Etometazén prekurzor szintézis

plancklong

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 7, 2022
Messages
36
Reaction score
13
Points
8
Ahhhh. Csak ezeknek a szótagoknak a hangzása, amelyek olyan varázslatosan állnak össze egy harmonikus egésszé. Már a név is csodálatos és érdekes képsorokat idéz. Képek.... ahh, hol is tartottam?

Ó, igen. Elnézést kérek érte. Etometazént akarok szintetizálni. Ez az etonitazén, az eredeti nitrocsoport helyett egy metilcsoporttal:

Jyamqnt5fk


Van 3 vagy több különböző szintetikus útvonal. Számomra az egyik a legértelmesebb, elsősorban azért, mert ő prekurzorok úgy tűnik, hogy a legkönnyebb beszerezni vagy szintetizálni. Ez az útvonal a 3,4-diaminotoluol és 4-etoxifenilacetonitril reakciójával kezdődik, és a szubsztituált benzimidazol (2-[(4-etoxifenil)metil]-5-metil-2,3-dihidro-1H-benzimidazol) keletkezik:
JmGQ7ZtEze

A benzimidazol reakciótermékének reakciója 2-klóretil-N,N-dietilaminnala bázis etometazént adja:

ApEl1IRQt9

A prekurzor 4-etoxifenilacetonitril, úgy hiszem, szintetizálható a tirozin aminosavból kiindulva, amely
dekarboxilálódik, így kapjuk a tiramint:
XaBFVhyHlc


A triamint ezután EtOH-val észteresítve 2-(4-etoxifenil)etilamint kapunk.
QkSoKrJtNW

Végül a primer amin a triklór-izocianursavval nitrilrá oxidálódik:
Wbu3W4gL6E

Biztos vagyok benne, hogy ez a prekurzor útvonal a legközvetlenebb az OTC szempontjából.

Nyitott vagyok a kritikára és bármilyen kérdésre, ami mindannyiuknak felmerülhet.

A 2-klóretil-N,N-dietilaminszintéziséről a dietilaminból és diklór-etánból (vagy dibrómból ?) kiindulva fogom közzétenni a véleményemet.

plancklong
 

Attachments

  • WPHbE3Nyse.png
    WPHbE3Nyse.png
    10.7 KB · Views: 196

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Hat lépés.
Őszintén szólva, ha Ön nem egy magasan képzett, formális végzettséggel rendelkező kémikus - nem.

'zenesek nem olyan nagyszerűek gondoltam? Volt egy nagy felhajtás és egy rossz visszaesés, ha jól emlékszem.

Megéri? Szerintem léteznek élvezetesebb ópiátok, amelyeket könnyebb szintetizálni, és az egész "OTC" kultusz egy aranyszínűre festett fabálvány körül táncol. A valóságban csak az van, amit meg lehet venni anélkül, hogy felesleges kockázatot vállalnánk, mondjuk egy jó eladó egy jó minőségű és tisztaságú közvetlen prekurzor jobb, mint húsz nagyon alacsony kockázatú OTC vegyszer vásárlása fogyasztói minőségű.

Legyen szó saját használatról vagy eladásról, rossz megközelítés azért választani egy drogot, mert "könnyű" előállítani többnyire "OTC" cuccokból. Válasszon ki néhányat, amit szeretne, mivel az a legjobb az Ön számára, vagy mert vonzó a vevők számára, majd a kedvencek listájából szűkítse le a szintetizálás nehézsége és a prekurzorok beszerzése alapján. Most úgy hangzik, mintha "alacsonyak az elvárásaim, és szívok a beszerzésben, de azt hiszem, meg tudok birkózni egy hatlépcsős szintetizátorral". Hahó! Komolyan? Ne vedd sértésnek, de nézd meg.
Az én tanácsom a következő: Próbáljon meg jobb kérdéseket feltenni, és megvalósítható megoldásokat fog találni.
Érted, mire gondolok?
 

plancklong

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 7, 2022
Messages
36
Reaction score
13
Points
8
Hat lépés.
Őszintén szólva, ha Ön nem egy magasan képzett, formális végzettséggel rendelkező kémikus - nem.

Magasan tehetséges?
Én nem mennék ilyen messzire. Formális oktatás, igen. BS ChE.


'zenesek nem olyan nagyszerűek, gondoltam? Volt egy nagy hype és egy rossz visszaesés IIRC?

