Van ennek valóban értelme?

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
310
Reaction score
29
Points
28
Sziasztok!
Azt hiszem, két kérdésem van, de mindkettő ugyanarra a témára vonatkozik - nátrium-etil-szulfát.
Oké, szóval először is - van értelme ennek a szintézisnek?

Tudom, hogy kénsav és azeotróp 98%-os etanol keverésével szulfonsavat készítünk, és onnan alapvetően bazifikáljuk, elpárologtatjuk és a re-x megszabadítjuk a szennyeződésektől.
Erről rengeteg papír van, és biztos vagyok benne, hogy működik, azonban csak 85%-os kénsavam van.
Meg kell csinálnom a kénsav ijesztő desztillációját, hogy ez működjön? A kísérletben később vizet használnak, de ha jól tudom, amikor először kevered a kénsavat és az etanolt, akkor szulfonsavat készítesz, ami szerintem a víztartalomtól függően reverzibilis rxn.
Túl sok lesz a víz, ha csak úgy használjuk, ahogy van?

nyilván ha az első szintézis valóban helyes - egyszerűbb és kevésbé veszélyes!

csak gondoltam kihasználom a ti szakértelmeteket ahelyett, hogy vakon követnék valami pootube-os srácot!

Köszönöm srácok!
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Azt kérdezi, hogy túl sok-e a víz a 85%-os H²SO⁴-ban? Nem, nincs benne víz, ha ez a kérdésed. Nagyon konkrét okból.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
310
Reaction score
29
Points
28
Azt hiszem, elsősorban arra kértem az embereket, hogy nézzék meg ezt a YouTube-videót, és mondják meg, hogy a tudomány megalapozott-e, mert számomra ez "bro science"-nek tűnik.
iv csak azt láttam, hogy ezt sikeresen csinálták (mint a nátrium-etil-szulfát szintézisében) és a papírokkal alátámasztották, hogy a conc. kénsavat etanollal keverték, majd bázisosították (egy sav/bázis RXN), amely megfordítható a víztartalomtól függően (azt hiszem - meg kell írnom a saját laboratóriumi könyvemben és megfelelő lépésekre kell bontanom, hogy ne rontsam el - ahelyett, hogy folyamatosan felugrik egy pootube videó).
Olvasok papírokat és szabadalmakat, de úgy találom, hogy sokkal gyorsabban tanulok, és sokkal jobban megragad a fejemben, és csak kattog, amikor látom, hogy megtörtént. Elnézést a sok válaszért - mint mondtam, egy kicsit félek, hogy elkezdjem anélkül, hogy desztilláltam volna a H2SO4-omat - nem bízom magamra közel 400c forrásban lévő tiszta savval a köpenyemben, vagy őszintén szólva bárhol a közelemben!
Egyébként nagyon tetszik a felhasználóneved!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
310
Reaction score
29
Points
28
Ó, továbbá megkértem a srácot, hogy menjen végig a tudományon, és adja meg az egyenletet, de még nem válaszolt. A másik (kénsav) videóban, amit tegnap néztem meg - mint mondtam, újra meg kell néznem és jegyzetelnem kell, DE a videókba szeletelt fehér táblán végigmegy az egyenleteken. Igazán hasznos fickó. Meg vagyok lepve, hogy nem tiltották be a csatornáját valójában, de hé-hó!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
310
Reaction score
29
Points
28
Igen, azt hiszem, ez az egyik kérdésem - az utóbbi fele. Arra gondoltam, hogy az első szintézisnek van-e értelme - olyan tiszta etanol refluxálása, amennyire csak lehet, nátrium-biszulfáttal, majd ha jól tudom, kiszűrte, és úgy folytatta, mint a másik feldolgozásban, miután kénsavat adott az etanolhoz. Csak azt nem értem, hogy ennek mi értelme lehet...
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
310
Reaction score
29
Points
28
Szóval gondolom, a 85%-os kénsav (mindegy, hogy mivel keveredik - segítene, ha meg tudnád mondani, hogy miért nem vízzel, az reagálna?) elég erős lesz ahhoz, hogy a következő lépéshez szükséges szulfonsav előállításához működjön - gondolom, meg kell tennie, ha más anyagokkal keveredik biztosan, ha egyszer reagált, akkor re-x. Tudom, hogy el fogok veszíteni a hozamot, de én csak nem bízom abban az első reakcióban, amire utaltam, amiért így neveztem el a szálat... Csak azt akartam hozzátenni, hogy másodlagos kérdésként a 85%-os kénsavval kapcsolatban 95% helyett... kíváncsivá tettél - majd a google segítségével megnézem, miért nem keveredik vízzel - ott voltam, azt hittem, hogy talán képes vagyok fagyasztani a víz kicsapódását! Gondolom, túl erős sav ahhoz, hogy bármit is használjak, mint pl. mol szitát vagy szilikagolyókat? Én csak nem akarok kénsavat forralni, ha megúszhatom a már meglévő anyag felhasználásával - ez a fogyasztási növények termesztésére szolgál, így nem látom, hogy ez SEMMIKÉPPEN közel olyan szörnyű anyag, mint a lefolyótisztítóban, amit az emberek látnak, hogy desztillálják. Ez a cucc kissé sűrű és tiszta színű....so mit gondolsz? Valamint arra, hogy miért nem lehet vízzel keverni? Ez létfontosságú számomra, hogy elkezdjem - nos, azt hiszem, hogy nem, de ez egy elég drága hiba, hogy egyenesen mindenbe belekerüljön! Jó, hogy exoterm rxn is, én jobban szeretem ezeket, mintha hőt kellene hozzáadni.
Azt hiszem, később megtudom, mivel azt tervezem, hogy kis / valószínűleg mikro skálán csinálom nektek, hogy az emberek lol beszélnek 1g mindegyik itt. Lássuk, hogy exotermikusan indul-e el....I arra gondoltam, hogy megnézem, hogy átrágja-e a selyempapírt, mivel úgy tűnik, hogy ez a teszt, amit a YouTube-on használnak, hogy lássák, hogy tiszta-e lol
Ember, én sokkal többet tanulok, ha nézem, ahogy valaki csinál valamit, és sajnos egyiket sem ellenőrzik. Tehát néha valaki azt gondolhatja, hogy csinál valamit - mint azt hiszem, ez lehet a helyzet az első you tube link, amikor ez csak "bro tudomány" helyett a tényleges helyesen kidolgozott tudomány.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
310
Reaction score
29
Points
28
Azt hiszem, megpróbálkozom mindkettővel! Mind a felszerelés, mind a reagensek megvannak, szóval miért ne. Denaturált etanolt fogok használni - a legtöbb esetben. Van egy kis XXX etanolom (ahogy én nevezem, mert 3x kell desztillálnom, hogy 95-98%-os legyen, és moll-seives-szel kell szárítanom).
 
Top