Szakértői véleményre van szükség ASAP!

realh0bo

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 13, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Helló barátaim!

Eléggé új vagyok ezen a fórumon, de egy ideje már be- és kikukkantottam, nem tudom, mi a megfelelő etikett, ezért rögtön belevetem magam abba, amiről beszélni szeretnék.

Egy ted-talkot fogok tartani, melynek témája a következő tézis: mit tesz a marihuána az elmével és a testtel? Nyilvánvaló, hogy ez egy nagyon nagy és nyitott kérdés, amelyre valószínűleg sok válasz van, még több követő kérdéssel, de szándékomban állt, hogy a kérdést szándékosan tágassam, mivel a kormányzati szabályozók korlátozták a kábítószerrel kapcsolatos kutatásokat az elmúlt évszázadban. Túl sok a megválaszolandó kérdés, de még mindig vannak pontos válaszok. Megpróbáltam a széleskörű kérdésemet pontosabb kérdésekre bontani:

-------------------------------------------------------------------------
Hogyan hat a marihuána a motoros funkciókra? Konkrétan sportolás vagy akár autóvezetés közben (amit jogi okokból nem tanácsolok és nem támogatok)?

Hogyan hat a terhes nőkre és a fejlődő magzatra?

Miért van nálam a csámcsogás?

Valóban van bináris különbség a sativa vagy az indica között, vagy ez pusztán placebohatás?

Milyen mértékben gátolja a racionális gondolkodást, ha egyáltalán gátolja?
-------------------------------------------------------------------------

Próbáltam keresni ezeket a dolgokat ezen a fórumon, a Droghasználók Bibliájában és a Wikiben, de lehet, hogy nem kerestem eléggé (nem kerestem).

Ha valaki tud válaszolni ezekre a kérdésekre, vagy rámutat valahol, ahol megtalálom ezeket a válaszokat, az csodálatos lenne.

És bárkinek, aki azt mondja: "ó, nos, akkor csak nézd meg ezeket a dolgokat a clearnet-en, és ott kaphatod meg a válaszokat" - nos, megtehetném, de miért tenném ezt, amikor vannak olyan emberek, akik valóban érdekeltek a marihuána kutatásának előmozdításában a szabályozások ellenére szó szerint bárhol.

TLDR: Vannak kérdéseim a dobozban, amelyekre válaszra van szükségem. Válaszolj rájuk (kérlek), ha tudsz, vagy mutass nekem a helyes irányba.
 

AgamemnonFromTroy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 19, 2024
Messages
75
Reaction score
49
Points
18
Üdvözlöm!
A marihuána (THC) lelassítja a reakcióidőt és a mozgások koordinálásának képességét ez annak köszönhető, hogy a THC kölcsönhatásba lép a kannabinoid receptorokkal az agyban és az idegrendszerben, nem teszi lehetővé a neurotranszmitter jelátviteli útvonalakat, ami a motoros funkciókat korlátozza, bár ez nagyban függ az adagolástól.
A terhességi kérdésben im nem egészen biztos, de az interneten olvastam, hogy a THC áthaladhat a placentán, ami olyan dolgokhoz vezethet, mint az alacsony születési súly és a fejlődési problémák.
A falási vágy azért jelentkezik, mert a THC kölcsönhatásba lép az agy azon részeivel, amelyek az éhségért felelősek, ezért éhesnek érezzük magunkat, és az étel étvágygerjesztőbbnek tűnik.
A törzsek esetében fogalmam sincs a különböző törzsekről, de lenne értelme, hogy különbség legyen a kettő között, bár nem tudom, mi lehet az.
A marihuána határozottan rontja a kognitív és döntéshozó képességet, bár ez az adagolástól és a személy toleranciájától függ.
Remélem, segítettem, és sok sikert a beszélgetéshez!
 

realh0bo

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 13, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Oké, tehát a kognitív gondolkodási folyamatok és a döntéshozatal és hasonlók károsodását tekintve van-e valami oka vagy összefüggése annak, hogy egyes emberek miért vezetnek (igen, a vezetés, mint az autók) jobban vagy miért sportolnak jobban (NBA játékosok vagy atléták), amikor THC-től részegek, vagy ez is csak placebo?

Van egy elméletem arról, hogy bizonyos típusú törzsek könnyebbé teszik az olyan feladatokat, mint a vezetés és a sportolás, mert az izommemória teljes mértékben átveszi az irányítást a tested felett, mivel az elméd csak úgy elkalandozik, miközben a tudattalan oldal elvégzi az összes munkát.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Szia @realh0bo
Az elmúlt körülbelül 20 évben a lehető legtöbbet szívtam marihuánát, mint sokan mások, de talán tudok itt érdemi hozzájárulást nyújtani.
Azt gondolnánk, hogy mostanra már több információval rendelkezünk erről a csodálatos növényről. A korszerű tudomány ellenére úgy találom, hogy sok információ egy "new-age kávézó hippi" "hadd meséljek az LSD flashbackemről" típusú perspektívából származik. Spekulatív és szubjektív, túlságosan bonyolult, és őszintén szólva, meglehetősen tudatlan és értelmetlen. Vagy olyan mítoszok, amelyeket újra és újra visszhangoznak, mióta dédszüleinket a füves őrületnek vetették alá. Azt gondolnánk, hogy több analitikus információnk lenne a "Rick Simpson olajról" és annak rákellenes tulajdonságairól, de ezek azok a dolgok, amiket úgy tűnik, hogy a szőnyeg alá söpörnek, miközben egyesek azt hiszik, hogy megmentik a bolygót és harcolnak az ember ellen, miközben egészséges döntést hoznak azzal, hogy kender illatú sampont használnak.

