Red Alcohol Tramadol Megbeszélés: Alkohol és tramadol

dangerous combination

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
Alkohol és tramadol

Amikor egy személy alkoholt fogyaszt, az az agyba jut, ahol befolyásolja bizonyos neurotranszmitterek, köztük a GABA és a glutamát működését. Ezek a neurotranszmitterek szerepet játszanak a hangulat, a viselkedés és más kognitív funkciók szabályozásában. Az alkohol növeli a GABA aktivitását, ami a relaxáció és az öröm érzéséhez vezethet. Csökkenti a glutamát aktivitását is, ami a kognitív funkciók károsodását okozhatja, például memóriavesztést, nehézséget a tiszta gondolkodásban és lelassult reakcióidőt.

A tramadol egy vényköteles fájdalomcsillapító gyógyszer, amelyet főként közepes vagy súlyos fájdalom kezelésére használnak. A tramadol szájon át történő bevételekor az emésztőrendszeren keresztül szívódik fel a véráramba. Onnan az agyba jut, ahol az opioid receptorokhoz kötődik. A tramadol gátolhatja a szerotonin és a noradrenalin visszavételét is, amelyek többek között a fájdalomérzetben részt vevő neurotranszmitterek. A tramadol gyakori mellékhatásai közé tartozik a szédülés, álmosság, hányinger és székrekedés. A súlyosabb mellékhatások közé tartozhat a légzésdepresszió.

A tramadol és az alkohol kombinációja veszélyes lehet, mivel mindkét anyag depresszív, ami azt jelenti, hogy lelassítják az agyműködést. A kombináció együttesen alkalmazva növelheti az álmosság, a légzésdepresszió, a kóma és a központi idegrendszeri depresszióval járó egyéb és egyéb mellékhatások kockázatát.

Az alkohol és a Tramadol kombinációjára jellemző mellékhatások közül is kiemelhetők:
  • A megnövekedett koponyaűri nyomás és a visszatérő fejfájásos epizódok.
  • Gyakori hányinger, hányás és hasi fájdalom.
  • Nagyobb valószínűséggel okoz májkárosodást, mint ezen anyagok önálló használata esetén.
  • A vesefunkció károsodása, akár veseelégtelenségig.
Az alkohol is fokozhatja a Tramadol szervezetre gyakorolt hatását, és növelheti a túladagolás és más súlyos mellékhatások kockázatát. Az alkohol például növelheti a májkárosodás kockázatát, ami a Tramadol izolált alkalmazása esetén a hosszú távú expozíció következménye.

Előfordulnak súlyos görcsös rohamok, amikor a Tramadolt egy vagy más anyaggal együtt alkalmazzák. Alkohol esetében ez valószínűleg a károsodott májműködés és a Tramadol neurotranszmitterekre gyakorolt többvektoros hatása miatt következik be. Bár az Alkohol és a Tramadol különböző érintkezési pontokkal rendelkezik, a rohamküszöb csökkentésében szinergikusak lehetnek.

Végül, különböző tanulmányok azt mutatják, hogy az Alkohol és a Tramadol egyidejű használata növeli a kábítószerrel való visszaélés lehetőségét, és közvetlenül összefügg a magasabb halálozással.

Mindent összevetve, javasoljuk, hogy kerüljük ezt a kombinációt.
 
Last edited by a moderator:

endingcart

Don't buy from me
Member
Joined
May 21, 2023
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Kipróbáltam 400 mg tramadollal, 6 sörrel és két feles vodkával. Az első két sörnél egyszerre éreztem az alkohol és a tramadol hatását, a negyedik sör után már csak az alkohol, a tramadol hatása teljesen eltűnt. Szerintem ha nem iszol sokat nem olyan veszélyes, de attól függ mennyit iszol.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
200
Points
43
Abszolút. És éppen a dózisfüggőség teszi ezt a kombinációt meglehetősen veszélyessé. Mivel mind az alkohol, mind az opioid fájdalomcsillapító olyan anyagok képviselői, amelyek dózisát sok ember számára meglehetősen nehéz ellenőrizni a folyamat során. És a következmények ebben az esetben nagyon súlyosak lehetnek.
 
View previous replies…

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
679
Points
93
Deals
65
Szia :) Bocsánat, hogy megzavarom a beszélgetésedet itt, de azt gondoltam, hogy talán érdekelne egy részletes írás a kokain és az alkohol keverékéről :) Ez egy nagyon gyakori keverék, amelyet még a drogközösségeken kívüli emberek is kedvelnek, és szeretném látni a részletes véleményedet a témáról :)

Bocsánat, nem akartam eltéríteni ezt a beszélgetést itt.
 

endingcart

Don't buy from me
Member
Joined
May 21, 2023
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Talán kipróbálhatnám és leírhatnám a tapasztalataimat, azonban nem mostanában lesz, most utazom, és a városomon kívül nem érzem magam teljesen biztonságban, hogy kipróbáljak néhány keveréket. Ha vársz egy-két hónapot szerintem tudnék részletes tapasztalatokkal szolgálni.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
679
Points
93
Deals
65
Sok tapasztalatom van ezzel a keverékkel kapcsolatban, de érdekes lenne többet olvasni róla orvosi/pszichológiai szempontból is :)
 

endingcart

Don't buy from me
Member
Joined
May 21, 2023
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Azonban, és ezt elfelejtettem leírni, sokkal alacsonyabbá tette az alkoholellenállási küszöbömet. Miután ezt leírtam, még két sört ittam, ami a szokásos ivásom lett volna egy ünnepségen, és sokkal részegebbnek kezdtem érezni magam, mint általában ugyanolyan adaggal. Természetesen nem ajánlom ezt a kombinációt.
 
Top