A legjobb módszer a szafrol izolálására a sassafras illóolajból

BrownRiceSyrup

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
52
Reaction score
29
Points
18
Sooo i végre van néhány sassafras olaj és im látom többféleképpen csinálni ezt...

A leggyakoribb úgy tűnik, hogy:
a szafrol fagyasztásos kristályosítása
vákuumdesztilláció
folyadék/folyadék extrakció

( https://www.drugtimes.org/ecstasy-3/safrole.html fajta megy át egy csomó módszer, ha bárki kíváncsi. írta strike eonokkal ezelőtt)

Nektek milyen módszerek váltak be? bármilyen tipp? gondolatok?

Ive van a vákuumdesztillációs berendezés és minden szükséges, hogy menjen csaknem bármilyen útvonalon vele... Remélve, hogy hallani más emberek gondolatait és tapasztalatait, mielőtt elkötelezem magam egy módszer bár...
 

Loki12

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 18, 2022
Messages
52
Reaction score
25
Points
8
Vesp téma:
" cant get safrole? FAGYASSZUK MEG!"

Menj a 2. oldalra, és onnan kezdj el olvasni, szerintem a legtöbbet megtalálod, amire szükséged van, ha csak ezt a második oldalt végigmész fentről lefelé. Szólj, ha beválik neked vagy sem!
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Úgy tűnik, hogy a fagyasztás lenne egy nagyszerű kezdet, majd vákuumdesztilláció a reagens minőség eléréséhez, ami soha nem egy szörnyű dolog, de lehet, hogy szükségtelen, attól függően, hogy mit tervez a következő lépésben
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Szerintem ez a legjobb megoldás. Szia!
 

Loki12

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 18, 2022
Messages
52
Reaction score
25
Points
8
@BrownRiceSyrup
@G.Patton
Valójában sok sikert értem el a fentebb írt módszerrel; azóta, hogy elküldtem a válaszomat ebben a témában, volt időm kísérletezni.
Nem voltam azonban olyan szerencsés, hogy szassafrass olajhoz jussak, így közvetlenül nem tudok nyilatkozni a folyamatról, azonban az eljárás kutatásakor azt tapasztaltam, hogy az általam választott illóolajat sokkal nehezebb feldolgozni, és még azt is mondták, hogy adjam fel, amikor segítséget kértem. A frakcionált vákuumdesztilláció hozama gyenge volt, és a frakciók túl közel voltak egymáshoz, úgy érzem.
A végén 1l-es átlátszó üvegekbe osztottam az olajat és bedugtam egy lakás fagyasztójába, azt hiszem, először semmi sem történt, mivel a kis hűtőszekrényben alig volt valami, így azt hiszem, a hőmérséklet nem volt elég alacsony. Magkristályom sem volt.
Kb. 2 hét múlva fehér csapadék képződött az olajból, amit csomósodva és lebegve figyeltem meg, ráadásul az egyik palack falán apró kristályok képződtek, amit vízszintes helyzetben a fagyasztóba tettem. A vízszintes palackból az olajat gyorsan átöntötték egy másik tartályba, a palackot szobahőmérsékleten lezárták, és a kristályok ismét folyadékká alakultak. A többi palackot kivették, és az olajat nagyon lassan dekantálták, hogy a spermaszerű anyag a palackokban maradjon. A palackokat hagytuk, hogy újra szobahőmérsékletre kerüljenek, és a bennük lévő anyagot megolvasztjuk (hogy összegyűjtsük a fehér csapadék minden fagyott részét, amely most megmaradt, de megfigyelhető volt, hogy kis mennyiségben a palackok falán is képződött).
A nagyon sokkal könnyebb, most már folyékony olajat egy kisebb üvegpalackban egyesítették, és további 10 vagy több napra a szaros fagyasztóba helyezték... Az olajat ismét 1l-re osztottuk, és az üvegeket vízszintesen helyeztük el...
Képzeljék el a meglepetést, amikor kinyitották a fagyasztót ez idő után, több tejszerű csapadékot találtak az olajos üvegekben lebegve, és a kis üveg, amelyben az anyagot egyesítették, szinte teljesen szilárd volt, és gyönyörű formákat kristályosodott az egész belső falon, amelyen feküdt.

Csak egy tanácsot tudok adni, ami az általam hivatkozott szálban is vita tárgya volt; az anyag, ami nálam kikristályosodott, csak akkor tette ezt hatékonyan, ha elválasztották az anyaolajtól. A fehér tejszerű anyag, ami az olajokból kifagy, nem tapad az aljára vagy az oldalára, talán nagyobb koncentrációban megtapadna, nálam egyszerűen lebeg, és nagyon kell vigyázni, hogy az olajat dekantáljuk, és ne öntsük vele együtt a tejet. Szinte az egészet leválasztottam, és további teszteket fogok végezni, ha lesz rá időm, mindenképpen szeretném lefagyasztani az olajat, és megpróbálni az elválasztást centrifugával, azonban egyszerűen nincs időm arra, hogy ezt a "kis" anyagmennyiséget megpróbáljam kiszedni és játszani vele, mivel nagyobb léptékben kell kielégítenem a vevőket. Ha lesz egy kis időm, tovább fogom kutatni ezt, van néhány fényképem, lehet, hogy csinálok egy szálat, hogy visszaadjam ezt a közösséget... Jobb felszereléssel biztosan újra meg fogom vizsgálni ezt a módszert, mert akkor talán nagyobb léptékben is megérné.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Azt hiszem, a fagyasztási eljárás mellett hosszú erőteljes oszlopot is használhat, hogy ezt a desztillációt gondosabban elvégezze.
Ez nagyszerű lenne!
 

oldkaw

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2022
Messages
6
Reaction score
6
Points
3
Ti gőzpárológépet használtok a sassafrasolaj gyökerekből történő leválasztásához?
 

zoom

Don't buy from me
New Member
Joined
May 23, 2023
Messages
0
Reaction score
0
Points
1

2-79-790125

Don't buy from me
Member
Joined
May 26, 2024
Messages
82
Reaction score
21
Points
8
H @BrownRiceSyrup - tehát ez a link a Strike's Total Synthesis II. Véleményem szerint OK könyv, de kezdek kételkedni benne. Kísérleteztem a Sassafrasommal a Strike által említett 30%-os ecetsav és etanol módszerrel. Több kísérlet alapján ez a módszer vagy nem működik, vagy nincs igazi Sassafrasom. Ezért most próbálok találni egy professzionális laboratóriumi tesztet, hogy van-e Sass vagy nincs. Bármilyen ajánlást nagyra értékelnék. Kíváncsi vagyok, hogy jelenleg mi a legjobb kipróbált módszer a Safrole elkülönítésére a Sass módszerből.

Egy dolog, amit jól értettem, hogy az Illicium Parviflorum valóban tartalmaz Safrolt a levelekben és az ágakban. Jelenleg több "Florida Sunshine" nő a kertemben. Néhány év múlva kiszedem belőlük az értékes esszenciát, és nem lesz kétséges, hogy van-e Safrole vagy nincs. Addig is azonban látni akarom, hogy az USA legjobb Sass-csatlakozását szereztem-e meg, vagy ez csak egy újabb kibaszott átverés.

Semmi sem jobb, mint egy fárasztó frakcionált desztilláción órákig átjutni, hagyni, hogy a PdCL-t egy éjszakán át keverje a metanolban, foglalkozni a hidrokinon rendetlenséggel, órákig vac desztillálni, és feljönni Jack diddly kibaszott squat.
 
Top