Enantiomerek És az MDMA-val kapcsolatos hatások változatossága?

MrChan

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 9, 2022
Messages
11
Reaction score
2
Points
3
Ahogy én értem, hogy foglalkozni 3,4 MDMA két sztereoizomer létezik; az S és R fajták, amelyek közül az R enantiomer az egyetlen fajta, amely bemutatott, hogy van egy érthető fiziológiai hatása, vagy legalábbis csak dokumentált, amennyire én képes vagyok találni kiadványt. A fő különbség, amelyet elég érdekesnek találok, az R-típusban nagy dózisokban előforduló diszkinézia hiánya, amelynek magam is áldozatául estem a túlzott használat éjszakáin, és személy szerint elég nehéz lehet megszabadulni tőle, amíg legalább az élmény véget nem ér. Az önkéntelen fejmozgás és a hintázás/ringatózás a majdnem kataplexiával párosulva hatékonyan tönkreteszi az egész éjszakát, ha valaki túlzásba viszi.

Természetesen javasolhatjuk, hogy ne legyünk teljesen idióták, és vegyük be a megfelelő adagot, vagy mérsékeljük a kezdeti és az ismételt adagokat; de miután végeztem némi kutatást, kíváncsivá tett, hogy valaki képes volt-e teljesen elkülöníteni a szintézis után keletkező racém keverékek két összetevőjét, vagy talán ez az egész feltételezett hatás csak spekuláció.

Ha a kettő izolálása lehetséges, dokumentálta-e valaki az egyes összetevők hatását? Bármilyen betekintés az ehhez szükséges hipotetikus megközelítésbe, ha nem, akkor esetleg más királis központok vagy izomer szerkezetek, amelyeket figyelembe lehet venni, hogy több terápiás tulajdonságot kapjunk ebből a vegyületből? Talán egy alternatív javaslat lehetne a kevéssé dokumentált 2.3 MDMA vagy ugyanezen vegyület más hasonló szerkezete?
 

MrChan

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 9, 2022
Messages
11
Reaction score
2
Points
3
Felelősségi nyilatkozat: Gyakorlatilag rokkant vagyok, és képtelen vagyok a legalapvetőbb dolgokra a kémiában egy egyszerű szöveges recept nélkül; de úgy érzem azonban, hogy érdekes kérdést teszek fel, nos, amennyire csak lehet, tekintve, hogy egy rothadt káposztafej képességével és tudásával rendelkezem; talán valaki elnéző lehet velem, csak a kíváncsiság kedvéért. Vagy alternatívaként, ha nevetséges kérdést tettem fel abszurdan hosszú és részletes módon, mindenképpen, nyugodtan mondjátok meg alább, és küldjetek nekem gyűlöletlevelet pm-en keresztül, bármi is jöjjön, természetesen szívesen fogadom! 😬🫡
 
Top