Question Használhatom ezt acetilálásokhoz?

Dr.Mirakulix

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
25
Reaction score
19
Points
18
Helló emberek!

Szükségem van egy acetilálószerre, pontosabban ecetsav-anhidridre (nem akarok feleslegesen mérgező anyagokkal, például acetil-kloriddal szórakozni).
Mindenesetre keresgélés közben találtam ezt a terméket (és csak ezt a terméket):

CwN937DJhU

(A címben németül az áll, hogy 'Acetic acid 100%' ).

Ez ugyanaz, mint az AA? Az én országomban szabályozott anyag, de csak bő 100 l-es mennyiségben és felfelé. Ennek ellenére úgy tűnik, hogy elég nehéz beszerezni belőle. Még a jégecetet is elég ritka a legális beszerzés. 🤔

Röviden: ez a termék ecetsav-anhidrid és használható acetilezésekhez?

Továbbá: Biztonságos ezt megrendelni, vagy a vásárló azonnal felkerül a kormány által legjobban keresett személyek listájára, mint egy mézesmadzag? 🥴 Kellene-e valamilyen bonyolult és különleges óvintézkedést tennem, mielőtt megvásárolom ezt a terméket?

Előre is köszönöm! 😊
 
Last edited:

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
Ez nem ecetsav-anhidrid. Ez ecetsav-acid. Különböző vegyi anyagok. Ha kétségei vannak, ellenőrizze a vegyületek CAS-számát, mivel ez teljesen egyértelművé teszi a neveket. Ha ugyanaz a CAS-számuk, akkor ugyanarról a vegyületről van szó.

Mi az, amit acetilálni akarsz? Néha a GAA is használható. Ha morfiumról van szó, akkor ezt lehet használni, ha kénsavat adunk hozzá katalizátorként, de ezt az utat nem nagyon írja le az irodalom.
 

Dr.Mirakulix

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
25
Reaction score
19
Points
18
Üdvözlöm és köszönöm válaszát! Ó, ez szomorú. Azt hittem, hogy anhidridnek kell lennie, mert 100%-os tisztaságú, de úgy tűnik, hogy ez egy tévedés a gondolkodásomban. Azt hittem 99% = GAA, 100% = AA?

Igen, morfint akartam acetilálni (morfium bázis kivonatot, hogy teljesen pontos legyek). Köszönöm a tippet! GAA-t tudok szerezni, csak a kénsavról nincs ötletem? Úgy tűnik, kell valaki, aki kísérletezik, ha ez nincs jól dokumentálva ;-).

Edit: A kutatásaimból úgy tűnt, hogy ez a 100%-os ecetsav valóban GAA. Szóval megveszem így vagy úgy, és keresek egy használható katalizátort a reakcióhoz. 👍🏻
 
Last edited:
View previous replies…

Dr.Mirakulix

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
25
Reaction score
19
Points
18
Üdvözlöm és köszönöm a pontosítást! Tehát alapvetően ez azt jelenti, hogy azt kell használnom, amit itt kapok, és (ez volt az eredeti tervem) a 6-MAM szintézisére megyek jégecetsavval.

A katalizátorral kapcsolatban: Nem tudjátok, hogy kénsav helyett lehetne-e valamilyen alternatív katalizátort használni (esetleg HCl 37%?) Az egyetlen általam ismert szabadforgalmú beszerzési mód az akkumulátorsav lenne, és nem érezném jól magam, ha azt emberi fogyasztásra szánt valamire használnám. És Kínából ömlesztve megvenni sem tűnik jó megoldásnak, hiszen csak néhány ml-re lenne szükségem :-/.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Amennyire én tudom, a 3-MAM-ot morfiumból lehet előállítani. A 6-MAM heroinból nyerhető. Alternatív módszerekről nem találtam információt. Szerintem ebben a szintézisben nem lehet HCl-t használni katalizátorként.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Az ecetsavval történő acetilezéssel az úgynevezett "kátrányheroin" keletkezik. Az ecetsav-anhidrid könnyen előállítható acetil-kloridból, Ez csak a klorid hozzáadása a GAA-hoz és desztillálás IIRC, részletesebb információt a sciencemadness.org kémia wikiben találsz, linkekkel a kapcsolódó témákra.
Acetilklorid Lengyelországból, gondolom ismered a helyeket. Talán a benzoilklorid is működhet, az Hollandiában kapható. Boltban kell tudni.

A H2SO4 helyettesíthető az ilyen reakciókban metafoszforsavval, amit lehet kapni, vagy úgy lehet előállítani, hogy a H3PO4-et kb. 150 °C-ra hevítjük huzamosabb ideig, amíg csak egy kristályos massza marad, ami ha elég sokáig vártunk, túlnyomórészt metafoszforsavból áll. Katalizátorként nagyon jól és tisztán működik, de időbe telik, napokba, mire teszi a dolgát.
Más katalizátor lehet a toszinsav (vízmentes) vagy a trifilsav.
 

Dr.Mirakulix

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
25
Reaction score
19
Points
18
Köszönjük válaszát!

További információkat keresve erről a reakcióról, egy másik fórumon találtam néhány beszámolót arról, hogy az emberek sikeresen használták a jégecetsavat Natrium-acetáttal katalizátorként a 6-MAM képződéséhez a morfinból. Ezt az útvonalat szeretném kísérletileg kipróbálni, de kíváncsi lennék és próbálom kitalálni, hogy mennyi Natrium-acetátra lenne szükség, és hogyan kellene a katalizátort eltávolítani a végtermékből. Az ottaniak azt mondták, hogy sztochiometrikusan ki lehet számolni, hogy mennyi Natrium-acetátra van szükség, de be kell vallanom, nem tudom, hogy hol kezdjem ezt.
Bocsánat a sok kezdő kérdésért, remélem nem megyek máris az idegeidre és valaki tud segíteni. 😊
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Sok (tényleg sok) bajtól és fájdalomtól kímélné meg magát, ha az ecetsav-anhidrid vagy az előállításához szükséges vegyi anyagok beszerzésére koncentrálna. Ezt az az egyszerű tény okozza, hogy az ecetsav-anhidrid az a reaktand, amely lehetővé teszi, hogy komolyabb kémiai tapasztalat nélkül is heroint készítsen a morfiumból.

A kábítószer-kémiában való több mint 20 évnyi ki-be járkálásom során olyasvalakiből, aki abban a téveszmében szenvedett, hogy mindennek OTC-nek kell lennie, olyasvalakivé váltam, aki inkább több időt tölt a jó minőségű prekurzorok és vegyszerek beszerzésével, mivel még azokkal a kéznél lévő anyagokkal, a kémia megfelelő megértésével és a jó laboratóriumi gyakorlattal együtt sem olyan egyszerű, mint amilyennek látszik.
 
Top