nitráthoz.
Ólom(II)-klorid, fehér csapadék keletkezik, ha vizes kloridion-oldatot adunk ólom(II)-acetát (Pb(CH3COO)2) oldathoz vagy ólom(II)-nitrát (Pb(NO3)2) oldathoz.

Pb(CH3COO)2(aq) + 2Cl-(aq) → PbCl2(s) + 2CH3COO- (aq)
Pb(NO3)2(aq) + 2Cl-(aq) → PbCl2(s) + 2NO3- (aq)

Ólom(II)-klorid (PbCl2), fehér csapadék keletkezik.
GxWVrZQpCH
 
Last edited by a moderator:

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
a foszforsav nem venné fel a 3 amfetamin molekulát? miért nem adja le mind a 3 szabad protonját? valahol olvastam, hogy ez lehetséges, de semlegesíteni kellene a savat, hogyan tenné ezt? köszönöm.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Attól függ, hogy mennyi savat csepegtetsz bele. Ha ugyanannyi mólnyi savat csepegtetsz bele, mint amennyi mólnyi szabadbázist, akkor monofoszfátot kapsz. Ha di- vagy triamfoszfátra van szüksége, akkor 2 vagy 3x mólt kell hozzáadnia a szabad bázishoz.
 

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
Ó, köszönöm, nem tudtam, hogy ilyen egyszerű.
 

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
de nem lenne, hogy a só még mindig savas, milyen ph kell törekednem, amikor a foszfát előállítása, és még mindig elég savas ahhoz, hogy maró bármit? köszönöm az ilyen főnök minden tudásod és segítséged itt a fórumon.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
A di- vagy triamfetamin-foszfát előállítása esetén a pH eléréséhez moláris egyenértéket kell hozzáadni, nem pedig pH-t. Például: 3 mól amf szabad bázishoz 1 mól H3PO4 szükséges a triamfetamin-foszfát előállításához; 2 mól amf szabad bázishoz 1 mól H3PO4 szükséges a diamfetamin-foszfát előállításához. Megértetted?
 

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
igen, köszönöm a segítséget
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
HyZP1wU6uk

Találtam egy diagramot a foszforsavról, az 5 ph-értékre való elmozdulás a monobázisos foszfátot eredményezné?
 
Last edited by a moderator:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Helló neked is. Tudja, hogy mit jelent ez a diagram?
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Nem igazán, ezért kérdeztem. Épp most olvastam az Erowid-on a monobázikus foszfátról, és ott azt írja, hogy a 10%-os oldatának a ph-ja 4,95-5,00. A diagramon úgy néz ki, hogy a H2PO4- 100%-ban ph 5. Nagyra értékelném, ha elmagyaráznád nekem, hogy mit értettem rosszul és mi a tényleges felhasználása.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Azt hiszem, ez az ortofoszforsav ionos összetétele. A grafikon az ionok összetételét mutatja az oldat pH-jától függően. Ez nem kapcsolódik az amfetamin-foszfát szintézishez.
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Tudtam, hogy nem közvetlenül az amfetamin-foszfáthoz kapcsolódik. Csak arra gondoltam, hogy ha ph 5-nél 100% H2PO4-ionok vannak, akkor a sav 3 protonjából 1 adományozódik, ami azt jelentené, hogy 1mol amfetamin 1mol H3PO4-hez (nyilvánvalóan ugyanaz a ph, mint az erowid-on megadott). Remélem, hogy nem idegesítik az ilyen kérdések. értékelem a segítségét.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Még ha ez így is lenne, a ph minden cseppel változik, és az adott ph-nál só képződik
 

limpbizkuit65

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 14, 2023
Messages
14
Reaction score
6
Points
3
A legtisztább és leghasznosabb poszt a tiszta amfetaminról és annak jelenlétéről szóló mítoszok megöléséről. Le fogom fordítani minden vásárlóm számára, hogy lássák, hogy a legtöbb helyi kereskedő nemcsak csaló, hanem hazug is.

Soha nem felejtem el, amikor láttam egy hozzám közeli dílert, aki 0,25 g szaros utcai amfetamint, ami soha nem száradt meg, laktációs tejporral, paracetamollal, fehérítővel és alkohollal kevert össze egy egész grammot, és eladta egy srácnak, aki visszajött még többért, mondván, hogy ez a legjobb speed, amit valaha próbált.

Ugyanolyan bűntudatom volt, amiért hagytam, hogy ez a srác ezt tegye, mint amennyire becsapva éreztem magam, mert még az idősebb drogosok is szart sem tudnak a valódi drogokról, és ők azok, akiktől tanácsot kértünk, hogy elkerüljük a hamis termékeket, amikor még egyetemista fiúk voltunk. A legrosszabb az, hogy ezek az idős emberek nem kereskednek, és nem adnak a dílereknek, így nem nyernek semmit a dezinformációért.

Szégyen. Mély szégyen.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Az egyik fő tézisünk az, hogy csak tiszta és minőségi terméket biztosítunk a BB piacon.
 

limpbizkuit65

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 14, 2023
Messages
14
Reaction score
6
Points
3
Ezért kockáztattam először a darknet kábítószerekkel kapcsolatos közösséggel. A legtöbb ember, aki adminisztrálja vagy ismeri a jól ismert és elismert szállítók, ahol egyszer a csalók miatt sok pénzt vesztett csaló srácok.

Természetesen a csalók is jelen vannak a darknetben, de ha nyíltan kommunikálsz a felhasználókkal és a szállítókkal, akkor végül olyan közösségeket találsz, amelyek valóban követik a küldetésüket, értékeiket és jövőképüket.

Vessünk véget a kábítószerrel kapcsolatos félretájékoztatásnak, és építsünk egészséges és tiszta kapcsolatokat a felhasználók, a termelők és azok között, akiknek semmi közük ehhez a világhoz, de erőszakosnak, tisztességtelennek és félrevezetőnek látnak minket.

Olyan embereket keresek, akik ténylegesen kompromisszumot kötöttek ezekkel az elképzelésekkel, mióta 13 éves voltam, és először vettem speedet. KÖSZÖNÖM MINDENKINEK, HOGY MEGSZÜLETETT ÉS ITT KÖTÖTT KI.
 

None

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 18, 2022
Messages
30
Reaction score
6
Points
8
Szia, szerinted mi a legjobb módja annak, hogy a sóból kristály legyen?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Üdvözlöm! Az amfetamin nem alakítható kristályos formába. Ez por alakban van.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
monofoszfát kis kristályokat tud növeszteni, láttam az egyik szakosodott fórumon.
 

None

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 18, 2022
Messages
30
Reaction score
6
Points
8
Rossz úton jártam, és sót készítettem, mit tegyek, hogy kristályokat készítsek? A metkatinon és az amfetamin ugyanaz, csak az út vezet a kristályhoz.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Micsoda képtelenséget írtál? Értesz angolul?
 
Top