BENZYLCYANİD (FENILACETONİTRİL) AZ AMFETAMİNSULFATHOZ.

ossi

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 15, 2022
Messages
69
Reaction score
29
Points
18
hello,

tud-e esetleg egy szakértő írni egy szintézis útvonalat az alább felsorolt anyagokkal?
ez jól használható nagy léptékben, és szerintem sokak számára érdekes lehet itt.

minden reagens olcsó és könnyen beszerezhető

  • Benzilcianid (fenilacetonitril)
  • kénsav
  • ólom-acetát-trihidrát (vagy más alternatívák)
  • formamid
  • hangyasav
  • HCİ
  • Nátrium-hidroxid

előre is köszönöm
ossi
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
A fenilacetonitrilt a legegyszerűbben az APAAN segítségével használhatja. A fenilacetonitrilt metanolban nátrium-metiláttal kell refluxálni, 6 óra reflux után az összes metanolt el kell hajtani, és az összes csapadékot vízben fel kell oldani, és hűtés közben jégecetsavat kell hozzáadni. A kicsapódott APAAN-t többször átmostuk vízzel és metanolban átkristályosítottuk. Az így kapott fehér kristályt savban (foszforsavban vagy sósavban) hidrolizálni kell, hogy 1 liter fenilacetonitrilből 860 ml P2P-t kapjunk.

A pirolízishez, amelyet egyébként is el akar végezni, fenilecetsavra van szükség, és ahhoz, hogy ezt megkapja, mindenképpen benzil-cianidot kell hidrolizálni.
Én nem az általad kívánt módszert választanám, hanem az APAAN-t használnám.
Bár napjainkban vannak egyszerűbb módszerek, mint az APAAN és a pirrolízis a fenilecetsav sók ..

Amennyire látom, a leukart reakciót akarod használni amfetamin előállítására.
A reakció sok időt vesz igénybe, és ha nagy mennyiséget akarsz előállítani, akkor a másik utat választod.
Lásd alacsony nyomású hidrogénezés fémkatalizátorok használatával.

Leukarttal sok terméket lehet előállítani, de a reakció megértést és sok időt igényel.
És általában a kezdők ketononkénti móltömeg szerinti kimenete hosszú ideig nem haladja meg az 50%-ot.
 

ossi

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 15, 2022
Messages
69
Reaction score
29
Points
18
Köszönjük a részletes választ.
A probléma az, hogy amit laikusként megtaníthatsz magadnak, az korlátozott.
abban az országban, ahol most vagyok, ezeket az anyagokat tömeggyártásban használják. de itt senki nem tanítja ezt.
keresek egy leuckart módszert nagyüzemi méretekre olyan anyagokkal, amiket szintén be lehet szerezni. Én ezt a módszert kezelném.
A fent említett anyagokat könnyen be tudom szerezni.
És az 50% nagyon jó nekem.
 

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2022
Messages
73
Reaction score
40
Points
18
Ezt találtam

 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Cserélje ki a THF-et nitrometánra és metanolt 50/50%-os aezotropra.


Vagy vesz egy megfelelő oldószert, THF-et vagy nitrometánt(de ellenőrizni kell, hogy nem hardcore metilamint generál-e), és adjon hozzá magnéziumforgácsot, és hagyja, hogy reagáljon jódmetánnal, amíg a magnéziumforgács teljesen fel nem oldódik.
Ez csak a metilmagnézium-jodid előállításához szükséges.

Most már van 1 pot szintetizálni metamfetamin nélkül metilamin, és akkor desztillálni minden oldószer és újrafelhasználás.

Ha ezt a Hg/Al Ga/Al/Al-hoz hasonlóan egy edényben végzi, valószínűleg túl exoterm lesz, és kibaszottul nagy rendetlenséget okoz. Javaslom, hogy lassan csepegtesd rá a ketonokat.

El kell mondanom, hogy ez az arány a BMK-nál ultrahanggal működik.
 

caesare.robot

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 3, 2022
Messages
14
Reaction score
9
Points
3
Q is érdekel, ha valakinek pozitív válasza van erre a módszerre ...
 

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2022
Messages
73
Reaction score
40
Points
18
Még nem próbáltam ki.
Kérdezze meg a szakértőket. Ők talán rendelkeznek ismeretekkel és tanácsokkal

@G.Patton @HIGGS BOSSON
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Ez egy haszontalan szintézis. Grignard-reagens, hatalmas mennyiségű oldószer. Ez ha csak tudományos érdekből is, akkor 1 alkalommal nem több. A kereskedelmi szintézis nem érték.

Miután benzil-cianid, nagyon könnyű kapni fenilecetsav, és ipari léptékben csinálni pirrolízis sók, a hozam nem a legnagyobb, de nagyon kényelmes. A végtermék három keton keveréke lesz, amelyek könnyen frakcionálhatók.
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
A Grignard-reagensek valóban jók. Különösen, ha cink-kloridot is adunk hozzá.

Ha ultrahangot használ, nincs szüksége vízmentes reagensekre.
 

ossi

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 15, 2022
Messages
69
Reaction score
29
Points
18
végtelenül hálás lennék, ha írnál nekem egy szintézist ezekkel a reagensekkel. de egy amatőrnek :)
40%-50%-os hozam is oké @Hank Schrader
 

ossi

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 15, 2022
Messages
69
Reaction score
29
Points
18
Bocsánat, biztos nem vettem észre, pedig sokat olvasok itt
 
Top