Meg tudná valaki magyarázni a DMT szintéziseket a triptaminból?

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Van egy kis triptamin az úton, azzal a céllal, hogy szintetizáljak néhány dolgot magamnak.
Az első, amit feltételezek, a DMT - most már ismerem a folyamatot, de valaki el tudná magyarázni, mi történik az egyes lépéseknél? Így teljesen megérthetem.
Tudom, hogy a 37%-os formaldehid használata gyakori, akárcsak az abszolút metanolé, akárcsak a reduktoré - most ez az, ahol összezavarodtam, hogy mit használjak? Mindegyik ugyanazt a feladatot látja el? A nátrium-borohidrid vs STAB vs SCABH mit a legjobb használni és miért?
Köszönöm emberek
 

Wiley Smith

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 7, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Igen, a mögötte lévő tudomány nagyon easyyy érthető, de a lépések már zavarosabbak, ismerem a tudományt, de a pontos lépéseket nem, itt van a tudomány.
A triptamin az állatokban és növényekben található vegyi anyag, nagyon hasonló kémiai szerkezetű, mint az N,N-dimetiltriptamin, kivéve a nitrogénhez kapcsolódó metilcsoportok helyett hidrogénatomokat. Ahhoz, hogy a triptamint a dimetil-változatává alakítsuk át, egy metilziációnak nevezett folyamatot kell elvégeznünk (azt hiszem, ez a neve), amely során az alap hidrogénatomokat metilcsoportokká alakítjuk, ebben a forgatókönyvben az Rn1 és Rn2 pozíciókban lévő hidrogénatomokat alakítjuk át metilcsoportokká, egy metilziációs szerrel, például formaldehiddel, a formaldehid a hidrogénatomokat metilcsoportokká alakítja, ami az alap triptamin átalakulását eredményezi annak mágikus változatává, DMT-vé. (Ha bármelyikben tévednék, javítson ki!)
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Hogy igazságos legyek, most már ismerem a folyamatot, és majdnem ott vagyok - kaptam néhány kristályt a végső re-xből a heptánból, de az utolsó előtti lépésben létrehozott olaj (ha NaBH4-et használunk) SZUPER Nehéz sikeres re-xet csinálni belőle.

A szintézist, amit követek, a Reddit-en találtam, de másokkal megerősítettem, hogy működnie kell - csak egy kicsit zavarban vagyok, hogy miért nem akarja az olajom az utolsó szakaszban a forró heptánból való re-x-et.

Szintén nem teljesen biztos abban, hogy csinálok-e fagyasztási csapadékot az említett heptánon, hogy hozzáférjek a DMT-hez, vagy ha el kell párologtatnom a heptánt. Feltételezem az utóbbit - ezért említette a vákuumkamra szükségességét (bosszantóan), mivel még több pénzbe kerülnek lol

Ez egy olyan szintézissé vált, amit azt hiszem, újra és újra megpróbálok, amíg ki nem találom, mivel annyi triptaminom van.
Szándékomban áll könnyebben kezdeni azzal, hogy kapok néhány aldehidet, és Henry-reakciót végzek rajta, majd reduktív aminációval, hogy meszkalint és az egyik TMA-t kapjak, de lassan megtakarítom a nitrometánomat és a nitroetánomat, mielőtt sok releváns aldehidet vásárolnék.
Ez elég őrült, hogy mennyi iv tanultam, mióta ezt a posztot, hogy tisztességes legyen!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Ez egyébként nekem mind helyesen hangzott, nem akartam, hogy arrogánsan hangozzék ott. Ez egy nagyon jó válasz volt... ezt véletlenül a szőnyeg alá söpörtem, pusztán azért, mert olyan közel vagyok ahhoz, hogy elvégezzem az RXN-t, csak nem vagyok benne biztos, hogy nem adtam-e túl korán a redukálószert - azt hiszem, ezt egyébként elfelejtetted megemlíteni, a formaldehidet viszont helyesen adtad meg, és ez az, ahol összezavarodtam - a NaBH4 katalizátorként működik, és ez még mindig reduktív aminálás - mivel a triptamin már egy amin.....ez az, ahol a zavarodottságom állt, amikor a posztot tettem, és iv nem igazán tisztázta, hogy azóta az elmémben.
Ezért tartom érthetőbbnek bizonyos aldehidek reduktív aminációját - iv nem igazán vizsgálta meg a normál amfetaminokat, de a pszichedelikusakat biztosan, és könnyebben érthető.
 
Top