kokain analóg(ok) az arekolinból

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
beagle és rhodiumírása, a vespiaryból átvéve. ellenőrizze a linket 4 hivatkozás!!!


Bevezetés

Ez az egyik legígéretesebb kutatási terület a kokain analógokkal kapcsolatban, amellyel eddig találkoztam. Az [1] cikkben a szerzők a metadonnal egyenértékű anyagot próbáltak előállítani a kokainfüggők számára. Vagyis egy olyan anyagot, amely a kokain bizonyos hatásait az összes eufória nélkül (Coke-Lite®, azt hiszem, ez lesz a neve [fidelis megjegyzés: szerintem vicces lenne, ha diétás koksznak neveznék lol]). A kutatás alapját néhány 1973-ban végzett munka adta (Clarke [2]), amelyben egy sor hasonló vegyületet készítettek, és megállapították, hogy egerekben nem okozott stimulációt (azaz nem volt szórakoztató). Ebben a vizsgálatban azonban a vegyületek a kokainhoz képest akár 30-szor erősebbnek bizonyultak a dopamin transzportjának vagy a kokain receptorához való kötődésének blokkolásában. Az eredmények tehát meglehetősen zavarosak. Lehetséges, hogy a kutatók valóban nyomra bukkantak a kokain-adon keresése során, vagy talán egy sor nevetségesen könnyen szintetizálható, rendkívül erős kokain-analógot találtak. Akárhogy is, érdekes munka. Jelenleg majmokat lőnek be, hogy lássák, tetszik-e nekik vagy sem, de lehet, hogy még évekbe telik, mire publikálják a munkájukat. Talán valaki tudna nekik segíteni. Mindig azt mondom, hogy soha ne küldj majmot az ember munkájára.

Clarke 1973-as tanulmányában [2] egy sor szerkezetileg redukált kokain analógot szintetizáltak, amelyekben a tropán vázból 2 szénatomot és egy észtercsoportot távolítottak el, így 4-fenil-piperidinek keletkeztek, amelyek 3-as pozícióban észtercsoportot tartalmaznak. Sorozatuk legaktívabb vegyülete körülbelül 30-szor olyan erős, mint a kokain (a dopaminfelvétel blokkolásában). A szintézis sokkal egyszerűbb, mint bármely más aktív kokain-analógé, és nem egzotikus reagensekből indul ki.

A szerzők által használt fő kiindulási anyag az arekolin (3,4-telítetlen N-metil-piperidin-3-karbonsav-metilészter), a népszerű vörös bételdió hatóanyaga. Ennek az alfa,béta-telítetlen észternek a Grignard-reagens 4-klórfenil-magnézium-bromiddal történő kezelése négy terméket eredményezett, amelyek könnyen csoportosíthatók két racém formába, cisz- és transz-izomerenként. A racém cisz-izomer kétszer olyan erős, mint a kokain, míg a racém transz-izomer csak fele olyan erős.

A szerzők az arekolinnal kezdik (a bételdió aktív vegyülete: N-metil-piperidin-3-karbonsav-metilészter, a 3. és 4. pozíció között kettős kötéssel). Ennek reakciója 4-klórfenil-magnézium-bromid Grignard-reagenssel összesen négy különálló egység keverékét adja: A cisz- és transz-keverék 3:1 arányban, amelyek mindegyike két izomerből áll, és mindegyik izomer egyben racém is, amelyeket a szerzők frakcionált kristályosítással dibenzoil-borkősavakként oldanak fel, de ez nem feltétlenül szükséges, mivel mindegyik izomer aktív. Az arekolin-hidrobromid meglehetősen olcsó kereskedelmi kiindulási anyag, 80 $/50 g az Aldrich cégtől. Azt hiszem, hogy az állatgyógyászatban is használják.

GAM0bK3irO


Szintetikus vázlat
Az Arecolin szabad bázist a kereskedelmi forgalomban lévő Arecolin-hidrobromid tömény vizes nátrium-hidrokarbonáttal történő kezelésével, majd metilén-kloriddal történő extrakcióval, a kivonatok vízmentes magnézium-szulfáton történő alapos szárításával, majd szívószűréssel és az oldószer vákuumban történő elpárologtatásával állították elő. A szabad bázist ezután a következő lépésben változatlan formában használtuk fel.

Egy 166 ml 1M 4-klórfenil-magnézium-bromid 700 ml éterben lévő 166 ml oldatához 12,9 g arekolin szabadbázist adtunk 300 ml éterben -10 °C-on. Az elegyet 30 percig kevertettük -10°C-on, majd jégre öntöttük, és 200 ml 10%-os HCl-lel kezeltük. A vizes réteget elválasztottuk, 200 ml éterrel mostuk, jégfürdőben lehűtöttük, és 100 ml telített nátrium-hidrogén-szénsav oldatot adtunk hozzá. Az oldatot 2x100ml éterrel extraháltuk, sós lével mostuk, szárítottuk és vákuumban koncentráltuk. A nyers elegyet EtOAc/hexánból kristályosítottuk, és fehér szilárd anyagként racém cisz-izomert kaptunk (5g, 22%). Az anyalúg flash kromatográfiájával további cisz-izomert (összesen: 12,4g, 56%, mp 98-99°C), valamint 2,0g (18%) transz-izomert kaptunk.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
A múlt héten akartam erre válaszolni, de elkezdtem magam ellenőrizni a tényeket, és a tényeket ellenőriztem, de megzavartak. Egy kis időt töltöttem ezzel a témával. A bételdió teljesen legális az USA-ban, sok helyen árulják.
A hozzászólásában szereplő vegyi anyagot kingdrawban rekonstruáltam, hogy nevet kaphassak, amit meg is tettem. És nézz utána. Amit meg is tettem. Ez a nokain izomerje. Egyébként, ha más grignardot használsz, a termék paroxetin, azaz Paxil. Amikor utánanéztem, hogyan lehet Grignard-reagenseket szintetizálni, elég nehéznek tűnt. Valamint nem találtam olyat eladásra, amihez nem kell dea#... ha tudsz szerezni, megveszem a bételdiót.
A kokain összes arekolin alapú analógjáról lehet olvasni a szuper király "cocaine analogs" könyvben .Signed? Itt van a könyvtárban és egy remekmű.
 
Last edited:

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
65
Points
28
Nem kémikus.

Ez jó lehet otthoni vegyészi használatra, egy olyan stimuláns előállítására, amely esetleg Ellenőrizetlen, és miközben grignard körülményekre és grignard reagensekre van szükség, életképes módja lehet néhány stimuláns megszerzésének.

Nagy mennyiségben nem hiszem.

A nagyszabású grignardok megtervezéséhez valószínűleg egy igazi vegyész/kémikus mérnökre van szükség, és úgy tűnik, hogy nem túl "sűrű" reakció.

Ahhoz, hogy 129 grammot kapjunk (az említett szintézis 10x-es skálázása), körülbelül 20 literes lombikra van szükség, mivel a lombikokat általában nem töltjük meg félig, mint jó gyakorlat.

Ugyanannyi helyen lehetne egy whooole sokkal több mondjuk p2p ugyanannyi helyen. Az egyik vespiary szál azt állítja, hogy kb. 250 gramm mdp2p-t kb. 3000 ml oldószerrel stb. lehet reagáltatni.

Tehát 129 grammhoz 20L kell, míg mondjuk mdp2p-n kb. 833 gramm mdp2p fér el.

Nem az az ideális nagyméretű.
 
Top