DCM vagy toluol 4-mmc esetén

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
47
Points
18
Szeretném tudni, hogy annak lehetséges Toluene Amazon, amely szállított 25L Gallon 1. biztonságos rendelni ?
És 2. Lehetséges-e ezt használni a DCM helyett az extrakcióhoz?

Ha nem lehetséges, hogy DCM-et állítsak elő saját magam, mint egy noob?
 

loadingST

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇬
Joined
Sep 10, 2023
Messages
98
Reaction score
64
Points
18
Teljesen igen, abban az időben, amikor szintetizáltam, egy kis xilolt tettem a dcm-be, hogy a forráspontja egy kicsit magasabb legyen, minden alkalommal 70-80%-os sikeres hozammal.

I woud javasolnám, hogy szerezzen egy kis trietilamint a savas screwengerhez, és használjon toluolt egyetlen oldószerként, ne túlhevítse csak ...
 
View previous replies…

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
47
Points
18
Thx
Tehát az összetevőim a következők lesznek:

2B4M - 100 g
DCM - 300 ml (toluol)
Metilamin 40%-os aq oldat - 200 ml
Sósav - 50 ml
Száraz aceton - 200 ml

Jól értem ezt?

Tehát a 2b4m-t és a metilamint itt kell megvennem.
A többi cuccot legálisan beszerezhetem.

Alig várom, hogy elkezdhessem a szintézist!
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Igazad van, a trietilamin jól növeli a hozamot, fontos, hogy ne teljes mennyiségben vegyük, a legjobb, ha metilamin 4 mol per mol 2b4m, a toluol és hasonló anyagok optimális oldószerek 60-65 fokos hőmérsékleten, a nukleofil szubsztitúció 2,5 óra alatt történik. A diklórmetán nem a legjobb oldószer, több mellékterméket és szennyeződést termel. Az is fontos, hogy a 2b4m és a kész aminoketon a lehető legalacsonyabb koncentrációban legyen az oldószerekben, ez csökkenti a mellékreakciók valószínűségét, és a nukleofilt a maximális koncentrációban kell tartani az oldatban.
 
View previous replies…

Wendy

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 14, 2022
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Azt hiszem, a butilamin működhet, mivel a hosszú láncú primer aminok kevésbé reaktívak, mint ebben az esetben a MeNH2 nukleofilként, nem? vagy a végtermékben N-metil és N-butil alkilcsoportok keverékét kapnánk?

A trietilamin tökéletes, úgy látom, a sztérikus akadályok miatt, de nem áll rendelkezésemre.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
A butilamin határozottan rossz ötlet.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
51
Points
28
2,5 óra 60c toluolban ? És melyik ponton adjuk hozzá az NMP-t (ahogyan a teljes videós oktatóvideóban látható benzolban)?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
A nátrium-biszulfit szintén jó választás a HBr eltávolítására. A metilamin feleslege is reakcióba lép a savval.
 

Wendy

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 14, 2022
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
@G.Patton
Védnök

Mit gondol a fentebb írt javaslatokról?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
A toluol már említésre került a 4-mmc szintézisnek szentelt témában. Ez is használható.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
882
Points
113
Kaphatunk egy rendezett listát az előnyben részesített oldószerekről? Van etil-acetátom, de nem vagyok nagy rajongója. A DCM-et nem találtam legális csatornákon keresztül, amit furcsának találtam, mert legálisan találok egy liternyi baljósabb anyagot is. Toluolt tudnék rendelni, de csak szeretném tudni a lehetőségeimet.
Hogyan növeli a trietilamin a hozamot? Megjegyeztem, hogy ez egy savmegkötő. Milyen savat takarítunk meg?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
HBr metilaminnal végzett nukleofil szubsztitúciós reakció után. Olvassa el a fenti megjegyzésemet.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
882
Points
113
Tehát a tisztítás alatt azt érti, hogy csak semlegesíti a savat? Nem hiszem, hogy ez az általad közzétett etil-acetátot használó szintézisben szerepel. A metilamin és a reflux után cseppenként hozzáadok egy (6 mol? 3 mol) NaOH oldatot A ph mihez?
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
179
Reaction score
69
Points
28
Deals
7
őszintén szólva, a toulénnek csak egy pro van - jó oldószere az 1. szintézishez, gyorsabban tanulhatsz, azt hiszem. Aztán ha már van némi ismerete a folyamatról, akkor átugorhat más oldószerekre, és meglátja, milyen egyszerű.

Ha ez az első alkalom, akkor szerintem nagyon jó ötlet. Én is így kezdtem (nem voltam tudatában, hogy ez nagyon nehéz és nagyon rossz), de nagyon gyorsan sokat tanultam.
 
Top