Birch Reduction gondolatok/vélemények

x9Ev3nTh0riz0n9x

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 21, 2022
Messages
5
Reaction score
2
Points
1
Van valakinek olyan tapasztalata a Nyírségi redukciókkal kapcsolatban, amelyet szívesen megosztana? Kérem, ne one-pot módszereket, hanem valódi nyírfa redukciókat. Örökké próbáltam találni egy videót, hogy segítsen. Úgy hallottam, hogy a vízmentes ammónia szintézise is elég egyszerű.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Vízmentes ammónia a kereskedelemben kapható (etanolban vagy metanolban 2-4M) nátrium redukcióhoz. De folyékony ammónia otthoni használatra - felejtsd el.
 

brianvene1

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 21, 2022
Messages
20
Reaction score
12
Points
3
Hello @ x9Ev3nTh0riz0n9x
Ezt találtam egy hivatalos dokumentumból.


Nyírfa redukció: ez az efedrin oldófém redukcióján keresztül történik
vagy pszeudoefedrin ammónia jelenlétében.
A reakció során az efedrint vagy pszeudoefedrint vízmentes ammóniagázzal és nátrium- vagy lítiumfémmel keverik össze.
A keveréket ezután hagyják állni, amíg az ammónia elpárolog. A metil-olaj izolálása közvetlen oldószeres extrakcióval és szűréssel történik.
A reakciótermék további tisztítása a hidroklorid képződésével történik.
só előállításával és újrakristályosítással. Az illegális gyakorlatban a Birch-redukciót általában egylépéses reakcióban végzik el, széles körben hozzáférhető ammónia és akkumulátorokból származó lítiumcsíkok felhasználásával. Ennek ellenére a Birch-redukció során általában nagyon "tiszta"
végterméket. Számos útvonalspecifikus szennyeződés, mint például az N-metil-1-(1-(1,4-ciklohexadienil))-(1-(1,4-ciklohexadienil))
2-propanaminról számoltak be az irodalomban. A vízmentes ammóniával végzett reakció veszélyes, és a titkos laboratóriumokban nem ritkák a robbanások.
 
Top