Koffein kinyerése teából

chemistrydude

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2022
Messages
74
Reaction score
21
Points
8
Bevezetés (rövid bevezetés, mert tudom, hogy ismeri ezt a vegyületet): A koffein stimuláns, amelyet szintézissel vagy extrakcióval lehet kapni, az extrakció lehet kávébabból, instant kávéporból, teafilterből, tealevelekből.
Mi a teafüveket fogjuk megvizsgálni.

Vegyi anyagok:
90ml diklórmetán
Víz (ha rossz minőségű víz van a mosogatóból, ne is gondoljon arra, hogy az extrakcióhoz használja, ha ez a probléma, akkor vásárolhat egy üveg vizet a boltban).
12 vagy 13 zacskó tea
12g Na2CO3

Extrakció:
Most, hogy 12 zacskó tea zacskók a főzőpohárba, és 125ml vizet adtunk a főzőpohárba, és most öntött 12 gramm nátrium-karbonát, most felforraljuk az oldatunkat, ha a kivonat nagyon sötét volt, 65ml vizet adunk hozzá, és kétszer ismételjük a folyamatot, most hozzáadjuk az oldatot az elválasztó tölcsérbe, és 3 alkalommal dcm-t adunk hozzá, hogy elválasszuk a koffein folyadékát, desztillációt használunk a visszanyerési dcm eltávolítására, ezután kapjuk a koffein kristályainkat.

Terméshozam: 1,2 gramm (55%)
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
A koffein gond nélkül megvásárolható a gyógyszertárban. Kinek kell koffeint kivonni a teából =)
 

chemistrydude

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2022
Messages
74
Reaction score
21
Points
8
Tudom, egyes államok csak receptúrával értékesítenek, így azt hiszem, az emberek számára, akik nem kaphatnak koffein tablettákat.
 

chemistrydude

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2022
Messages
74
Reaction score
21
Points
8
Lehetnek benne szennyeződések.
 

B.d.p.n.e

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 4, 2023
Messages
36
Reaction score
35
Points
18
Deals
2
Elvégezhetem ugyanazt a folyamatot tea helyett kávéval vagy tablettákkal?
 
Top