Psilocybins Marijuana Green Yellow Megbeszélés: Pszilocibinek és marihuána

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,648
Solutions
2
Reaction score
1,742
Points
113
Deals
666
Pszilocibinek és marihuána

Apszilocibin a pszichedelikus gombák aktív vegyülete. Ez elsősorban egy szerotonin receptor agonista, különösen az 5-HT2A receptort célozza meg. A pszilocibin lenyeléskor aktív formájává, pszilocinná alakul át, amely befolyásolja a hangulatot, a megismerést és az érzékelést.

A pszilocibin megváltozott tudatállapotokat idéz elő, amelyeket a hangulat, az érzékszervi észlelés, az időérzékelés és a gondolkodási minták megváltozása jellemez. Ezek a hatások mélyrehatóak lehetnek, spirituális vagy introspektív élményekhez vezethetnek, és terápiás környezetben olyan állapotok kezelésére is vizsgálják, mint a depresszió és a PTSD. A pszilocibin hányingert, fejfájást, szívritmus- és vérnyomás-emelkedést okozhat. Pszichológiai szempontból szorongáshoz, paranoiához és hallucinációkhoz vezethet. Bizonyos esetekben előidézheti vagy súlyosbíthatja a pszichiátriai állapotokat.

A marihuána fő pszichoaktív összetevője a THC (tetrahidrokannabinol), amely az agy kannabinoid receptoraira (CB1 és CB2) hat. A THC utánozza az anandamid, egy természetesen előforduló neurotranszmitter hatását, ami különböző neurotranszmitterrendszerek, köztük a dopamin és a GABA modulációjához vezet.

A THC relaxációt, megváltozott érzékszervi észlelést, eufóriát, fokozott étvágyat, valamint memória- és mozgáskoordinációs zavarokat okoz. A kannabisz másik összetevője, a CBD (kannabidiol) szorongáscsökkentő és antipszichotikus hatással bírhat.

A marihuána szájszárazságot, szemvörösséget, rövid távú memóriazavarokat, fokozott szívverést, szorongást és paranoiát okozhat. A krónikus használat motivációs zavarokkal és más hosszú távú mentális egészségügyi problémákkal járhat.

A pszilocibin és a marihuána közöttikölcsönhatás .

Potenciális előnyök:
  • Ezen anyagok kombinálása potenciálisan fokozhatja a pszichedelikus élményt, ami mélyebb érzékelési és kognitív hatásokhoz vezethet.
  • A marihuána enyhítheti a pszilocibin által okozott fizikai kellemetlenségek egy részét, például a hányingert.
Az ilyen kombináció azonban túl intenzívvé teheti az élményt, és nem valószínű, hogy alkalmas a befolyásolható emberek számára, illetve azok számára, akiknek kevés tapasztalatuk van az egyes anyagokkal külön-külön. Továbbá ez a kombináció nem kívánatos mentális zavarok és az azokra való hajlam esetén.

A kombináció komplex módon hathat a szerotoninerg és kannabinoid rendszerekre, potenciálisan megváltoztatva a hangulatot, az érzékelést és a kognitív funkciókat. Az érzékszervi észlelésre és a kognícióra gyakorolt szinergikus hatás kiszámíthatatlan lehet, és személyenként jelentősen eltérhet.

Kockázatok és mellékhatások:
  • A kombináció fokozott érzékszervi torzuláshoz és zavartsághoz vezethet, ami nyugtalanító lehet, vagy szorongáshoz és paranoiához vezethet.
  • Pszichológiai szempontból ez a kombináció kiszámíthatatlan lehet, ami intenzív, kellemetlen vagy szorongató élményekhez vezethet.
  • Fennáll a pszichiátriai állapotok súlyosbodásának vagy előidézésének kockázata, különösen olyan egyéneknél, akiknek személyes vagy családi kórtörténetében pszichózis vagy más mentális zavarok szerepelnek.

A pszichológiai hatások kiszámíthatatlanságát, különösen a szorongás, a paranoia és a negatív élmények (rossz trip) lehetősége tekintetében gondosan mérlegelni kell. Mint minden anyaghasználat esetében, az egyéni reakciók is nagymértékben eltérhetnek, és az olyan tényezők, mint az adagolás, a környezet és az egyéni pszichológia kritikus szerepet játszanak az általános élményben.

🟢🟡 A fentiek alapján óvatosan kijelenthetjük, hogy ez a kombináció bizonyos körülmények között jó ötlet lehet. Ez a kombináció nagy tapasztalatot igényel a két anyaggal külön-külön végzett munka során, a minimális dózisok betartását, ritka ismétléseket és értelmes megközelítést.
 
Last edited by a moderator:

Emeliaa

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 19, 2024
Messages
16
Reaction score
7
Points
3
A gomba, szarvasgomba botlásban biztosan marihuána is benne van. Az én felfogásom szerint egyszerűen nem mehet egyik a másik nélkül. Mármint a pszichopaták a cannabisszal. De nem szükséges fordítva )) Valami ilyesmi)
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
218
Reaction score
224
Points
43
Magántapasztalatról beszélsz. Egyesek számára a szokásos gombatúra több mint elég lesz. Néhányan teljesen a kannabiszos pszichedelia mellett döntenek. Ez a személytől, a céloktól, az egyéni toleranciától stb. függ.
 

