A metilaminálási folyamat során jobb-e nyitva vagy zárva hagyni a tartályt, hogy a gőzök ne távozzanak?

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
Kétségeim vannak, hogy a metilaminálási folyamat során hatékonyabb-e lezárni a tartályt, hogy a gőzök ne távozzanak, vagy nyitva kell hagyni a tartályt.
Köszönöm mindenkinek!!! ;)
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Ez egy alkilezés technikailag, és a válasz sok változótól függ. Ammóniagázt szabadít fel egy vegyületből? Egy ciklikus gyűrűt próbál alkilezni? N szénláncot alkilezni? Alfa-alkalizálni egy amint? Suzuki-kapcsolásról, Friedel-crafts, Menshutkin-reakcióról, hidroaminálásról, szabadgyökös.... van szó? Tiol-ének, Williamson-éter szintézis, keresztkapcsolás? 😆
 

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
a CAS 52190-28-0 előanyag metilamin 40%-os vizes oldatával történő metilaminálása.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Egy kicsit viccelt veled :D

Azt tanácsolnám, hogy zárd le, általában ne hagyd nyitva a vegyszerek tartályait, miután végeztél a kezelésükkel.
Ha nehéz a metilamin kiöntése, akkor segít lehűteni, mielőtt
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
A https://pubs.rsc.org/en/content/a rticlehtml/2021/ob/d0ob02098b elolvasása után
Úgy tűnik, hogy a katalizátor ebben a reakcióban az oxigén. Ha a reakciósorozat, amelyet fontolgat, hidrogén-peroxidot tartalmaz, akkor az az érzésem, hogy azt mindenképpen le kell zárni. Ha a folyamat nem tartalmaz peroxidot vagy r valamilyen más oxigénforrást, mint az végül kimerülne, és több bevezetett az edény megnyitásával. Tudom, hogy több séma is létezik erre a reakcióra, ezért nem néztem utána. Továbbá soha nem is csináltam még egy reakciót, csak szeretek beszélni róla 🙃 😅

.
 
Top