Orange Alcohol Sleeping pills Megbeszélés: Alkohol és altatószerek

risk of significant side effects

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,648
Solutions
2
Reaction score
1,742
Points
113
Deals
666
Alkohol és altatószerek

Az alkohol és bármely altatószer kölcsönhatása két olyan anyag kölcsönhatásának speciális esete, amelyek csökkentik vagy elnyomják a központi idegrendszer aktivitását.

Az altatók sokfélesége ellenére nyugodtan kijelenthető, hogy az idegrendszer működési szintjét csökkentő anyagok fokozzák egymás hatását. Itt merül fel a legtöbb veszély az alkohol és az altatók kombinációja esetében. Ez különösen igaz a szintetikus gyógyszerekre.

Függetlenül a felvétel sorrendjétől, az ember azt kockáztatja, hogy túl sok nyugtatóval (mély alvás) találkozik, ami nem teszi lehetővé, hogy valamilyen belső (hányás) vagy külső (tűz) balesetre ébredjen.

Ne felejtsük el azt az erős additív hatást sem, amely a nyugtató kombinációk gyakori használatával jön létre.

De fussuk át röviden az altatók főbb típusait és az alkohollal való kölcsönhatásuk lehetséges kockázatait.

Benzodiazepin nyugtatók (diazepám, temazepám, triazolám). Az alkohol fokozza a benzodiazepinek hatását és fordítva. Egyeseknél, például a Temazepamnál az alkohol ráadásul paradox reakciókat idézhet elő: izgatottságot, agresszív viselkedést, kóros részegséget.

Nem-benzodiazepin altatók (zolpidem, zaleplon, eszopiklon). Az alkohol ezekkel az anyagokkal kombinálva szintén fokozza a központi idegrendszerre gyakorolt depresszív hatást és növeli a légzésdepresszió kockázatát. Emellett a gyógyszerek hatása másnap az alkohollal való bevétel után rosszabb lehet. Ezen kívül az alkohol fokozza az altatók addiktív hatását.

Triciklikus antidepresszánsok (doxepin). A rendszer itt is hibátlanul működik - az alkohol erősítheti a Doxepin egyes CNS depresszív hatásait.

Antihisztaminok (difenhidramin, doxilamin). Fokozott szedatív és hipnotikus hatás. Problémák jelentkezhetnek a vizeléssel kapcsolatban.

Barbiturátok (butabarbitál, szekobarbitál, fenobarbitál). A szűk terápiás szélesség miatt a barbiturátok különösen veszélyesek és önmagukban is toxikus hatásokat okoznak. Mit mondjunk az alkohollal való kombinációról - minden negatívum nagyságrenddel megsokszorozódik. Ide tartozik a mellékhatások egész sora: a koordináció elvesztésétől, az érzelmek feletti kontroll elvesztésétől, a kontrollálatlan viselkedéstől a fixációs amnéziáig, a sebészeti érzéstelenítés szintjének szedálásáig és a hörgőgörcsig, amely a legtöbb, ezekkel az anyagokkal összefüggő halálesetért felelős.

Melatonin-agonisták (Ramelteon). A Ramelteon esetében óvatosan kijelenthető, hogy a túlzott CNS-depresszió kockázata valamivel alacsonyabb. A gyógyszert azonban nem ajánlott alkohollal kombinálni, mivel ez növelheti a kontrollálatlan és szokatlan viselkedés, valamint a depresszió súlyosbodásának kockázatát.

Orexinreceptor-antagonisták (Suvorexant, Lemborexant, Daridorexant). Itt is valamivel biztonságosabbnak tűnik a helyzet, de a központi idegrendszer depressziójának kockázata megmarad. A nappali alvás sérülése és a pszichomotoros zavarok növekedése is előfordulhat.

Nem vettem figyelembe a gyógynövényes és enyhén aktív alvást segítő termékeket, mint például a valeriána, kamilla, melatonin és mások. Ők is az általános szabályt érintik a központi idegrendszer fokozott depressziójáról, azonban nagyon keményen meg kell próbálni, hogy hatásuk alkohollal kombinálva komoly károkat okozzon a szervezetben.
 
Last edited by a moderator:

sillywillyhilbilly

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 23, 2022
Messages
1
Reaction score
2
Points
1
15mg zopiclone és alkohol (3 glases hennessey lol) ...nem a legjobb kombináció van extrém illúziója a józanság. mentálisan vagyok észrevehetően ellazult, de a testem úgy érzi, kissé nehéz. határozottan nem az én combo választás. gondoltam id megosztani, amit érzek. határozottan lesz egy rés a memóriámban kívánok szerencsét!
 

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
257
Reaction score
279
Points
63
Magyarázza el nekem, hogy miért éppen ezt a kombinációt választotta? :)
...az alkoholfogyasztás hosszú időn keresztül történő fogyasztása esetén (az élvezet elnyújtása) nem okozhat gondot a memóriával.
 

tonymontana2023

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 22, 2023
Messages
17
Reaction score
4
Points
3
Ezt a két dolgot csináltam (különböző napokon), és valahogy még mindig életben vagyok

7L liter sör + 5mg etizolam, majd elmentem dolgozni (robogót vezetni).

1/8 vodka + 2mg flunitrazepam + 2 zacskó afgán (4,2g)

NE KEZDJE MEG NEM EGYIKET, még egy magas toleranciával rendelkező személy számára is az ilyen kombinációk nagyon valószínű, hogy halálosak lesznek.
 
Top