BMK glicidát (nátriumsó) szintézise benzaldehidből

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
34jglQbthS

Bevezetés

Ez a szintézis jó lehetőség abban az esetben, ha a további amfetamin- vagy metamfetaminszintézishez nem áll rendelkezésre fenilaceton. A BMK glicidát hidrolízissel könnyen P2P-vé alakítható. Ennek a reakciónak van néhány előnye és hátránya. A fő hátránya, hogy a reakció nagyon érzékeny a vízre. Teljesen száraz üvegedényeket és reagenseket kell használni. Győződjön meg róla, hogy a reagenseket a szintézis előtt megszárították és megtisztították. A víznyomok csökkentik a hozamot. Érdemes továbbá a reakciót inert atmoszférában (N2) végezni a hozam növelése érdekében. Vannak előnyei, mint például a meglehetősen magas hozam, rövid reakcióidő. Ezenkívül a reakció nem igényel oldószereket.

Berendezések és üvegeszközök.

Reagensek.

  • Benzaldehid 200 g (cas 100-52-7).
  • Metil-2-klór-propionát 350 g (cas 17639-93-9).
  • Vízmentes nátrium-szulfát (Na2SO4).
  • Nátrium-hidroxid (NaOH) 200 g vagy kálium-hidroxid (KOH) 265 g.
  • Desztillált víz ~2 L.
  • Nátrium-etilát 200 g (EtONa).

Szintézis

17
...

Szubsztitúciós nukleofil reakció benzaldehid és metil-2-klór-propionát között.

Az üvegreaktor egy köpennyel van felszerelve, amely egy keringető szivattyús hűtőhöz van csatlakoztatva, ahol a hűtőközeg hőmérséklete 0°С-ra van beállítva. Ha lombikot vagy egyrétegű reaktort használ, akkor jég-víz hűtőfürdőt kell használnia. A reakciós lombiknak (reaktornak) belül tökéletesen száraznak kell lennie, vízcseppek és kondenzátum nélkül.
1pkrvWZanw
1. Öntsünk 200 g benzaldehidet egy főzőpohárba.

2. Adjunk hozzá metil-2-klór-propionátot 350 g. A benzaldehid és metil-2-klór-propionát keveréket keverjük.
.

Megjegyzés: Ha a reagensek frissek és megfelelő körülmények között tároljuk, használjuk fel őket közvetlenül a reaktorba töltve. Ha nem, vagy a megelőzés érdekében (a biztonság kedvéért), akkor a benzaldehid és metil-2-klór-propionát keveréket szárítószerrel is száríthatja. Ebben az esetben vízmentes nátrium-szulfátot (Na2SO4) használunk.

3. Vízmentes Na2SO4-ot adunk a keverékhez úgy, hogy az teljesen befedje az üvegfeneket (hozzávetőleges mennyiség). Az elegyet megkeverjük.

Megjegyzés: ANa2SO4 összegyűjti a maradék vizet, kristályos hidrátokat képez és keverés nélkül leülepszik az edény aljára. A víz adszorpciója meglehetősen gyorsan bekövetkezik. Vizuálisan úgy néz ki, mint egy átlátszó reagenskeverék-képződés.

4. A leülepedett, nátrium-szulfáttal dehidratált keveréket a reakcióedénybe dekantáljuk. Ügyeljünk arra, hogy az üledék (kristályos hidrátok) ne kerüljön a reaktorba.

Megjegyzés: Azösszes képződött nátrium-szulfát kristályos hidrát és a nem reagált nátrium-szulfát csapadék az edény aljára ülepedik. Ez elég könnyen dekantálható. A biztonság kedvéért használhat kiegészítő szűrést, vagy telepíthet előszűrőt a reaktor tölcsérébe.

5. A nátrium-szulfát kristályos hidrát csapadék könnyen leválasztható. Ezt követően ártalmatlanítjuk. Készítsük elő a nátrium-etoxidot az adalékoláshoz.

Megjegyzés: A keverési sebességet úgy állítsuk be, hogy a keverék jól keveredjen, ugyanakkor ne fröccsenjen túlságosan ar eaktor (lombik) falára.

6. A keverési sebességet úgy állítsuk be, hogy a keverék jól keveredjen, ugyanakkor ne fröccsenjen túlságosan a reaktor (lombik) falára. A reakcióelegyet (RM) a hűtött reaktormellény segítségével 0-10 °C-ra hűtjük. A hőmérsékletet azonos szinten tartjuk, és a reakció során hőmérsékletmérővel ellenőrizzük. A hőmérsékletet hőmérsékletszondás merítéssel mérjük. A lombikhoz merülő hőmérő vagy IR-hőmérő használható.