Emeliaa

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 19, 2024
Messages
16
Reaction score
7
Points
3
Így van, a pszichedelikus élmények személyenként nagyon eltérőek lehetnek, és az egyéni preferenciák jelentős szerepet játszanak a pszichedelikus anyag típusának kiválasztásában.

Ami az egyik személy számára jól működik, nem biztos, hogy egy másiknak megfelelő, és fordítva.

Fontos, hogy nyitottan álljunk hozzá a különböző pszichedelikus anyagok és élmények felfedezéséhez, és hogy felelősségteljesen használjuk, és a választott anyagtól függetlenül a pszichedelikus szerek felelős használatára nevelő céllal válasszunk.

Ezért nagyon fontos a kommunikáció és az oktatás fenntartása a különböző pszichedelikus élményekkel kapcsolatos lehetséges kockázatokról és előnyökről, valamint nagyon fontos, hogy megőrizzük a sokszínűségünk értékét ezekben az élményekben. Mindenkinek meg kell osztania a különböző pszichedelikus szerekkel kapcsolatos személyes tapasztalatait, hogy hozzájáruljon a beszélgetéshez. Ugyanakkor mindenkinek tisztában kell lennie azzal, hogy a személyes tapasztalatok szubjektívek, és nem feltétlenül érvényesek általánosan.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,413
Solutions
4
Reaction score
966
Points
113
Deals
1
A marihuána gombás elszívása határozottan növeli a pszichedelikus hatást, de egyesek szó szerint ízléstelennek találják. Sokan, akik cigarettáznak, szintén rossz ízűnek tartják, és tartózkodnak a trippelés közben.
Voltam (nem?)szerencsés ahhoz, hogy megtapasztaljam, hogy sok ember küzd a gombatripekkel. Úgy tűnik, hogy az LSD mérsékli az ember hangulatát, hogy introspektív és nyugodt legyen, a gombáknak pedig egyáltalán nincs ilyen hatása. Mint egykori gombász egy évtizedig, sokszor találtam magam megválasztott sámánnak és trip sitternek.
A gombák nem szórakoztatóak a hagyományos értelemben vett drogok. Az eufóriát nem növeli a gomba. A pszilocibin gombafajok nem állnak közeli rokonságban a népszerű ehető fajokkal, és az ízprofilok a " fűszerezetlen sertéshéjtól " a " macskahúgy gallyakon " A Földön jóval több mint 100 különböző genetikai faj van o pszichedelikus gombák, és ez nem jelenti a "törzseket ", mint a pénisz irigység, AA+, arany tanárok, texasiak, malabári ect. Ezek mind psilocybe cubensis. A Nemzetközi Taksonómiai Nómenklatúra Testület nem ismeri el a gombák törzseit, vagy a formák (formák) a legalacsonyabb elismert kategória az alfajok. A Földön eladott pszichedelikus gombák 95%-a Psilocybe cubensis, ritkán valaki a Psilocybe Mexicana ( beleértve az Atlantis #7, tampanensis ect törzseket) vagy a Panaeolus tropical is vagy a Panaeokus cyanescens szkleróciumát kínálja, amelyek általában kicsik és karcsúak, de kivételesen erősek. Kétségtelen azonban, hogy a leghatásosabb varázsgombák a fa bomlásai. A Psilocybe azurescens, cyanescens és mások esetében a szárított mintákban 2%-os (20mg/g) aktív alkaloidokat mértek. Emiatt csak olyan hozzáértő emberekkel érdemes üzletelni, akikben megbízik. Egy cubensis 5 grammja erős trip, de néhány fafajta 5 grammja teljesen bénító lenne.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
218
Reaction score
224
Points
43
Az 5 gramm komoly dózis. Különösen akkor, ha kannabiszszal való kombinációról beszélünk (a téma ennek van szentelve). Én a tapasztalat nélküli embereket maximum 2 grammal céloznám meg. Ez egy átlagos adag (nem kicsi) a legtöbb pszilocibin gombával kapcsolatos forgatókönyv esetében.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,413
Solutions
4
Reaction score
966
Points
113
Deals
1
Az 5 grammos megjegyzéssel csak Shulgan előtt tisztelegtem. Mindig is 5 grammot neveztem "az egész menetnek", mert ha ennél több van, akkor valószínűleg nem emlékszik arra, hogy mi történt. Egyszer 5 grammot vettem a helyi fát kedvelő fajból. Psilocybe ovoideocystidiata és miután egyszerre hánytam és szartam ki az agyam, 3 órára elájultam, katatón állapotba kerültem és nem reagáltam külső ingerekre. Ez komoly hatás! Ez volt a gombák élvezetének a vége. Ezután még néhányszor bevettem őket, de nem emlékszem, hogy élveztem volna.
 
Top