Gyógyszerhamisítók vizuális profilja; benzokain.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Az interneten és a való életben folytatott interakcióim során sokszor találkoztam azzal a kérdéssel, hogy " felismeri valaki ezt a vágást a gyógyszereimben?" Az igazság mindannyian tudjuk, hogy a gyakori gyógyszerhamisítók azonosítására vonatkozó megbízható információk meglehetősen gyéren állnak rendelkezésre, és a legtöbb ilyen kérdésre soha nem kapunk hiteles választ.
Tehát. Itt fogom elindítani azt, ami remélem, hogy trenddé válhat a gyakori hamisítószerek tiszta formáinak kiemelésével. Ezt jó áron vettem az Amazonról, mert tetszett a sokoldalúsága, hogy bármilyen készítményhez hozzáadhatom... Rájöttem, hogy van lehetőségem hozzájárulni a kollektív tudáshoz itt, így fogok.
QlCwkbKh65

Benzokain , reagens minőségű IUPAC név ; Etil-4-aminobebzoát CAS# 94-09-07
UjNb5Y8Ceo

A nyers forma, egyenesen a tartályból;
EliFXuU3MA
20°C+-H²O-val keverve. Ezen a hőmérsékleten nem tűnt túlságosan oldódónak 🌡️
Ynbc2DpK5P

Itt a benzokaint vízben addig melegítették, amíg megolvadt, és hagyták átkristályosodni.
VVlRqtgHZC

SmixHJDTLk

6fbzEI1cHo

Szeretném hangsúlyozni, hogy soha nem melegítettem a keveréket szárazra, és így a reakcióanyagok nem haladták meg a 100°C-ot. A kapott sárga elszíneződés valószínűleg nem táblázatos és diagnosztikus. Az általam látott kristályformák 1, egy amorf Simi-kriatallin felszíni homály, és 2,:egy látszólag monoklin éles kristály, elég vaskos téglalap alakú profillal.
Meg kell említenem, hogy az oldat melegítése olyan szagot szabadított fel, amely félreérthetetlenül ugyanaz az illat volt, mint amit a legtöbb ember a kokainhoz társít. Megkülönböztethetetlenül édes és egyben fanyar. Soha nem éreztem még olyan kokainszagot, amelyből hiányzott volna ez a komponens.
Tovább haladva , ez egy másik halom benzokain, vízmentes izopropanolban oldva. Szobahőmérsékleten nagyon jól oldódott és azonnal eltűnt.
8taz2ZXYvB

Qzq1x0KcFC

Ezután vízmentes acetonból származó kristályok következnek. Néhány vizuálisan érdekes forma.
95Tf07ZvDF

WR3yan8Osw

Remélhetőleg ezek a képek hasznosak lesznek valakinek a benzokain mint kábítószer-hamisítószer azonosításában. Van itt még néhány más oldószer, így ha érdekel a benzokain kristályok etil-acetátból, kloroformból, formaldehidből vagy a marquis reagenssel való reakció, csak szóljatok, és hozzáadom őket. Lehet, hogy holnap hozzáadom őket az utókornak, mert késő van itt, vagy korán.
 
Top