aqueuos methylamine 40%

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
59
Reaction score
37
Points
18
Hogyan készítsünk vizes metilamint?
Így kell csinálni?
Vegyük a metilamin-hidroklorid sót, majd oldjuk fel megfelelő mennyiségű vízben, majd hűtsük le az oldatot körülbelül 5* C-ra, és adjunk hozzá elegendő (előhűtött) híg NaOH(aq)-t, hogy vizes metilamin szabadbázis keletkezzen NaCl oldatban.
hogyan számolja ki a felhasznált metilamin hcl és víz mennyiségét? mennyi hígított NaOH-ra van szükség?
tudna valaki egy példát küldeni egy 200ml 40%-os vizes metilamin oldatra,

Úgy érzem, szükségünk van egy világos leírásra erről az eljárásról, mivel a legtöbben valószínűleg nem tudnak 40%-os vizes metilaminhoz jutni, csak metilamin hcl-hez.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
315
Reaction score
376
Points
63
Az oldat 60%-a víz lesz. a képlet erre a következő: "a víz tömege = (60/100) * az oldat teljes tömege".

számítsd ki a metilamin hcl móljait. az aránynak 1:1 kell lennie, tehát ugyanannyi mól metilaminra van szükséged, mint NaOH-ra. a mólokat számítsd át tömegre, és ennyi a szükséges mennyiség. itt van egy számológép az átváltáshoz, de ha akarod, kereshetsz másikat is ^_^

oldd fel a metilamin hcl-t a vízben, majd hűtsd le, majd add hozzá a lehűtött NaOH oldatot.
 

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
53
Reaction score
22
Points
8
A legtöbben azt mondják, hogy ezzel a módszerrel nem kaphatunk 40%-os koncentrációjú szabad bázisoldatot. Van ezzel kapcsolatban személyes tapasztalata? Ha már kipróbálta és jó eredményt ért el, tudna egy példareceptet adni? Szükségem van rá a számításokhoz. Köszönöm.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
315
Reaction score
376
Points
63
nincs személyes tapasztalat, bocsánat. csak matematika kaptam más weboldalak tbh. Igyekszem kutatni dolgokat, mielőtt posztolom, de pls javítson ki, ha tévedek. köszönöm <3

idk, ha én tévedek, mert azt hittem, hogy a kémiai képletek eléggé kőbe vésettek. remélhetőleg igazam van. ha nem, akkor rendben van, tovább próbálhatom keresni, ha valamelyikőtöknek még szüksége van rá @rampage ^_^

Nem akarok az oka lenni annak, hogy valakinek a terméke bunk, vagy ami még rosszabb, az oka annak, hogy valakinek a laborja bumm ^^;
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
315
Reaction score
376
Points
63
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/threads/methylamin-40-from-methylamin-hcl.7950/#post-35651

http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/threads/methylamine-freebase-solution-preparation.10551/#post-56501

itt van néhány hasznos link, amit találtam ásni körül az oldalon :D
remélem találsz, amit ur keres fam

@rampage ez neked is szól
 
Top