Használhatok-e biztonságosan vákuumszivattyút a tipikus MDMA oldószerekkel? (xilol, IPA ,HCL, NAOH , stb.)?

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
Nos, megkaptam az új vákuumszivattyúmat, előtte egy kis kézi szivattyút használtam, és őszintén szólva elég jó volt , szóval.. mivel van motorja stb., használhatom-e vákuumdesztillációkban kockázatok nélkül?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Az oldószerrel érintkező szivattyúalkatrészek anyagától függően hidegcsapdát kell csatlakoztatni a vákuum által létrehozott gőzök kondenzálására. Ez egyben megakadályozza, hogy az oldószergőzök szétterjedjenek a helyiségben.


Lehetőséget kell teremteni a vákuum szabályozására is, nem mindig van szükség a teljes szívóteljesítményre.
Én ezt a szívóvezetékben lévő T-darabbal oldottam meg, ahová állevegőt tudok befecskendezni a vákuum beállításához.
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
Tnx sokat barátom, ez nagyon szép , a gőzhöz volt egy elszívó közvetlenül a kézi szivattyú kimenetén, de ez a módszer pont az, amire szükségem van.
tnx ismét uram.
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
Szóval... próbáltam megérteni, hogyan kell csatlakoztatni... és... im nem biztos haha ...
Elmagyarázná nekem, kérem?

Milyen alkatrészt kell csatlakoztatnom a vákuumadapteremhez?
 

Attachments

  • xGW4v1JM9S.PNG
    xGW4v1JM9S.PNG
    112.8 KB · Views: 329

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8

ok, minden érthető, az összeszerelés nagyon egyszerű és logikus haha...... csak... jégfürdővel elég lesz, igaz? nem kell folyékony nitrogén ehhez , igaz?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Én jég/sófürdőt használok -21 -24°C-on, de érdemes valami olyasmit használni, mint egy dewar , hogy hosszabb ideig hidegen tartsa.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Először egy csatlakozást a hidegcsapdához, majd a legjobb, a hamis levegő szabályozásának módja a vákuum beállításához, majd a szivattyú szívóoldalához.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,814
Points
113
Deals
1
Szia, ez nem egy hideg csapda. Ez egy vákuumadapter vákuumdesztillációhoz.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,814
Points
113
Deals
1
Az oldószertől függ (például jobb, ha folyékony nitrogént használunk dietil-éterrel), de általában, ahogy Pennywise mondta, elég a jégsófürdő.
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
yes yes i jnow, feltöltöttem, hogy megmutassam a vákuumadapteremet, a hidegcsapdám úton van!
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8

normál asztali só? mi az oka a sónak?
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
ami a dewar.... van más lehetőség? csak a jég/fürdő só nem elég? mint például egy megfelelő méretű fémtartály használata?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,814
Points
113
Deals
1
Minél nagyobb a só mennyisége, annál alacsonyabb a fagyáspont (egy bizonyos pontig; ha már annyi só van, hogy nem oldódik több, a fagyáspont már nem csökken). Az óceánvíz körülbelül 3,5% sót tartalmaz; a tengervíz körülbelül 28°F (-2° C) hőmérsékleten fagy meg. Egy 10%-os sóoldat körülbelül 20°F (-6°C) hőmérsékleten fagy meg, egy 20%-os oldat pedig 2°F (-16°C) hőmérsékleten fagy meg.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Ha lehetősége van arra, hogy mindig jeget/sót adjon hozzá vagy cseréljen, ez szigetelt edény nélkül is lehetséges. Attól függően, hogy mennyi ideig használja a szivattyút, a hűtősósó felmelegszik, és a csapda hatástalanná válik.
Egy dewar hosszú ideig hidegen tartja a só/jég keveréket.
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
tehát, én mennék a teljes telített? mint egy sós víz? vagy ez lenne neccesary, ha lenne képes fagyasztani alacsonyabb, mint -16? folyékony nitrogénnel stb? egy egyszerű víz / jégfürdő , mivel láttam, hogy követi az arány, milyen só % ajánlod nekem?

Nincs dewarom, de egy termo tartály is megfelelne? (nem tudom, hogy a termo helyesen van-e nevezve angolul? (az, amit az ételek/főzelékek stb. hidegen/melegen tartására használnak).
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8

Valami ilyesmi működhetne? (ez a tipicall, hogy az ételek / kávé stb. jó temp) itt nevezik termo vagy termo
 

Attachments

  • uGnkNzsETc.jpg
    uGnkNzsETc.jpg
    18.7 KB · Views: 297

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
A sóoldatot sóval túltelítettem, így nálam az alján még mindig van só, ami nem oldódott fel, fölötte mindig vastag, puha jégréteg van, mint a hólé, és a hőmérő szerint -21-23°C hideg. Acetonnal még mélyebbre próbálkozhatnék, de nekem ennyi elég. A sós lombikot exoterm redukció közben is hűtöm a sós lombikommal, mindig ugyanazt a sós lombikot használom.
Ha még mélyebbre kell menni, tájékozódj a környékeden lévő szárazjég-szállításról, a szárazjég valószínűleg 48h-ig használható, és menetrend szerint is szállítják.

Igen lehet, ha elég nagy, egy dewar ugyanez csak kétszer és jobban elszigetelt ipari szabványban, én olcsón kaptam egyet egy használt onlinestore-ban a megfelelő méretben a csapdámhoz.
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8

így... ez hangzik most az egyetlen gondolat, amit kell, hogy mérni a hőmérsékletet, és kap egy noore logika nekem, csak én gondoltam, milyen nehéz lenne kap jég kőzetek egy sós lében, de ha azt mondod, hogy csak meg kell mérni a hőmérsékletet. és kap egy hó konzisztencia ill csinál helyesen.

Ami a száraz jég gondoltam rá , belül a házi készítésű dewar lombikban tudta megoldani az összes problémát. gonna make egy keresés most, hogy lássuk, ha tudok kapni.

A szárazjéggel kapcsolatban , nem jelent problémát a gőzök stb. ugye? Csak szublimál minden kockázat nélkül, ugye?

A gázos oldószerek, amelyeket "ki akarok küszöbölni", az IPA , Xilol , DCM ... és a HCL / NAOH a lúgos/savas lépésekből.... lesznek.
Ezek könnyen "kiküszöbölhetőek" lennének?
 
Top