Metilamin felesleg a gázosító oldószerben

chinacat

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 8, 2022
Messages
20
Reaction score
5
Points
3
Üdvözlöm!
a gázosító oldószerben lévő felesleges metilamin megszakíthatja a gázosítást?
 
Last edited:
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
A legjobb, ha a bázis savanyítása előtt megszabadul a felesleges metilamintól. A bázisnak általában erős metilamin szaga van, ha nagy feleslegben van jelen. Hogy megszabaduljon tőle, kicsit felmelegítheti a bázist és jól megkeverheti, vagy többször öblítse le meleg ~40ºC-os vízzel, amíg a metilamin szag el nem tűnik. Ezután pedig savanyítás HCl-lel.
 

chinacat

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 8, 2022
Messages
20
Reaction score
5
Points
3
Ön szerint a felesleges metilamin a probléma? ez lehet az én problémám? megoldotta a szirupot száraz acetonnal és xilollal, de határozottan inkább a száraz gáz útvonalat választaná. Talán ez a hidroxid mosás segíthet, vagy az oldószer csak nedves volt... ami lehetséges... talán legközelebb megpróbálom hagyni száradni egy éjszaka alatt.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Megoldást írtam a felesleges metilamin problémájára. Ha a probléma a csapadékképződés vizes sósavoldat használata esetén, akkor igaza van, a vízmolekulákat száraz acetonnal kell megkötni, vagy száraz HCl-t kell használni.
Mit szintetizálsz?
 
Last edited:

chinacat

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 8, 2022
Messages
20
Reaction score
5
Points
3
MDxx vegyület,

Szóval vac desztilláltam a freebase-t, hozzáadtam az IPA-t és sikerült varázskristályokat gázosítani, nem tudom mi segített...de segített. Boldog boldog.
 
Last edited:
Top