KLÓRACETIL-KLORID

zaners

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 13, 2023
Messages
45
Reaction score
7
Points
8
Tud valaki néhány egyszerű módszert ennek elkészítésére? Tudom, hogy lehet kapni, de ez eléggé korlátozott, ahol én vagyok
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Könnycsorgató hatású és erős, szúrós szagú, nagyon kellemetlen vele dolgozni. Tartsa távol magát a szintézisétől. Ez az én ajánlásom, ha hosszú életet akarsz élni =)
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
64
Points
18
Túl unalmas csak hosszú életet élni, ha nem tudsz valami jó szart főzni a területedre.
Tehát ha benzókat akarsz látni, akkor amúgy is valahogyan klóracetil-kloridot kell szerezned.
A legkönnyebben elérhető útvonal a monoklór-ecetsav.
Szükséged van még kénre és TCCA-ra vagy más klórforrásra.

Az első lépés a nyers S2Cl2 előállítása. Van néhány jó videó a youtube-on erről.
Például:
Nem kell foglalkozni az SCl2 tisztításával, mivel a későbbi lépésben úgyis keletkezik.

A második (és egyben utolsó) lépés a klóracetil-klorid előállítása az összes szar kombinálásával és további Cl2 buborékolásával rxn keveréken keresztül (némi katalitikus mennyiségű vassal):
US1805162 - Alifás savas kloridok előállítása

Ez a módszer működik, de valószínűleg alacsonyabb hozamot kap, ha nem vagy gyakorlott és nincs hatékony oszlopod.
 

zaners

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 13, 2023
Messages
45
Reaction score
7
Points
8
Köszönöm ember , én aggódom a saját egészségemre, ez olyan, mint a foghúzás, hogy néhány info... Volt már néhány szintézis néhány könyvben, de ez is segít
 
Top