Vegyszerek tárolása

madmaximus

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 29, 2021
Messages
41
Reaction score
16
Points
8
Hogyan tárolja a vegyi anyagokat srácok , minden alkalommal, amikor a hűtőszekrénybe teszi őket, hogyan van a szöveg a leírásban a kémiai vagy ... Kérem írjátok meg a módját ( az én módszerem az, hogy a földbe temetem őket és egyelőre minden rendben van )
 

chemistrydude

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2022
Messages
74
Reaction score
21
Points
8
Ne tegye a hűtőszekrénybe, egyes savak vagy lúgos porok reakcióba léphetnek a hideg levegővel, és megégethetik a hűtőszekrényt vagy felrobbanhatnak, ezért legyen óvatos.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,814
Points
113
Deals
1
Szia. Először is meg kell tanulnod a reagens kézikönyvet (ha van). Ha nincs, nézze meg a google-t a kémiai tulajdonságokról és a tárolási ajánlásokról. A legtöbb vegyi anyagot zárt edényben kell tárolni, levegővel való érintkezés nélkül, hogy elkerüljék a vízzel és oxigénnel való reakciókat. Egyes reagensek fénykvantum (hn) alatt konvertálhatnak, ezért sötét üvegben vagy sötét helyen, például szekrényben vagy így kell tartani őket. Olyan reagenseket is használhat, amelyeknek rendkívül erős szaga van. Tartsa őket a füstgázelszívó alatt vagy szorosan zárt tartályban ebben a motorháztetőben. Egyes savak és lúgok elég gyorsan elnyelik a levegőből a vizet, és elpárolognak. Ezeket a korábban említett módon (zárt edényekben) szobahőmérsékleten kell lezárni. Használt hűtőszekrény olyan anyagokhoz, amelyek bomlanak és zárt edényekben bomlanak.

Remélem, hogy válaszoltam a kérdéseidre. Ha valami mást szeretnél tudni, ne habozz kérdezni itt!
 
Top