Segítséget kérő kémiai idióta

Grubby

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Jul 27, 2024
Messages
17
Reaction score
5
Points
3
1. Keverjünk össze 40 gramm fenilacetont, 20 gramm metilamin-hidrokloridot és 200 ml metanolt, adjunk hozzá 1 gramm nátrium-hidroxidot, hogy gyenge lúgossá semlegesítsük, és reagáljunk 60 fokon 2 órán keresztül, hogy imin intermedier keletkezzen.
2. Adjunk 15 gramm nátrium-borohidridet az imin intermedierhez, és reagáljunk szobahőmérsékleten 6 órán át, hogy amfetamin keletkezzen.
3. Adjunk 100 ml vizet a reakcióoldathoz, válasszuk le a szerves réteget, és ismételjük meg a mosást háromszor. Miután minden alkalommal 100 ml vizet használtunk, adjunk hozzá megfelelő mennyiségű sósavat, hogy a pH 5-re semlegesítsük.
4. Pároljuk el az összes oldószert és vizet, állítsuk le a hevítést, ha a hőmérséklet 100 fok fölé emelkedik, és a kristályok a hűtés után sem csapódnak ki. Kihagytam valamilyen fontos lépést?
 

chef learner

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 9, 2024
Messages
43
Reaction score
3
Points
8
Nincs elég nátrium-hidroxid. Metilaminkészítéskor a metanol-metilamin oldatot alacsony hőmérsékleten kell tartani, hogy a metanol elnyelje a metilaminkészítményt. Az elülső részen nedvesség keletkezik. Javasoljuk a nedvesség eltávolítását. A mennyiség befolyásolja a hozamot. Az oldat szobahőmérsékleten a metilamin veszteségét fogja tükrözni. Gáz, így a reakcióelegy nem lesz reakcióképes, és a reagensek pazarlása után csak P2P-t kaphat. A víz hozzáadása után DCM-et vagy más oldószert kell vennie, hogy kivonja a metamfetamin szabad bázisát a vízből, majd savasítsa meg.

Nem tudom, hogy igazam van-e vagy sem, de legalábbis ezeket tanultam a fórumon
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
11,851 gramm nátrium-hidroxid 20 gramm metilammónium-klorid deprotonálásához
 
Top