7. Előzetesen lúg (nátrium- vagy kálium-hidroxid) vizes oldatát készítjük el. A 200 g nátrium-hidroxidot (vagy 265 g kálium-hidroxidot) egy főzőpohárba öntjük. Hozzáadunk 0,8-1 l desztillált hideg vizet. Az elegyet addig keverjük, amíg a NaOH teljesen fel nem oldódik. Az oldat nagyon forró lesz. Ezután a lúgoldatot hideg helyen hagyjuk, hogy a keverék szobahőmérsékletre hűljön. Ezután a lúgoldatot hűtőszekrénybe lehet tenni.

8. Amikor az RM a reaktorban 0°С-ra lehűlt, megkezdjük a száraz nátrium-etilát 200 g (EtONa) hozzáadását. Az adalékolást kis adagokban, szünetekkel kell végezni, hogy a reakcióhőmérsékletet 10°С alatt tartsuk. A túl gyors hozzáadás és a nagy mennyiségű EtONa adagok az elegy hirtelen felmelegedését és akár RM forráspontot is okozhatnak, a reakcióhozam ebben az esetben csökken. Az EtONa-t műanyag vagy szilikon kanállal kell adagolni; fém kanál nem használható.
.

Megjegyzés: Más fémalkoholátok, például nátrium-metoxid, kálium-tert-butoxid, nátrium-izopropoxid stb. is használhatók. Ezenkívül nátrium-hidrid, nátrium-amid is használható. Az RM-et az EtONa hozzáadása során felmelegítjük és kissé besűrítjük, külső hűtést alkalmazunk.

Az elegy besűrűsödik, színe sárgára, majd téglavörösre, később barnára változik. A hőmérsékletet mindig a 0-10°С tartományban kell tartani. Minél több nátrium-etilátot adunk hozzá, annál sűrűbb lesz a keverék. A keverés fenntartása a keverési sebesség beállításával történik.

Megjegyzés: Ha a reakciót mágneses keverőn lévő reakciólombikban végezzük, akkor egy horgonyzó nem biztos, hogy elegendő. Kézi keverőt vagy fej fölötti keverőt kell használni.

9. A teljes EtONa hozzáadása után az RM-et 1 órán keresztül 0-10°С tartományban keverjük és tartjuk.

10. A reakciót a 0-10°С tartományban tartjuk. Ezután a külső hűtést megszüntetjük, és az RM-et 12 órán át szobahőmérsékleten keverjük.

Választható: Opcióként külső fokozatos fűtést állítunk be 60°С-ig. Ezzel a módszerrel a reakcióhozam csökken. A reaktorra egy reflux kondenzátort szerelnek. Az RM-et további 1 órán keresztül 60°С-on keverjük. A fűtést egy reaktormellény és egy termosztát segítségével végezzük.

11. A reaktorban a reaktorban a hőkezelést a reaktorban végezzük. 1 óra elteltével a külső fűtést kikapcsoljuk. Az elegyet folyamatos keverés mellett lassan szobahőmérsékletre hűtjük.

12. A reaktorra 1 l hideg desztillált vizet tartalmazó csepegtetőtölcsért helyezünk. A vizet cseppenként, erőteljes keverés mellett adjuk hozzá. A sűrű RM-et folyékonnyá alakítjuk.

13. A keverőt kikapcsoljuk. Az RM-et két rétegre választjuk szét. A felső réteg metilglicidészter (BMK metilglicidát), az alsó réteg víz a benne oldott felesleges reakciósókkal. Az alsó réteget eldobjuk, a felső glicidészter réteget a további reakciókban használjuk fel.

14 . A BMK-glicidát-metilészter a reaktorban marad. Ez vákuumdesztillációval tisztább észtert nyerhetünk, ha termékként értékesíteni szeretnénk.
Az észter hozzávetőleges mennyisége kb. 400 g. Lehetőség szerint az észter felhasználható a következő reakcióban a glicidsav nátrium- vagy káliumsójának előállítására.

Lúgos hidrolízis a BMK nátrium-glicidáthoz

DvZry2mW10
14. Az előzetesen elkészített lúgos oldatot csepegtetőtölcsérbe öntjük. A keverőt bekapcsoljuk. A szobahőmérsékleten lehűtött NaOH (vagy KOH) vizes oldat cseppenkénti adagolását kezdjük el.

