A metilamin és a metilamin hcl közötti különbség

Brambus

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 4, 2024
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Kedves olvasó!

Kerestem egy jó magyarázatot a két reagens, a metilamin és a metilamin-hidrogén-klorid között, de nem találtam.
A fő kérdésem az, hogy a metilamin hcl-t használhatom-e metilamin helyett metilamin hcl-t a mefedron szintéziséhez, és miért lehet használni a mefedron szintéziséhez, vagy miért nem?
Remélem, hogy hallok rólad és előre is köszönöm!

Üdvözletem,
Brambus
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
A metilamin a CH³NH². Egy metilcsoport és egy ammóniacsoport ez egy gáz légköri nyomáson és hőmérsékleten. A metilamin HCL-t egyesek metil-ammónium-kloridnak nevezik. Ez CH³NH³- Cl+. Atmoszférikus nyomáson és hőmérsékleten szilárd anyag. Láttad a különbséget? A MAC-hez egy extra hidrogén kapcsolódik a nitrogénhez. Mivel a hidrogénnek általában 1 elektronja és 1protonja van, és egy stabil atomnak páros számú elektronja van a valenciapályáján, igyekszik egyet vonzani. A klórnak 17 elektronja van, 7 a valenciarétegében, tehát ő is keres egyet, és ehhez a hidrogénhez tapad. Ha le tudnánk venni onnan a hidrogént, akkor metilamin lenne belőle. 🤔 Amire szükségünk van, az egy bázis, ami elég erős ahhoz, hogy ellopja a hidrogént a nitrogénről, amihez kapcsolódik. Az elektronnal együtt eltűnik a proton is, ami körül kering, így ezt nevezhetnénk deprotonizációnak. Így hívjuk, de ez egy sav semlegesítése. A hidrogén-klorid a sav. Néhány erős bázis valószínűleg képes lenne rá. A legolcsóbb, amit ismerek, a lúg. Nátrium-hidroxid NaOH, ha fogom a CH³NH³-t és hozzáadom a NaOH-t,
CH³NH³+NaOH->CH³NH²+ HOH(H²O) NaCL( SÓ). Tehát VETTEM METILAMMONIUM-KLORIDOT, hozzáadtam lúgot, és ez 1 molekula sót, egy molekula vizet hozott létre, és a most már metilaminból leválasztotta a plusz H-t. Tudtad, hogy a metilamin hcl ( és minden hcl) 1 mól metilamin és 1 mól hcl. 1 mól NaOH kell 1 mól hcl semlegesítéséhez. 😜 Ez meg mi a faszt akar jelenteni? Ha veszed a MENH² HCL mólsúlyát és levonod a MeNH² mól súlyát, akkor megkapod a hcl mólsúlyát. Ez olyan... 36 gramm vagy valami ilyesmi. Most nézd meg a NaOH mólsúlyát, idk 31 gramm? Akármilyenek is ezek a számok, 31/36= mennyi lúgra van szükséged, csak molekulárisan ugyanannyira, mint a hcl, ha a MAC. Add hozzá és tada, ez a metilamin. A tanfolyam további részéhez írja be a hitelkártya adatait a következő oldalon. Hogy lásd, " 2. fejezet, " a fenébe, a metilamin egy gáz, bűzlik és megfulladsz tőle "
 

Brambus

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 4, 2024
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Köszönöm szépen az ékes magyarázatot, pont a megfelelő információra volt szükségem! Most már tudom, hogyan tudom a metilamint gázgenerátoron keresztül engedni és desztillált vízben feloldani!
 
Top