Bróm

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
51
Points
28
(talán egy figyelmeztetés lenne "szép") a benzol / bróm :)
tekintetében Ezeket szinte lehetetlen beszerezni. Nos, cégbejegyzéssel és dokumentumokkal lehetséges, de egyelőre kihagyom (a vállalkozás még csak 2 hetes).

Mivel már így is egy rakás pénzt költöttem a berendezések megvásárlására, nem igazán van visszaút, csak ha magam állítom elő (bróm).

Most látom az összes videót, ami tele van veszélyes gőzökkel és nehéz szellőztető rendszerrel, figyelmeztetésekkel és így tovább, de rábukkantam erre az alábbi videóra.

Kíváncsi vagyok, majdnem úgy tűnik, hogy így a brómot úgy kaphatom meg, hogy csak a felső réteget szedem ki egy pipetta vagy valami hasonló segítségével "túl sok veszély nélkül".

Van valakinek tapasztalata? Ez életképes? Akkor is, ha NaBr helyett kálium-bromidot használunk?

https://imgur.com/a/xHw0vMD
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Nem tudja kihagyni ezt a lépést, és megvásárolni egy brómozott prekurzort?
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
51
Points
28
Igen persze, de elég sokat kapott, így ezek után ez biztosan egy lehetőség lenne. Bár Im nem biztos, hogy ez sokkal könnyebb. Az idő és a tanulási görbe fogja megmondani
 

BitcoinScam

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 29, 2023
Messages
56
Reaction score
30
Points
18
Ha u vannak europa i lehet vásárolni könnyű brom vagy Hbr perhydrol sokkal könnyebben készült, mint én a videón
 
View previous replies…

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
51
Points
28
Köszönjük! Ezt megjegyzem a későbbi használatra. A végterméket közvetlenül is megvásárolhatom, de ez egy kicsit meghiúsítja ennek a törekvésnek a célját.
 

BitcoinScam

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 29, 2023
Messages
56
Reaction score
30
Points
18
Miért, ha veszel egy csomó 2b4m adnak u jó áron. Ugyanez, ha u készült 100kg u nem kell használni reaktor 100l az én országomban használják mauzer 1000l és keverjük össze az összeset, és kap kristály, mint a jég.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
51
Points
28
Idc az árról, de ezek olyan számok, amelyek számomra nem is cél. Az első próbálkozásomra megyek a kémia területén. Jobban örülnék 250g saját készítésű kiváló minőségűnek (egyszer), mint 100kg bárminek, amit valami idegen "összekevert".
De azért köszi
 

auc

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Apr 30, 2023
Messages
73
Reaction score
18
Points
8
Elkezdtem előállítani, és a folyamat elég egyszerű, de tartani anélkül, hogy elpárologna, nehéz, és minden alkalommal, amikor csináltam, a fagyasztóba tettem, hogy ne párologjon el olyan könnyen.

Egy idő után meguntam, és megkértem egy céget, hogy importálja nekem, és vettem 2 litert, és sokáig kitart.
Csak nehéz kordában tartani.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
51
Points
28
Erre válaszolva: valahogy működik, de messze nem tűnik "használhatónak"

 
Last edited:

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Brómot kaphat hidrogén-peroxiddal hidrogén-brómsavból (az oxidálószer lehet egy másik oxon és hasonlók), fémbrómbromidokból kénsavval és oxidálószerrel végzett reakciókkal. A legtöbb reakcióban a bróm közvetlenül a reakció során nyerhető, anélkül, hogy tiszta formában izolálnánk, ami nagyon kellemetlen anyag.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
51
Points
28
Tegnap kipróbáltam valamit, ami ígéretesnek tűnik káliumbromid, nátrium-hipoklorit és HCl felhasználásával.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Minden hipokloritoldatot nátrium-hidroxiddal stabilizálnak; ezt a kellemetlen pontot figyelembe kell venni. Nagyon kényelmetlen oxidálószert használ.
próbálkozhatsz foszforsavval vagy kénsavval, a sósav nem a legjobb megoldás, mivel ezek klórrá oxidálódnak abban a pillanatban, amikor a brómid elfogy.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
talán az NBS lehetséges u számára? CuBr2 is lehetséges. CuO/jód rendszer. H2O2/HBr rendszer (az én kedvenc választásom).
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
51
Points
28
Köszönjük!
Ha jól értem, akkorbr2 helyettesítéséreközvetlenül N-bromszukcinimiddel brómozhatnék? Ez óriási mennyiségű munkát takarítana meg + könnyen beszerezhető.
 
View previous replies…

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Az NBS brómozási katalizátor a Tos sav, a reakció nagyon gyors, szelektív és tiszta. Az NBS más brómforrásokhoz képest drága.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
51
Points
28
túl későn. 500g már úton van. mi az a Tos sav btw?
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
A KBr széles körben elérhető (a NaBr-t nem ismerem). Csak adjunk hozzá egy kis conc. kénsavat és állítsuk be a vákuumdesztillációt. Adagoló tölcsérrel lassan adagolja hozzá a H2O2-t. Ha kész, vegyél egy szept. tölcsért és adj hozzá egy kis conc. h2so4-et, öntsd a bróm+víz oldatodat a szept. tölcsérbe, az alsó réteget szedd ki egy kémcsőbe és forrasztólámpával zárd le. A legveszélyesebb rész a folyadék hozzáadása a sep tölcsérbe.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
51
Points
28
Igen, ez a YouTube-on is mindenhol megtalálható. H2O2 korlátozott itt olyan nehéz kapni mellett tisztító . Találtam néhányat, amire még mindig várok, de csak 35% -ot.
 
Top