Nitrometán katalitikus hidrogénezése hozam?

phenylethics

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 14, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Ha katalitikus hidrogénezéssel redukálnánk a nitrometánt, hasonló lenne a hozam, mint az al/hg esetében? Mintha 20 ml anyag elég lenne 25 gramm keton feldolgozásához?

Ekvimoláris mennyiség keletkezik?

Ha már itt tartok, hányszor lehet általában palliduim on carbon-t használni? Próbálok a higany sókról áttérni, próbáltam NaBh4 nem tetszett a hozam... köszi!
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Például 25 g nitrometán 25 g MDP2P-hez. Ez egy háromszoros felesleg lesz. Talán elég az Al/Hg redukcióhoz. Az ekvimoláris arány nem elég ehhez a reakcióhoz. Ha katalitikus hidrogénezéssel akarsz próbálkozni, van hozzáférésed gáznemű hidrogénhez és vásárolhatsz katalizátorokat?
 
Last edited by a moderator:

phenylethics

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 14, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Igen, hozzáférhetek a palliduimhoz szén 10% -on, kevesebb mint 15 dollárért grammonként. Biztos vagyok benne, hogy a helyi benzinkútnál is kapok hidrogént!
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
a PM-ben
 

PepitoPistol

Don't buy from me
Resident
Joined
May 3, 2022
Messages
10
Reaction score
4
Points
3
Hasonló kérdéseim vannak, de az MDMA-ra vonatkozóan, sikerült valamit kidolgoznia?
Ön szerint jobb lenne az adams katalizátor vagy a Pd/C használata? Működne egy lépésben az MDP2P+ nitrometán?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Igen, működnie kell
 

PepitoPistol

Don't buy from me
Resident
Joined
May 3, 2022
Messages
10
Reaction score
4
Points
3
Milyen arányban?
Valamint olvastam, hogy a nitrometán katalitikus hidrogénezése alacsony hozamot ad... erre azért vagyok kíváncsi, mert nitrometánt tudok szerezni, metilamint nem... szóval ez kiváló lenne...
Meg tudnátok osztani némi tudást?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Személyes üzenetekben írta. Az egycserépszintézishez használt nitrometán nem nagyon alkalmas katalitikus hidrogénezésre.
 
Top