Psilocybins Dextromethorphan (DXM) Green Orange Megbeszélés: Pszilocibinek és dextrometorfán (DXM)

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,648
Solutions
2
Reaction score
1,742
Points
113
Deals
666
Pszilocibinek és dextrometorfán (DXM)

Apszilocibin, a pszilocibin gombában található aktív vegyület a szervezetben pszilocinná alakul át. A psilocin elsősorban a szerotonin (5-HT) receptorok, különösen az 5-HT2A altípus agonistájaként hat. Úgy gondolják, hogy ez a hatás áll pszichedelikus hatásainak hátterében. A psilocin más neurotranszmitterrendszerekre is hat, de kisebb mértékben. Ezek közé tartozik a megváltozott valóságérzékelés, vizuális és auditív hallucinációk, valamint a gondolkodás, a hangulat és a tudatosság változásai. Fiziológiai szempontból pupillatágulást, megnövekedett szívritmust és vérnyomást okozhat.

Gyakori mellékhatások közé tartozik a hányinger, a fejfájás és a dezorientáció. Pszichés stresszt is okozhat, és súlyosbíthatja az alapjául szolgáló pszichiátriai állapotokat, különösen a pszichózist.

Adextrometorfán (DXM ) egy disszociatív érzéstelenítő, amely elsősorban NMDA-receptor-antagonistaként működik. Más rendszerekre is hatással van, beleértve a szerotonin- és noradrenalin-transzportereket, és szigma-1 receptor agonista hatással rendelkezik. Terápiás dózisokban a DXM köhögéscsillapítóként hat. Nagyobb dózisokban disszociatív, eufórikus és hallucinogén hatásokat vált ki.

A nemkívánatos hatások közé tartozik a szédülés, hányinger és a motoros kontroll zavarai, nagy dózisokban pedig disszociatív állapotokhoz, hallucinációkhoz és szerotonin szindrómához vezethet.

A pszilocibin gomba és a DXMkombinációja összetett farmakológiai kölcsönhatásokat von maga után a különböző hatásmechanizmusaik miatt. Ez kiszámíthatatlan és potencírozott hatásokhoz vezethet. A szerotonin-szindróma, egy potenciálisan életveszélyes állapot kockázata mindkét anyag szerotonerg aktivitása miatt jelentősen megnő.

Mivel mindkét anyag hallucinogén, kombinációjuk felerősítheti a hallucinációkat és az érzékszervi torzulásokat. Ez mélyebb pszichológiai élményekhez vezethet, de növeli az olyan negatív hatások kockázatát is, mint a pánikroham, zavartság, ijesztő hallucinációk (gyakran "rossz trip"-ként emlegetik) és pszichózis.

A szívritmusra, a vérnyomásra és a motoros kontrollra is lehetnek összetett hatások, ami a fizikai károsodás megnövekedett kockázatához vezethet.

Az agy neurotranszmitter-rendszereire gyakorolt kombinált hatások kiszámíthatatlanok lehetnek, ami esetleg neurotoxikus hatásokhoz vagy a pszichiátriai tünetek súlyosbodásához vezethet.

Bár egyesek beszámolhatnak az ilyen kombinációból származó előnyökről, például intenzívebb élményekről vagy spirituális felismerésekről, az ezen anyagok kombinálásával járó kockázatok jelentősek és sokrétűek. Ezek közé tartoznak az akut fiziológiai kockázatok, a súlyos pszichológiai stressz lehetősége és a neurotranszmitterek szintjén fellépő kiszámíthatatlan kölcsönhatások. Alapvető fontosságú, hogy az ilyen kombinációkat óvatosan és a potenciális veszélyek tudatában közelítsük meg, különösen a már meglévő mentális egészségi állapotú egyének esetében.

Nem találkoztunk megerősített adatokkal az e kombinációval kapcsolatos akut halálos kimenetelű állapotokról. A hatások intenzitása és a két anyag hatásának jellege külön-külön azonban azt a képet adja, hogy ez a kombináció egészében értelmetlen a nagyközönség számára. Ha azonban elegendő tapasztalattal, tudással és radikális kísérletezési kedvvel rendelkezik, akkor csak sok szerencsét kívánhatunk az utazáshoz. Ne felejtse el leírni tapasztalatait a hozzászólásokban, hasznos lehet a közösség számára.

🟠 A fentieket figyelembe véve javasoljuk, hogy nagy körültekintéssel kezeljük ezt a kombinációt.
 
Last edited by a moderator:

DXMmybeloved

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 20, 2024
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Nem ajánlom, mivel a tapasztalatok szerint a DXM a gombákat vizuálisan kevésbé hatásossá teszi.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
218
Reaction score
224
Points
43
Meséljen nekünk részletesebben a tapasztalatairól. Mik az adagok, az időzítés és a szubjektív benyomások? Ez segíthet másoknak
 

DXMmybeloved

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 20, 2024
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
vettem 750mg HBR 1g átlagos hatékonyságú gombával és elmentem egy nyilvános könyvtárba i didnt igazán sokat látni, de id mondom, hogy a headspace elég erős volt, mintha nagyon kicsinek éreztem volna magam, és mintha a körülöttem lévő dolgok nagyobbak lennének, mint amilyenek voltak. Egy idő után kimentem, elszívtam egy kis füvet és azonnal őrült képeket láttam kb. 3 percig, aztán visszamentem a könyvtárba és festményeket néztem, amik miután egy kicsit bámultam őket, filmekké váltak, aztán azt hittem, hogy megértettem a művészet jelentését. Nem tudtam volna valós időbélyegeket adni, mivel az elmém annyira el volt baszva. Végül a biztonságiak kirúgtak, mert általános kellemetlenséget okoztam, és úgy néztem ki, mint egy metamfetaminos, de nagyon barátságos voltam a biztonságiakkal, és semmilyen módon nem reagáltam erőszakosan (erőszakos hajlamaim vannak, így ez kissé szokatlan).
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
218
Reaction score
224
Points
43
Király történet. Az adagolások fontosak. Köszönöm a megosztást!
 
Top