Phencyclidine (PCP) Piracetam Orange Megbeszélés: Phencyclidine (PCP) & Piracetam

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,648
Solutions
2
Reaction score
1,742
Points
113
Deals
666
Phencyclidine (PCP) & Piracetam

A fenciklidin (PCP) elsősorban nem kompetitív antagonistaként hat az N-metil-D-aszpartát (NMDA) receptorokon, amelyek a glutamátreceptorok egy típusa. E receptorok gátlásával a PCP megzavarja a glutamát, egy gerjesztő neurotranszmitter normál neurotranszmisszióját. A PCP a dopamin visszavételének gátlásával növelheti az agy dopaminszintjét is, ami hozzájárul pszichoaktív és stimuláló hatásaihoz. A PCP emellett számos más neurotranszmitter-rendszerre is hatással van, beleértve a szerotonin- és az opioidrendszert, hozzájárulva összetett pszichofarmakológiai hatásaihoz. A hatás többvektoros jellege miatt a PCP intenzív és gyakran nehezen kiszámítható hatásokkal jár, beleértve a vérnyomás és a szívfrekvencia emelkedését, ataxiát, hallucinációkat, agressziót és pszichotikus epizódokat.

A piracetam feltehetően modulálja az AMPA-receptorokat, amelyek a glutamátreceptorok egy másik típusát jelentik, potenciálisan fokozva a szinaptikus neurotranszmissziót. Fokozhatja az acetilkolin, a tanulásban és a memóriában szerepet játszó neurotranszmitter működését. A piracetám javíthatja az agyi véráramlást és az agy oxigénfogyasztást, fokozva a kognitív funkciókat. Általában a piracetam jól tolerálható, de a mellékhatások közé tartozhat a szorongás, az álmatlanság, az izgatottság és a gyomor-bélrendszeri problémák.

A PCP és a Piracetam két különböző hatásmechanizmussal és farmakológiai profillal rendelkező anyag, és kombinációjukat általában nem tanulmányozzák. Míg a PCP az NMDA receptorokat antagonizálja, addig a Piracetam az AMPA receptorokat modulálja. Ez a glutamátrendszerre gyakorolt ellentétes hatás ellentmondásos és kiszámíthatatlan hatásokat eredményezhet a neurotranszmisszióra. Fokozódhat a pszichotikus tünetek, a zavartság és más pszichiátriai mellékhatások kockázata. A Piracetam kognitív képességeket javító hatásait háttérbe szoríthatják vagy hátrányosan befolyásolhatják a PCP disszociatív és pszichotomimetikus hatásai.

Nincs bizonyított előnye ezen anyagok kombinációjának, és mivel hatásuk és mechanizmusuk nagymértékben különbözik egymástól, bármilyen potenciális előny erősen spekulatív lenne, és nem lenne tudományos bizonyítékokkal alátámasztva. Tekintettel az agyra gyakorolt hatásuk összetettségére, a kombináció kiszámíthatatlan pszichológiai és fiziológiai reakciókhoz vezethet. Ugyanakkor nem találkoztunk megerősített adatokkal az e kombinációval kapcsolatos akut, gyors és halálos kimenetelű állapotokról.

🟠 A fentieket figyelembe véve azt javasoljuk, hogy ezt a kombinációt nagy körültekintéssel kezeljük.
 
Last edited by a moderator:
Top