Próbálta már valaki a Bayer-villager utat a P2P-hez?

american gopnik

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 18, 2023
Messages
28
Reaction score
15
Points
3
Láttam erről szóló cikkeket az interneten, de nem olvastam tényleges leírásokat vagy tényleges szintézisek eredményeit.
 

OTC_HomeChemist

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 30, 2024
Messages
17
Reaction score
7
Points
3
Igen - rengetegszer megtettem.

Az első lépés a savakkal katalizált aldolkondenzáció egyszerű, és elég jó hozamot lehet elérni a köztes termékből.

Most a baeyer villiger oxidációs lépés az, amin mostanra már régóta dolgozom, mindenféle különböző katalizátorokat és reagenseket kipróbálva. Ha van hozzáférésed valami kereskedelmi 40%-os perecetsavoldathoz (amit én csak néha-néha és csak korlátozott mennyiségben tudok beszerezni), akkor ez egy egyszerű és jó út a P2P-hez.

Szintén ha van hozzáférése a 30% -os hidrogén-peroxid-oldatokhoz, akkor is jó útvonal a kisebb léptékű termeléshez.

Ha csak kis mennyiségű, jó minőségű P2P-t szeretne előállítani, és nem aggódik némi erőfeszítés miatt, akkor azt hiszem, ez az egyik legjobb módja, ha nincs hozzáférése korlátozott vegyi anyagokhoz, mivel minden, amire szüksége van, megvásárolható otc vagy előállítható egy megfelelő laboratóriumi környezetben.

Ha bármilyen kérdése van bármelyik lépéssel kapcsolatban, biztos vagyok benne, hogy tudok segíteni. Szintén van rengeteg felvétel / képek, hogy illusztrálja a folyamatot.
 

loadingST

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇬
Joined
Sep 10, 2023
Messages
98
Reaction score
64
Points
18
Kipróbálta már az oxont ?
 

Cbison

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Nov 29, 2023
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
Segítségre van szükségem ehhez a reakcióhoz. Még az első lépésen, az MPB kristályok kinyerésénél sem tudok túllépni. Az MPB-kristályt a vákuumdesztilláció elvégzése nélkül szeretném megkapni.

Elgázosítom a MEK + benzaldehidet, 48 órán át hagyom állni, majd dekantálom az alsó réteget. A barna réteget vízzel, majd NaHco2 oldattal semlegesre mosom. A barna szerves olajat etanolban feloldom és fagyasztóba teszem.

Hosszú órák után a fagyasztóban még mindig nem látszik kristály. Próbáltam mártogatni egy kanálból még mindig nincs kristály. Segítségre van szükségem, hogy MPB kristályokat kapjak.

Kristályképződést úgy érek el, hogy az oldószer egy részét elpárologtatom telítésig és lehűtöm?
 

loadingST

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇬
Joined
Sep 10, 2023
Messages
98
Reaction score
64
Points
18
Nem tudom, hogy megemlíthetek-e más oldalakat, de valójában sokan csinálták, és nem olyan nehéz, csak attól tartok, hogy jó oxidációt kell választania, amely nem fog felrobbanni, ha elveszíti az irányítást !
 

OTC_HomeChemist

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 30, 2024
Messages
17
Reaction score
7
Points
3
Igen, kipróbáltam az Oxone-t, és nagy rajongója vagyok, mivel meglehetősen olcsó és bármelyik Hardware Store-ban megvásárolható, de én inkább epoxidálásokhoz használom, különösen acetonnal/dmdo-val szubsztituált P2P-származékok előállításához..

A baeyer Villiger Oxidációnak Oxone-nal van néhány hátránya, amit még mindig próbálok megtalálni, de még nem sikerült..... A hozamok alacsonyak, és mind a DMF, mind az acetonitril, amelyek jó oldószerek vagy társoldószerek ehhez a reakcióhoz, nem könnyű számomra, és az aq. oldatok használata nem működik jól, és nagy moláris többletet igényel az oxonból, és mivel az oxon moláris tömege elég nagy, hatalmas mennyiségre lesz szükség, ami eléggé megnehezíti a munkát.
 

OTC_HomeChemist

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 30, 2024
Messages
17
Reaction score
7
Points
3
Mostantól számomra a P2P legjobb OTC útvonala még mindig fenilalanin fenilacetonitrilből fenilecetsavvá, majd egy Cross ketonizálás jégecettel FE / FESo4 segítségével magas forráspontú oldószerekben, körülbelül 250 Celsius fokon. Természetesen egy csőkemence mangánnal vagy más katalizátorokkal is jól működik, de nincs saját csőkemencém, és a barkácsolt csőkemencém még mindig unser építés ... Mivel nem tudom, mikor. A kalcium- vagy magnéziumsók száraz desztillációja is működik, de kurva nagy a rendetlenség, és a hozam sem igazán nagy...
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
Megcsináltam, hogy fenilalanin ---> benzilcianid ---> fenilecetsav.
Tudna többet mondani erről a kereszt-ketonizációról? A fenilecetsavam ott ül az asztalomon, és nem tudom, hogy mit fogok vele kezdeni, mert nincsenek azok a jó klórozószerek, amivel ecetsav-anhidridet tudnék csinálni. Erről az útvonalról még nem hallottam. Kérem, fejtsétek ki nekem!
 

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
50
Reaction score
20
Points
8
Rájöttél, hogyan használhatod a fenilecetsavat ecetsav-anhidrid nélkül? Ha nem, van egy szövegem erről.

Szintén segítségre van szükségem a benzilcianid fenilalaninból történő szintéziséhez. Örülnék, ha segíteni szeretnél.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
Igen, tudok segíteni, természetesen csak akkor, ha megvan a szöveg. Már sokszor megtettem ezt.
 

loadingST

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇬
Joined
Sep 10, 2023
Messages
98
Reaction score
64
Points
18
Manapság minden egyszerű p2p módszer szinte nem éri meg az új glicidát árak és a hozzáférhetőség dobja Európa / Moszkva / usa raktárak.
És a szubsztituált fenilacetonok előállításához a glicidát saját maga elkészítése nem sok munkát jelent.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
Igen, de ez egy jó szintézis a gyakorlatban, ÉS ha jól csinálja, akkor jó sok P2P-t kap. Én 20 gramm körül voltam, de kicsit elrontottam. Ahol én élek, szerintem ez a legegyszerűbb módszer, mert a benz és a MEK ára olyan kevés, és szinte bárhol lehet kapni, ha tudod, hol kell keresni ;). Tudod az EU-ban nem minden országban ugyanazok a törvények. Itt még a GABA árusítását is leállították, amikor a NANO2 a hűtőcsomagokban volt. Amikor a hűtőcsomagokat karbamidra cserélték, újra elkezdték árulni a GABA-t.
 

OTC_HomeChemist

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 30, 2024
Messages
17
Reaction score
7
Points
3
Igen, teljesen igazad van - amikor a profit és az ipari méretű termelésről van szó, mindenki olyan dolgokat használ, mint a bmk glicidát... De szeretem a kémiát és a szintézisek elvégzését OTC reagensekkel.
 
Top