A P2P forráspontjának helyes vizsgálata

louisbb888

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 2, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Hello, Im újonc kémikus
Most próbálom ki először a p2p-t a bmk nátriumszintézisből! és 50ml sárga olaj úszik a felső rétegben.
Aztán csináltam forráspont teszt a p2p, de van probléma ezzel:
- A sárga olaj elkezd forralni 100C ( Azt hiszem, mert a víz vagy a sav maradt, hogy nem tiszta), megpróbálom csökkenteni a hőt, hogy várjon a sav vagy a víz elpárolgása maradt néhány percig. De még mindig forr, és a hőmérő azt mutatja, hogy a hőmérséklet 214-ig emelkedik, és nem emelkedik tovább! (vagyis a sárga olaj akkor is forr, ha a hőmérséklet 100C -> 214C)
Tehát nem vagyok biztos benne, hogy a sárga olaj, amit kaptam, p2p vagy sem, van más módszer a tesztelésre?
* Csináltam egyszerű tesztet forráspontja víz és a csak forráspontja kezdődik temp 95C-102C!
Tehát nem vagyok biztos benne, hogy 100c-214c az én bizonytalan p2p-em.
Kérem, adjon nekem segítséget vagy tanácsot
Köszönöm
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
65
Points
18
Ez így van rendjén.
Nem ugorhat rögtön 214 °C-ra, mivel ott marad a víz és esetleg más alacsonyabb forráspontú oldószerek/szennyeződések.
Vegye figyelembe a hőmérő higanygömbjének hőkapacitását is.
Ezért az olaj vákuumdesztillációval történő tisztításához az első frakciót dobja el, amíg a hőmérséklet stabil nem lesz.
Minél hatékonyabb az oszlop, annál kevesebb terméket veszít, és a frakciók élesebben fognak elválni.
Ezt úgy is el lehet érni, ha a desztilláció előtt kimossuk és megszárítjuk a terméket.

Az egyetlen engedélyezett módszer ezen a fórumon a P2P tesztelésére az, hogy METH-ot készítsen.
 
Top