B-nitro-2,5-dimetoxisztirol? Vagy valami ilyesmi...

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Oké, tehát megpróbáltam a nitroaldol reakciót etanollal, mint oldószerrel, mivel nincs hatalmas mennyiségű nitrometánom, amit oldószerként is használhatnék.
Hülye módon csak két órán keresztül refluxáltam, nem vettem észre, hogy a shulgin módszer, amelyből a srác, akinek a videóját néztem, szintén NM-et használt oldószerként, ammónium-acetátot használva? Amennyire emlékszem.

Mindenesetre hosszú történet, rövidre fogva, nem tudom kristályosítani - ami arra enged következtetni, hogy a reakció nem fejeződött be, mivel a sztirolok szuper könnyen X'stalizálhatók....

Nekem csak egy szar főzőlap - az olcsó, hogy szinte mindenki vásárol Kínából (SM2 vagy valami - iv látta, hogy különböző márkák alatt, de az előlap vagy kék vagy piros, és ez olyan, mint 10cmx10cm) fajta minden túl a ponton, és őszintén nem tudom, ha ez még menne fel 101c, valószínűleg tbf de akárhogy is, hogy nem ez volt a kérdés itt,
Én csak két órát refluxoztam, aztán egész éjjel csak kevergettem RT-nél, de mint mondtam, amikor ICY ICY COLD izopropilra öntöttem, nem omlott össze. Jelenleg a fagyasztóban van, de nyilván valami nem stimmel, mert mindenki mindig azt emlegeti, hogy milyen könnyen kristályosodnak ezek a rosszfiú molekulák!

Azt hiszem, azért említettem a főzőlapomat, mert most vettem egy új fűtőköpenyt, mert amikor megvettem az enyémet, annyira belezúgtam a digitális hőmérséklet-kijelzőbe, hogy elfelejtettem ellenőrizni, hogy van-e benne egy rohadt magkeverő! Ez egy komoly 🙄😩 bosszantó helyzet volt.
Hogy igazságos legyek, valójában eddig nem volt szükségem egy keverőpálcás köpenyre, mivel csak hideg, reduktív aminációt végeztem a triptaminból különböző pszichoaktív anyagokká.

Már úgymond próbáltam áttérni a nitroaldol reakcióra 2,5-TMOBA-val vagy 3,4,5-TMOBA-val, hogy saját fenetilaminokat is előállíthassak...

Különösen a "szkalin vegyületekkel akartam szórakozni, mivel iv még soha nem próbáltam...

Lehet, hogy egy kicsit túlterhelt ez a téma, de bevallom, tegnap próbáltam először TLC-t.

Készítettem egy 8:2 etil-acetát: metanol keveréket, és ezt használtam mobil fázisnak.
Kaptam egy lemezt (csak rájöttem egy pár dologra, miután ténylegesen megtettem, mint például a lemezeket a széleknél fogva tartani, mint egy régi iskolai fénykép), de valószínűleg nem elég kicsi "spot" is, mivel csak egy kapilláriscsövet használtam anélkül, hogy egy fáklyát tartottam volna a közepére és húztam, hogy egy mikro pipettát vagy bármit is hívnak....
Ó, igen, szar is hagytam a fejlesztő tartályban túl sokáig, nem tudtam, hogy ki kell húzni, mielőtt az egész lemezt befedi...

Szóval tisztában vagyok vele, hogy gyakorolnom kell a TLC-t, mielőtt megpróbálnám... tényleg bármit, megint tbf...

Szóval azt hiszem, mindezek után, ez egy kicsit egy szúrás a sötétben kérdezi srácok, hogy miért nem kristályosodik!!!

Az egyik dolog, amit szeretek a szerves kémia a 22-es csapdája, hogy szükségem van egy magkristályra egy olyan anyagból, amely nem kristályosodik, hogy kristályosodjon...lol
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Ó igen, én is hozzáadtam elég nitrometánt 10g aldehidhez, és véletlenül 5g-ot adtam hozzá...

Azt hiszem, újra megpróbálom... ezúttal TÉNYLEG megnézem a számokat! Ha

Micsoda idióta...
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Emellett etiléndiamint használok katalizátorként...
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Újra megpróbálja az ammónium-acetát tbf...

Nem biztos az oldószerrel kapcsolatban. Lehet, hogy el kell harapnom a szerencsét, és nitrometánt kell használnom. Ez csak drága és bosszantó, mert csak 40% -ot tudok kapni, bármilyen oldószerrel, amit választok - így a DCM-et választottam, ami jól működött, és tisztességes mennyiséget kaptam, azonban időt és erőfeszítést igényel a folyamatos desztillálás szar, szemben a tiszta megrendeléssel!
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
64
Points
18
Igyekezzen a hozzászólásaiban külön részletes, de a lehető legrövidebb leírást adni az Ön által követett kémiai eljárásról - a tudományos világban így osztjuk meg az információkat.
Így valószínűleg a problémái egyértelműbbek lesznek, és gyorsabban megoldódnak.
Ha akarod, dobhatsz nekem pm-et a Sessionben, hogy segítsek ebben a lépésben, amíg nem basztad el az összes aldehidet.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Nagyra értékeljük. Hogy őszinte legyek, sok mindent, amit iv tanultam, a chatGPT-n keresztül történt, majd felkerestem (általában itt, ha nem találok szabad papírt), hogy megerősítsem, amit iv megtanult, valóban igaz.
Azt hiszem, lehet, hogy túl sok metanolt adtam hozzá, és nem refluxáltam elég sokáig.

Ma gyakoroltam a kapilláriscsövek kinyújtását és a foltképzést és az általános TLC-t... olyan anyagokon, amelyekről TUDOM, hogy tiszták.

Szóval most foltoztam egy lemezt 2x folt 2,5-DMOBaldehiddel, majd két folt triptaminnal (egy másik aldehidet akartam használni, de igen) és úgy tűnt, hogy sokkal jobban működik, mint a múltkor.

Valójában azt hiszem, hogy a szintézissel kapcsolatos probléma valószínűleg inkább az volt, hogy túl sok oldószerben oldódott, ami megnehezítette a rexet - azt hiszem, ha a reflux után nyomás alatt csökkentettem volna, akkor talán működött volna...

Akárhogy is, találtam egy munkát itt, etiléndiamin és IPA oldószerként - tudom, hogy sokan használnak ammónium-acetátot és GAA-t, de úgy gondoltam, hogy valószínűleg több szaga lenne, mint az etiléndiamin. Lehet, hogy tévedek, de bármi, amiben ammónia van, általában bűzlik, és így igen.
Nem is tudtam, hogy eléggé bevett gyakorlat, hogy katalitikus mennyiségű etiléndiamint ÉS GAA-t is adnak hozzá.....

Mindenesetre igen, valószínűleg kapcsolatba lépek veled, ha a terület, ahol azt hiszem, hogy elbasztam, kijavítom, és még mindig nem tudok dolgozni. Ha ez rendben van...

Vicces módon épp most segítettem valakinek átlépni a vonalat az n,n-DMT reduktív animációjával a triptaminból, és így tetszik, hogy ami körbejár, az körbejár.

Ha bárkinek üzenetet küldök, megtisztítom és számozom a kérdéseket - úgy érzem, hogy valószínűleg még egyszer meg kellene próbálnom, csak kijavítva azokat a dolgokat, ahol úgy gondolom, hogy elrontottam, mielőtt kapcsolatba lépnék bárkivel.

Csak van egy pár kérdésem re: TLC - ooo, hogy rímelt lol
 
Top