Az amincsoportok tisztításának alapjai nátrium-biszulfit-addukton keresztül

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Nemrég láttam egy vitát néhány RC közösségben, amely az amf-csoportról és a 4mmc tisztításáról szólt biszulfit-addukton keresztül.

Figyelembe véve az ott említett moláris arányokat, nem hiszem, hogy ezt az utat szakember dolgozta ki. De azért hoztam ide, hogy megvitassuk: lehet, hogy érdemes lesz rá odafigyelni.

Röviden a következő lépésekben van leírva:

1. NaOH-val extrahált bázis és oldószerrel (DCM, hexán, stb.) elválasztva.
2. Nátrium-biszulfit NaHSO3 vizes oldat hozzáadása az oldószerben oldott bázishoz 1:4 vagy akár 1:5 (ahol 1 a bázis és 4 a biszulfit) hatalmas moláris arányban.
3. A biszulfit-addukt azonnal kicsapódik, és extra oldószerrel kimossuk.
4. A kimosott biszulfit-adduktot ugyanilyen hatalmas, 1:4 moláris arányban Na2CO3 nátrium-karbonát hozzáadásával visszafordítjuk a bázissá.
5. A bázis elválik
6. A munka elvégezve

Azt mondta, hogy ez az útvonal alkalmas a met- és amf-csoportra, valamint a 4mmc-re.

Értem az elvet: a nátrium-biszulfit gyenge savas tulajdonságokkal rendelkezik, és egyes bázisokat nátrium-adduktokká alakíthat, amely nyilvánvalóan kicsapódik olyan oldószerekben, mint a DCM, éter, hexán és víz. De nem találtam semmilyen jól ismert protokollt ilyen nátrium-biszulfit használatra.

Bár van néhány jól ismert protokoll, amikor a gyógyszergyártásban (különböző oldószerekkel) a nátrium-adduktképződésnek ezt az útját használják, de általában ketonok tisztítására.

Valami szakértői vélemény erről az útvonalról?
 
Last edited:

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Nem vagyok szakértő, de még csak nem is lelkes amatőr, de gyanítom, hogy aki ezt írta, az sem az. Amennyire én tudom, a szulfit-kation a kénsav konjugált bázisának konjugált bázisa. Számomra ez azt jelenti, hogy nem sok mindennel képez Lewis-savat. Fémek.
Lehet, hogy teljesen tévedek. Megkértél, hogy kommentáljam, így kb. 30 percet töltöttem azzal, hogy megnéztem az érintett genetikát, és nem látom, hogy ez életképes lenne...
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Igen, én is többet olvastam ebben a témában, és megpróbáltam megérteni. Úgy néz ki, legalábbis ahogy itt bemutatták, teljesen értelmetlen.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Tulajdonképpen azt hiszem, megvan. Amire utalsz, úgy tűnik, hogy nátrium-biszulfit hozzáadása kifejezetten egy aldehidhez, hogy szulfonátot hozzon létre. Ez egy jól ismert reakció, amely jól illeszkedik ahhoz, amit javasolsz, és működik. Sok aldehid válik droggá, és a szulfonát nekem úgy hangzik, mint egy Lewis-sav.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
De akárhogy is, a nátrium-biszulfit mind aminokkal, mind ketonokkal reagál. És valószínűleg más szerves vegyületekkel (szennyeződésekkel) is. Mindegyiket biszulfit-adduktokká alakítjuk, majd visszafordítjuk őket az előbbi állapotba. Tehát, úgy tűnik, hogy haszontalan, ha a szerves vegyületek szétválasztását célozzuk meg.
Szervetlen vegyületek esetében azonban jól működik. De ehhez megint csak elég a bázis extrakció.
 
Last edited:

2-79-790125

Don't buy from me
Member
Joined
May 26, 2024
Messages
82
Reaction score
21
Points
8
Logikus helynek tűnik a kérdésem feltevéséhez........

Szafrol, benzokinon, palládium-klorid Wacker-oxidációjából (Bright Star receptje, amelyet Strike Total Synthesis II, Methylman és Dr. Drool módosításai, és valószínűleg egy tucat más forrás támogat) származó MDP2P sikeres szintézisét kell tesztelnem.
Ez volt az első próbálkozásom, és szánalmasan alacsony hozamot eredményezett, így nem is foglalkoztam az utolsó lépéssel, az oldószer lassú lepárlásával az MDP2P-ről. A fagyasztóban ül.

Első kérdés - mindannyian egyetértünk abban, hogy az MDP2P telített nátrium-biszulfit-oldatba csepegtetése csapadékot okoz?
2. kérdés - ugyanez a csapadék esetleg akkor is megjelenne, ha az MDP2P-t még mindig az RM (reakcióelegy) oldószerrel keverve csepegtetnénk, vagy kritikus, hogy az MDP2P-t először az oldószertől elkülönítsük?
3. kérdés - van valami tipp a telített nátrium-biszulfit oldat elkészítéséhez?
4. kérdés - melyik a könnyebb az MDP2P izolálása/tisztítása? az oldószer desztillálása az MDP2P izolálásához, vagy az összes MDP2P/oldószer keverék hozzáadása telített nátrium-biszulfithoz, majd az MDP2P csapadék kiszűrése.
 
Top