Esetünkben az elegy önmelegítését engedjük meg. A lúg hozzáadása után a termosztátot 60°С-ra állítjuk, hogy a só kinyerése felgyorsuljon. Az elegyet 2 órán át keverjük az adalékolásig.

Megjegyzés: Ha nagyobb hozamú terméket szeretnénk kapni, akkor a lúgos oldatot külső hűtéssel adjuk hozzá. A továbbiakban az RM-et további 12 órán át keverjük szobahőmérsékleten. A lúgos oldat hűtés nélküli hozzáadása során az elegy meglehetősen gyorsan besűrűsödik (a glicidsav nátriumsója kicsapódik). Amennyiben a keverék túlságosan besűrűsödik, növeljük a keverési sebességet.

Vigyázat! Ebben a reakcióban a BMK metilglicidátból metil-alkohol keletkezik.

14 . A keverék melegítés során átlátszóvá válik. A keletkező glicidsav nátriumsója vízben oldódik. Röviddel ezután a reaktort előkészítjük a hűtésre, hogy a glicidsó kikristályosodjon. Lehetőség szerint a termosztát kikapcsolható, és a keveréket fokozatosan szobahőmérsékletre hűtjük.

A fokozatos hűtés során a keverék kristályosodni kezd. Egyre zavarosabbá válik, a glicidsó kicsapódik, az elegy besűrűsödik. A BMK glicidsav nátriumsó keverékét kapjuk.

14 . Az elegyet Buchner-lombikban és tölcséren vákuumszűrjük. A száraz terméket 300 g 79%-os hozammal (cas 5449-12-7) kapjuk
.
 

Sciencenutz

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 29, 2023
Messages
47
Reaction score
12
Points
8
Tehát ha csak bmk-re próbálsz eljutni, akkor meghagyhatod bmk metilglicidátnak, és csak az 1Kg bmk metilglicidát 1L víz 1L HCl 1 órán keresztül 80c-nél, hogy tiszta p2p-vé váljon?
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
A hidrolízis sósavban nem a legjobb megoldás.
 

Sciencenutz

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 29, 2023
Messages
47
Reaction score
12
Points
8
Mi lenne jobb? A HCl-t a nátriumsóhoz használtam jó sikerrel.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
hidrolízis tiszta foszforsavban, a glicidát nem alakulhat át nátriumsóvá
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Helló, itt a link a módszer felé.
 
Last edited:

LoneChemist

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 3, 2023
Messages
3
Reaction score
1
Points
3
Köszönjük! Biztosan munkába állítja ezt a megfelelő időben és frissíti a megállapításokat.
 

marywin

Don't buy from me
Member
Joined
Nov 9, 2022
Messages
2
Reaction score
10
Points
18
Deals
19
Köszönjük Patton úr, ilyen jó platformot biztosított számunkra.
 

Sciencenutz

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 29, 2023
Messages
47
Reaction score
12
Points
8
Csinált már valaki ilyet p2p-re? Yeild?
 

Re186

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2023
Messages
52
Reaction score
39
Points
18
Megkérdezhetem, hogy az előállított nátriumsó (5449-12-7) könnyen romlik-e, ha a levegőre kerül? A nedves nátriumsó (5449-12-7) több napra a levegőre helyezhető, hogy természetes módon megszáradjon anélkül, hogy romlana? És hogy ez az anyag normál körülmények között hosszú ideig tárolható-e?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Azt hiszem, ez eléggé higroszkópos. Érdemes lezárt csomagolásban tartani. Szárítás esetén egyszerű vagy vákuumos exszikkátor használatát javasolnám.
 

Re186

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2023
Messages
52
Reaction score
39
Points
18
Az ilyen típusú, epoxiszerkezetű vegyületek esetében a melegítés és a szárítás valószínűleg szerkezeti károsodást okoz. Az üvegszárító használata egy megoldás, de tömeggyártás esetén nem könnyű használni, és sok szárítószert fogyaszt, ezért úgy gondolom, hogy erre alkalmas A legjobb módja az ilyen típusú anyag szárításának a vákuumfagyasztó szárító használata. Az egyetlen hátránya, hogy a vákuumfagyasztó szárító ára viszonylag drága. Mit gondolsz?
 

