Amfetamin a Leuckart-reakció révén?

spatula

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 2, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Hello

Próbáltam keresni a fórumon a leuckart reakciót az amfetaminra, de csak a metamfetaminra találtam.
Ismeri itt valaki azt a bizonyos útvonalat az amfetamin felé és esetleg fel tudná tenni a fórumra?

Köszönöm
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Ezt az mdma esetében találtam, talán valaki meg tudja határozni az amfetaminra vonatkozó változásokat.



Egy háromnyakú lombikba, amely cseppentő tölcsérrel, hőmérővel (a reakcióelegybe) és lefelé irányuló kondenzátorral (egyszerű desztillációs készülék) van felszerelve, 133g (1,72 mól) 40%-os metilamin oldatot és 88g (1,72 mól) 90%-os hangyasavat adunk. A hőmérsékletet víz kipárlásával 160°C-ra emeljük, és egyszerre 59,4 g (0,334 mól) piperonilacetont adunk hozzá. A háromnyakú lombikot a következő készülékkel helyettesíthetjük, és a piperonilaceton hozzáadásához a hőmérőt pillanatnyilag tölcsérrel helyettesítjük. Az elegyet 7 órán keresztül 160-170 °C-on tartjuk, és a túldesztillálódó ketonokat időnként visszatesszük a lombikba. A formilszármazékot a reakcióelegyben 120 ml tömény HCl-lel (145 ml 31,5%-os muriasav) nyolc órán át tartó refluxálással hidrolizáljuk. Az elegyet 200 ml vízzel hígítjuk, majd benzollal (vagy éterrel stb.) extraháljuk a vízben nem oldódó anyagok eltávolítása érdekében. A vizes oldatot egy kevés szénnel, Norit (vagy a kisállat-kereskedésekben kapható aktív szénen keresztül szűrik) kezeljük. Az oldatot ammóniával (vagy alternatívaként 25%-os NaOH-val) lúgossá tesszük, és az így nyert olajat benzollal (vagy éterrel stb.) extraháljuk. A benzolt háromszor mossuk vízzel, és nátrium-szulfáttal vagy más szárítószerrel szárítjuk. HCl-gázáramot vezetünk át az oldaton, amíg nem képződik több csapadék. A csapadékot kiszűrjük és hagyjuk megszáradni.

A 40%-os metilamin a metilamin-hidrokloriddal együtt általánosan elérhető forma. Ha 116 g metilamin-hidrokloridot 68,5 g NaOH-val 80 ml vízben bázisosítunk, akkor közelítjük meg az előírt 40%-os oldatot. Lassan adjuk hozzá a metilamin-hidrokloridot a NaOH-oldathoz, miután az kihűlt. Tartsa az oldatot hűvösön, hogy a metilamin oldhatóságát maximalizálja.
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
De amennyire én tudom, a metilamin erősen korlátozott.
 
Top