Desztillációs rendszerek

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Kedves tagok, gőzdesztillációs berendezést szeretnék építeni. IPA / szabad bázis / víz desztillálásához. Használok p2np(1kg), Nabh4(1732g), cucl2 reagens, célom az A-olaj előállítása. Olvastam, hogy az IPA-t rotovap segítségével távolítsam el. azt ajánlották, hogy utána gőzdesztillációt alkalmazzak, a jobb hozam miatt. Ehhez szeretnék berendezést vásárolni. Nem vagyok tisztában a csatlakozók nevével. a kérésem a következő: Kérem segítsen egy hozzáértő fórumtag, a készülékek, csatlakozók, állványok pontos neveit. hogy meg tudjam rendelni.
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
2*5L 2 nyak RBF
2*5L mágneses keverő fűtő köpeny
Csatlakozó kötések
1*Hűtőoszlop
2* 2-utas desztillációs csatlakozó. ezt az információt egy kedves fórumbarát osztotta meg velem. Nem értem mit jelent a hűtőoszlop. hány darab és milyen csatlakozókra van szükségem? Fűtőköpeny mellett döntöttem, ebből kettőt kell vennem, hogy működjön a rendszer? fűtőköpeny, mert szerintem a legegyszerűbb megoldás, ha sokáig 100 fokon tartom. 2 nyakú kerek lombik a megfelelő méretű ehhez. ez eddig világos számomra. A többi eszközzel nem vagyok tisztában hozzá. milyen csatlakozók kellenek, ha van róla kép, nagyon hálás lennék. pontos eszköznevek. nagyon szépen köszönöm.
 

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
27
Reaction score
3
Points
3
Nem nem szükséges 2 köpenyt használni, az olajat a gőzzel melegíti fel. A gőzforrás és az olaj közé egy csepegtető tölcsért kell csatlakoztatnia, így megszabadulhat a kondenzált víztől, de ez nagyobb hűtési mennyiséget eredményez. Én gőzforrásként egy nagynyomású gőztisztítót használnék.
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
hogyan néz ki egy nagynyomású gőztisztító? Szeretnék egy gőzdesztillációs rendszert építeni, de sajnos nem tudom megrendelni, nem tudom, hogy mit szeretnék, hogy hívják a készüléket.
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Gőzdesztillációs rendszert szeretnék építeni, csak hülye vagyok. Tudom, hogy sokféle rendszer létezik. Szabad bázist akarok tisztítani vízből, IPA. olajat nyerni. Kezdőknek szeretnék egy felhasználóbarát rendszert. olaj és vízfürdő helyett egy fűtőköpeny alkalmas, tudom, hogy drágább megoldás. Szeretnék egy részletes listát a termékekről és eszközökről, csatlakozók, csapok stb. méretei, hogy rendelni tudjak. Majd megtanulom a használatát, de előbb meg kellene vennem.
 

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
27
Reaction score
3
Points
3
Valami ilyesmi

SO akkor nem kell egy extra méretű Rbf, ami csendben drágább és minden.
Ha el akarod távolítani az IPA-t, akkor egy egyszerűbb vákuumos szellőztető berendezést is használhatsz, nekem tökéletesen működik.
 
Top