Re186

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2023
Messages
52
Reaction score
39
Points
18
Egy problémába ütköztem. Követtem a cikket. A nátrium-etoxid hozzáadása után egy órán át kevertem szigorúan vízmentes környezetben, 10 °C alatt. Ezt követően elkezdtem a hőmérsékletet 60°C-ra emelni, hogy felkészüljek az egyórás keverés lehetőségére. Azonban egy kis melegítés után a készülékben a hőmérséklet spontán és gyorsan, kontrollálatlanul megemelkedett, és már pár perc múlva 130°C-os áttörést mutatott a hőmérőm, ezért szeretném megkérdezni, hogy ez normális? Találkozott már valaki ilyennel?Az első képen a nátrium-etoxid hozzáadása után 1 órán keresztül 10°C alatt kevergetve zajló folyamat látható. A készülékre vízmentes magnézium-szulfáttal töltött szárítócsövet helyeztem, hogy a vízmentes állapotot fenntartsam. Mivel a keringtető készülékem csak hűteni tud, ezért a második fűtési fázist áttettem a lombikba. A fűtési módszer az olajfürdő fűtés, de én csak néhány percig használtam a 65°C-os hőmérsékletet, és a lombikban a hőmérséklet nem volt szabályozható. Ahogy emelkedik, a hőmérő azt mutatja, hogy nagyon gyorsan meghaladja a 130 ℃-ot, olyan gyorsan, hogy még arra sincs időm, hogy elindítsam a kondenzvíz körforgását a kondenzátorcsőben, és akkor a második képen látható állapotba kerül.

FS0m89Nsyu
Acri0RXHgt
 
Last edited by a moderator:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Helló, az önmelegedés hevesen vagy lassan történik? Ez nagyon érdekes.
 
View previous replies…

Re186

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2023
Messages
52
Reaction score
39
Points
18
A reakcióhőmérséklet eléréséhez szükséges idő megtakarítása érdekében az olajfürdőt előzetesen állandó 70°C-os hőmérsékletre előmelegítettem. Elképzelésem szerint a hatékony és zökkenőmentes belépési reakció érdekében a készüléket beszerelem, és megvárom, hogy a lombik hőmérséklete körülbelül 50°C-ra emelkedjen, mielőtt az olajfürdőt 60°C-ra változtatom. Ezért gyorsan átvittem a kb. 9°C-10°C-os reakcióelegyet a lombikba, és a készüléket az olajfürdőre szereltem. Ekkor a lombikot az olajfürdőbe merítettem. Éppen csak rögzítettem a készüléket, és még nem indítottam el a keverést és a kondenzátorcső vízkörforgatását. Megfigyeltem, hogy a lombikban hirtelen fehér köd és buborékok kezdtek gyorsan keletkezni, akárcsak egy levegő párásítóban. Ekkor vettem észre, hogy a lombikban lévő hőmérő azt mutatta, hogy a hőmérséklet meghaladta a 130°C-ot. Mivel a kondenzátorcső nem volt működésben, a gőz gyorsan kiszabadult, így lett a 2. ábrán látható repedt állapot. Úgy tűnik, hogy ez a reakció hirtelen elszabadul, amikor a hőmérséklet meghalad egy bizonyos kritikus pontot. A hőmérséklet nagyon gyorsan emelkedik, és körülbelül 3-4 perc alatt helyrehozhatatlan és katasztrofális következményekkel jár.
 

Re186

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2023
Messages
52
Reaction score
39
Points
18
Tegnap újra megcsináltam, ezúttal a reakció normális, de azt hiszem, a folyamatot tekintve a hozam alacsony lesz. Végül, miután jeges vizet adtam hozzá és egy órát álltam, nincs nyilvánvaló rétegződés, ezért diklórmetánt használok Az elegyet extraháltam, és ma elemzem ezt a kivonatot, és később közzéteszem az eredményeket. Ezenkívül most vásároltam egy szabadalmat erre az eljárásra. A feltételek és a műveletek egyszerűbbnek és optimalizáltabbnak tűnnek, mint az Ön cikke. Azt mutatja, hogy a benzaldehid (CAS 100-52-7) és a metil-2-klór-propionát (CAS 17639- 93-9) a tisztított P2P teljes hozamához 82,9% -ig. Már megvásároltam a kapcsolódó reagenseket, és néhány napon belül megpróbálom.
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
17
Points
8
Csak tegye közzé a szabadalmat, a segítséget kér egy olyan szabadalomhoz, amelyet senki sem láthat.
 

Re186

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2023
Messages
52
Reaction score
39
Points
18
Közzétettem a szabadalmi eljárást és gyakorlatot.
 
Top