Megkísérelt feltámasztása a régi Gomba cuccoknak

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Miután találtam otthon egy doboz régi... lásd nagyon régi (8 és 13 év közötti) gombatermesztési felszerelést, megpróbálok belőle néhány dolgot kihozni.

Megpróbálok egy folyékony kultúrát csinálni, hogy lássam, hátha újra életre kel, egy kereskedelmi fecskendő PV (P. Cubensis "Pura Vida") maradékával kezdem.

(Nem fogom felidézni itt az összes higiéniai és környezetvédelmi intézkedéseket, hogy ez megköveteli... ez nem a cél, és ebben a témában, és én csak tiszteletben tartotta a minimum, tisztítása a kezek, eszközök és a tér dolgozó alkohol, égő tűt egy gyertyával, nem volt semmi más...).

A munka kezdete 21/05 körül 2 délután.

- 200ml H20
- 8.5gr méz
O1cvXYt6mh
PCrtqBPKgF
RoyYVX0Zb3

- Keverjük jól össze - 15 percig 15 psi nyomáson (+- 30 perc főzés összesen).
WxkUHu1Y0g
LyShpJzXYA
KrweagRGb9

- Hagyjuk kihűlni, mielőtt kinyitjuk a gyorsfőzőt- Hagyjuk a folyadékot kihűlni, ha még egy kicsit forró....
Megjegyzés: apró lerakódások lebegnek, feltételezem mézből... karamellizálódott? én annak idején az akácmézet részesítettem előnyben, de most nem volt kéznél.

- 2ml 10 térfogatú hidrogén-peroxid befecskendezése.
TneAzDxwaG

- Keverjük össze jól- A spórák befecskendezése
Sn9zc0g2XP
AwlkT3O0Eb

Megjegyzés: Remélem, eléggé lehűlt... türelmetlen vagyok.
- Tárolás sötétben 20/25°-on

Pár órával később 2 spórás fecskendőt szórakoztam, régi lenyomatokkal (egy tőlem és egy barátomtól) 2008-ból, és még mindig van egy kereskedelmi fecskendő háttere "Ecuadorból". Mindezt azért, hogy ha tehetem, további teszteket végezhessek. Kíváncsi vagyok, hogy megmaradt-e valami.
0cNyMFzfoh

ez mind amatőrként készült...
Akkoriban jobban fel voltam szerelve...
Meglátjuk, hogy ez motivál-e arra, hogy újra felszerelkezzek.

folytatás (ha ennek a témának van valami köze ide... nem is vagyok benne biztos)
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Végül 21-én este sterilizáltam egy második folyékony kultúrát.
22-én reggel beoltottam, ezúttal a P.C. Australian házi készítésű spóraszóró fecskendőmmel.
 
Top