Buchner-tölcsér szemcsemérete/porozitásmérete

BrownRiceSyrup

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
52
Reaction score
29
Points
18
Feltételezhető, hogy minél finomabb a szemcsézettség, annál jobb. De mivel 0 tapasztalatunk van ezzel kapcsolatban, valóban számít ez? Lassítja-e jelentősen a szűrési folyamatot, ha finom szemcséket (15-40 mikron) kapunk a közepes szemcsékkel (40-80 mikron) szemben? Ha nem, akkor feltételezem, hogy a finom szemcséset vegyem? Természetesen a hangsúlyom az általános o-kémiai/kláriai cuccokra van...
 

Zarder

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 17, 2022
Messages
39
Reaction score
7
Points
8
Úgy találom, hogy a nagyobb szemcsékben elég sok termék ragad a szűrőpapírban. Amit oldószerrel ki tudok vonni. Ez csak plusz munka, és én inkább a finomabb szemcséket részesítem előnyben.
 

BrownRiceSyrup

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
52
Reaction score
29
Points
18
azt mondod, hogy a durva szemcsékkel jobban beragadsz, mint a finomabb szemcsékkel? lenyűgöző. Azt hinné az ember, hogy ez pont fordítva van. Bár azt látom, hogy nagyobb a felület, amibe az anyag beleakadhat. Van különbség a szűrés sebességében? elhanyagolható, és kit érdekel, vagy egyáltalán számít?
 

Zarder

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 17, 2022
Messages
39
Reaction score
7
Points
8
Számomra nem sok különbséget jelent a szűrés gyorsasága szempontjából. Csak néhány perccel tovább szűröm.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Szia, a szűrési skálától függ. Azt javasolnám, hogy használja a 40-80-as értéket. A szűrést szűrőpapír pórusmérettel szabályozhatja. Szintén ajánlom a Shcott szűrő használatát a kis skálához.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Ehhez kapcsolódó kérdés, hogy mekkora vákuumot kell használni? A Buchner-tölcsérrel játszottam, és -15 psi-re tekertem, és a fritten keresztül érkező víz habossá vált. Erre nem számítottam. Nem vagyok benne biztos, hogy azért volt-e, mert egy darab barna papírzacskót használtam szűrőpapírnak, vagy azért, mert nem is gondolok arra, hogy első használat előtt megmosom a tölcsért. Vagy az volt az oka, hogy túl nagy vákuumot használtam. A kokain HCl-t vízben szűrtem, próbáltam eltávolítani az oldhatatlan adalékanyagokat.
 

Zarder

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 17, 2022
Messages
39
Reaction score
7
Points
8
Ha habzik, az általában azt jelenti, hogy forr. Használjon kevesebb vákuumot.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Furcsa lenne, ha a víz szobahőmérsékleten és -15 psi nyomáson forralna. Úgy tűnik, hogy a víz 174°f-on forrhat, csak számolok a fejemben. Ez olyasmi, amire nem gondoltam. Nem tudom, miért van a mérőórán + és - psi, de nevetségesen hangzik, hogy -15psi. Azt hiszem, hogy+-0 A PSI-nek kellene lennie, mivel a légnyomás (amikor a nyomást számolom, azaz elméleti) 14,7 psi a tengerszinten.
 
Top