Kokain vizsgálata olvadáspontos készülékkel

BlueBird

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 30, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Arra lennék kíváncsi, hogy valaki tudna-e ezzel kapcsolatos ismeretekkel szolgálni.

Láttam néhány jó minőségű digitális eszközök online (bár felfelé $1,000) - de im csak kíváncsi vagyok, ha ez olyan egyszerű, mint a helyezés a kokain a kémcsőbe, és várva az eredményt, hogy alapozva, hogy le az olvadáspont?

Vagy hogy van-e bármilyen más hozzáadott vegyszer stb. szükséges ahhoz, hogy pontos eredményt kapjunk?

Köszönöm előre srácok
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Igen, egy vegyszert általában nem lehet egy olvadásvizsgálattal azonosítani. A tisztaságot kiszámíthatja az alapján, hogy mit gondol, hogy ez . Olyan vegyi anyagnak kell lennie, amely még légköri nyomáson is megolvad. Ebből az okból kifolyólag a kokain hcl nem jó választás az olvadásvizsgálathoz, de a bázis igen.
 

yourMomSaysHi

Don't buy from me
Member
Joined
May 27, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Az első résszel egyetértek. Egy ismeretlen anyagot nem lehet az olvadásponton keresztül azonosítani. De nem ez a kérdés.
A tiszta anyagok olvadáspontjának vizsgálata, mint például a kokain.HCl lehet, teljesen ésszerű, ha van egy megfelelő olvadáspont-készülék, amelyek közül sokan nagyon megbízhatóan működnek. Én első intézkedésként olvadáspontvizsgálatot végzek a beérkező anyagokon, csak akkor tlc, ha észreveszem, hogy valami nem stimmel az olvadásnor mp-n, amire idővel kialakul egy érzés.

Visszatérve az eredeti kérdésre:
Igazad van. Ha vásárolt egy megfelelő olvadáspontmérő készüléket, akkor ez olyan egyszerű, mintha egy nagyon kis mennyiségű anyagot felvesz egy kapilláriscsőbe, amely a másik oldalon le van zárva. Az első felvételnél ne használj túl nagy nyomást, többször kopogtasd meg, hogy az anyag leérjen az aljára, a kapilláris lezárt oldala felé. Ez egy kis átmérőjű anyag, ezért azt szeretné, hogy ne ragadjon be a nyílásba, mivel nehéz lenyomni, még egy kis tűvel is.
Miután kb. 5-10 mm anyag került a kapillárisba, helyezze be a készülékbe, állítsa be a hőmérsékletet kb. 2-3°C-kal a várható olvadáspont alá (ami a kokain esetében 198°C), hagyja, hogy a készülék gyorsan felmelegedjen odáig, nyomjon meg egy gombot, amint elérte a közeli hőmérsékletet (hogy sokkal lassabban melegítsen tovább, mint korábban), és figyelje az olvadást a készülék részét képező nagyítón keresztül megvilágítva.

Akkor a G.Patton által megadott link hasznos, ha a megfigyelhető jelenségekről van szó. Nem tetszik a rossz apparátusok hangsúlyozása.

Javaslom a büchi és a gyógyszertári szabványos készülékeket, amelyek elektromosan fűtöttek. Mindenképpen maradj távol attól, hogy házi készítésű készülékkel csinálj mp tesztet, az idődet vesztegeted.
Vannak Dr. Tottoli által készített régi büchi készülékek, amelyek szintén fűtőolajra támaszkodnak, amitől én is óvakodom. A "Kofler Bank" is szép eszköz a gyors teszthez, de nem a pontos, reprodukálható, rögzíthető eredményekhez.

Ehhez a teszthez semmiféle vegyszerre nincs szükség, ez tisztán fizikai teszt. Csak a készülékedhez megfelelő méretű kapilláriscsövek cserélhetők.

Őszintén szólva szomorú helyzet, amikor a hozzáértők azt sugallják, hogy nincsenek tiszta anyagok, és az alapvető analitikai készség nem alkalmazható. Szomorú betekintés a piacon kapható anyagok minőségébe. Pontosan ezt a tesztet végeztem egy hónappal ezelőtt. A készülékem 197,8°C-os eredményt adott. Akkor viszont ez egy vegyianyag-ellátó ház analitikai szabványa volt. Évtizedekig jó maradt, akkor vettem meg. A hidrokloridok ritkán romlanak el jelentős mértékben, ha megfelelő körülmények között tartják.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Szia!
Van téma az olvadáspont meghatározásáról a Laboratóriumi GYIK szakaszban. Ott olvashat az eljárásról.
 
Top