Vegyesen hallottam vagy láttam erről, a valaha volt legjobb, hosszan tartó és szuper eufóriától kezdve egészen addig, amit mondasz.
Ez az a fajta segítség, amire szükségem van. Köszönöm. Van valami referenciád erre?


Érdemes? Szerintem léteznek élvezetesebb ópiátok, amiket könnyebb szintetizálni.

Mire gondolsz?

és az egész "OTC" szekta egy aranyszínűre festett fabálvány körül táncol. A valóságban csak az van, amit felesleges kockázat nélkül meg lehet venni, mondjuk egy jó eladó egy jó minőségű és tisztaságú közvetlen prekurzor jobb, mint húsz nagyon alacsony kockázatú OTC vegyszer vásárlása fogyasztói minőségben.

Ezt tapasztalatból mondod? Kipróbáltad az OTC utat, és sokkal nehezebbnek találtad, mint azt a fórumon elhangzottak alapján gondolnád?
Találtál módot arra, hogy tisztességes közvetlen prekurzorokat szerezz? Szeretném hallani, hogyan csináltad.


Legyen szó saját használatról vagy eladásról, rossz megközelítés, ha azért választasz egy drogot, mert "könnyű" elkészíteni többnyire "OTC" cuccokból. Válassz ki valamit, amit szeretnél, mert az a legjobb számodra, vagy mert vonzó a vevők számára, majd a kedvencek listájából szűkítsd le a szintetizálás nehézsége és a prekurzorok beszerzése alapján. Most ez úgy hangzik, mintha "alacsonyak az elvárásaim és szívok a beszerzésben, de azt hiszem, meg tudok birkózni egy hatlépcsős szintetizátorral".

Nem egészen értem, hogy az alacsony színvonalú megjegyzés mire vonatkozik, de kicsinyesnek hangzik. Inkább jó közvetlen prekurzorokat szeretnék, és valószínűleg szívok a beszerzésben.
Vannak azonban OTC megoldások, és nem kevés közülük érdemi.


Hahó? Komolyan? Ne vegye sértésnek

Tényleg? Úgy hangzik, mintha már a hozzászólásom elején megsértődött volna. Csak nem tudom, miért. Remélhetőleg, ha erre válaszolsz, megértem.

de nézd meg.
A tanácsom a következő: Próbálj meg jobb kérdéseket feltenni, és akkor megvalósítható megoldásokat találsz.

Találtál valami konkrétumot a reakciókkal kapcsolatban, amit kifogásolsz?

Érted, mire gondolok?

Igen. Úgy hangzik, mintha egy darabig a válladon lenne!
 

thrillho

Don't buy from me
New Member
Joined
May 15, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Ne hallgass a gyűlölködőkre @plancklong ez valójában egy elég érdekes útvonal. Ismerem az összes jelenlegi útvonalat, beleértve a pot rézkatalizált és az EEDQ-t, de valami ilyesmi nem jutott eszembe. Próbáltam gondolkodni egy otc útvonalon is a szórakozás kedvéért, és valójában az omeprazolhoz közel kerültem, amely UV-fénnyel lebontható néhány érdekes dologra, de a tirozin sokkal olcsóbb. Azt hiszem, az észteresítéshez izo-t akarsz használni, majd dietilamin helyett dietilamin helyett desetil vagy pirolidino a nagyobb hatékonyság érdekében. @OrgUnikum miért nem beszélünk a tényleges kémiáról, és hogy egy kicsit konstruktívabb legyen a kritikáddal. Nem értem, hogy miért ellenezel valamit csak azért, mert OTC? Ez tényleg nem is olyan, hogy lehet, hogy lépéseket
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Nincs gyűlölködés abban, amit írtam, csak jogos kérdések az alapmunkával kapcsolatban, amelyet el kell végezni, mielőtt komolyan fontolóra vennénk egy ilyen vegyület szintetizálását egy törvényes laboratóriumon kívül.
Az OTC nagyon vonzó, amíg nem kezd el gyakorlatilag dolgozni rajta. Szintén ökölszabály, hogy minél nagyobb a hatáserősség, minél kisebb a minimális aktív dózis egy gyógyszerből, annál kevésbé megvalósítható, hogy bármit OTC-t használjunk, már csak tisztasági okokból is. Például nem probléma csapvizet használni, amikor Amph-t készítesz, de nagyon rossz ötlet, amikor LSD-t használsz.
 
Top