A Delta 8-THC legális Svájcban?

chost

Don't buy from me
Member
Language
🇩🇪
Joined
Apr 17, 2024
Messages
3
Reaction score
1
Points
3
Üdvözlök mindenkit!
Sajnos a kémiai és jogi ismereteim túl korlátozottak ahhoz, hogy megítéljem, hogy a delta 8-THC legális-e Svájcban.
A következőket találtam itt (angolra lefordítva):

Szintetikus kannabinoidok
Minden olyan anyag (az a, b, d és f jegyzékek szabályozott anyagai kivételével), amelynek szerkezete indolból származik,
függetlenül attól, hogy az indol szerkezet egy további szénatomját nitrogénatommal helyettesítik, helyettesítéssel:

image4.png

- a nitrogénatomon (1. pozíció) legalább 3 szénatomot tartalmazó alkil-, alkenil-, aril- vagy heterociklikus szerkezetekkel;

és ezen felül

- az indol 3. pozíciójában karbonil, karbonsavészter vagy karbonsavamid szerkezettel, amely ezen felül bármilyen típusú és mértékű további szubsztitúcióval rendelkezik, és az indol szerkezethez fuzionálható.
Ezek a szerkezetek az indolszerkezet 2., 4., 5., 6. és 7. pozíciójában bármilyen módon és mértékben szubsztituálhatók.

Szintetikus kannabinoidok 2

Bármely olyan anyag (kivéve az a, b, d és f jegyzékek szabályozott anyagai), amelynek szerkezete a következőkből származik
6H-benzo(c)kromen-1-ol (6H-dibenzo(b,d)pirán-1-ol), függetlenül a nem fenolos benzógyűrű hidrogénezésének mértékétől, szubsztitúcióval:
image7.png

- a 3., 6. és 9. helyzetben bármilyen alkilcsoporttal.

A delta-8-THC szintetikus kannabinoidnak minősül-e a két felső kritérium valamelyike szerint?
Tudna nekem valaki segíteni, kérem? Köszönöm
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Szinte biztos vagyok benne, hogy a delta 8 nem szintetikus . Tévedek?
 

chost

Don't buy from me
Member
Language
🇩🇪
Joined
Apr 17, 2024
Messages
3
Reaction score
1
Points
3
Természetes módon előfordul a gyomban, de csak a 0,1%-os tartományban.
Minden, amit megvásárolhatsz, CBD-ből készül, lásd itt: https://bbgate.com/threads/cbd-delta-8-sop.7306/
Szeretném tudni, hogy kémiai szempontból a fenti két meghatározás valamelyikébe tartozik-e
 
Top