Mindenesetre megpróbálok mindent megtenni, hogy válaszoljak a kérdéseidre, és hozzáfűzöm, amit lényegesnek tartok. Kétlem, hogy bárhol is találsz jó "földhözragadt" válaszokat, de a megfelelő füvesfejűekkel való beszélgetés és a füvesfejűek kiválogatása valószínűleg néhány tucat "csokifagylaltos pizzával kapcsolatos LSD flashback" történetet fog neked adni, és nem sok mást.

A marihuánával az a helyzet, hogy nyilvánvalóan szubjektív élmény, de sok változó befolyásolja ezt. A fű potencia és fajtája. Egyéni tolerancia. A fogyasztás módja. Környezet és még sok más... Ezek mindegyike természetesen hatással van a felhasználó élményére.

Attól kezdve, amikor először kezdtem el dohányozni, a mostanihoz képest drasztikusan megváltoztak a marihuána szívásakor szerzett tapasztalataim. Régebben nagyon introvertált lettem, olyannyira, hogy extrém szociális szorongásom lett, és nem igazán tudtam részt venni olyan rendezvényeken vagy eseményeken, mint máskor. Leggyakrabban idegesnek és kissé paranoiásnak éreztem magam a nyilvánosság előtt. Általában csak be akartam tépni, és egyedül akartam maradni, hogy zenét hallgassak, vagy videojátékokat játsszak. Rengeteg junkfoodot ettem, és mély, hosszú és frissítő alvásba merültem. Már nem tudok ilyen típusú élményt szerezni, nem számít, hogy mennyit fogyasztok, úgy vélem, ez az évek óta tartó expozíciónak és toleranciának köszönhető. Egy jelenség, amit úgy hallottam, hogy "középiskolai magaslatként" írnak le. A tapasztalt felhasználók úgy tűnik, hogy már nem tudnak eljutni oda. Néhány szintetikus kannabinoidnak van némi potenciálja, de amit én kellemesnek találnék, az a kevésbé tapasztaltak számára túl erős lenne.

Úgy tapasztalom, hogy a marihuána használatának korai szakaszában a motoros képességek erősen befolyásolva vannak. A multitasking szinte lehetetlen. Nehéz egy-egy feladat elvégzésére összpontosítani - valami, például egy reklám könnyen eltérítheti és teljesen kisiklathatja az előrehaladást, mintha félrenéznél, és teljesen kiment volna a fejedből. Ezzel szemben toleranciával és expozícióval úgy találom, hogy ez csak a megismerést és a motoros készségeket javítja. Az elfogyasztás módja itt jelentős szerepet játszik. Úgy tapasztalom, hogy mindegy, hogy melyik drogról van szó, az inhalálás inkább "fejben" hat, míg az anyag elfogyasztása kifejezettebb hatást gyakorol az egész testre. A marihuána fogyasztása és a fizikai aktivitás csodálatos kombináció. Az introvertáltság, a fájdalom/gyulladás csökkenése, a koncentráció és az energia. Nagyszerű a sérülések rehabilitációjához. Különösen a spirituális gyakorlatok, például a jóga vagy a taichi és az ezzel kapcsolatos absztrakt elméletek. Edzés után természetesen úgyis enni és pihenni akarsz. A csapatsportokat és a vezetést valószínűleg jobb elkerülni a kevésbé tapasztalt felhasználóknak. A tapasztaltabbaknál és a tűrőképesebbeknél nem tapasztalom, hogy nagy különbség lenne. A felmerülő érv az OUI és a marihuána mérgezés. Ez nem olyan egyszerű, mint egy légzéselemző készülék, és egy vérvizsgálat nem mond el sokat arról, hogy valaki mennyire befolyásolt állapotban van. Nekem 100-szor annyi THC lehet a véremben, mint annak a fickónak, aki nem dohányzik, és csak két szippantást vett a vízipipából, és egy fának ütközött a kocsijával. A vértartalom ellenére ő be van tépve, én pedig teljesen józan vagyok.

Szerintem a Frit által ajánlott cikk a terhességről elég jó. Én nem tudok sokat hozzátenni ehhez a vitához. Az archaikus mítoszok visszhangzásán kívül tényleg nincs sok bizonyíték a terhesség alatti marihuánafogyasztás ellen. Főleg a gyógyszerek mellékhatásaihoz képest - nem értem, hogy lehet még mindig elítélni a marihuánát. Ez a növény nem igazán büntet a visszaélésért, mint a "kemény drogok".

Ami a csámcsogást illeti. Úgy gondolom, hogy ezt leginkább a CBD- és CBN-tartalom befolyásolja, és itt jönnek a képbe a fajták. Az egyik törzs magasabb, mint a másik, vagy fordítva ezekkel a kannabinoidokkal. A Sativa a magasabb, vékonyabb növény, amely energikusabb, stimulálóbb magasságot biztosít - hajlamosabb az idegességre, szorongásra és paranoiára, amiről beszéltem. Az indica az alacsonyabb, bokrosabb növény, amely inkább "betépett" mámort ad. Az indica vagy "In-da-couch" a sztereotipikusabb nyugodt, lusta, eszik és alszik mámorról ismert. Én személy szerint nem látok nagy különbséget egyik irányban sem. Úgy gondolom, hogy a témát körülvevő "tudomány" nagy része bonyolult és felesleges, és leginkább marketing célokra használják. Én semmiképpen sem nevezném bináris különbségnek. Ez mind fű, mind ugyanazt teszi, csak többé-kevésbé kifejezi ezeket a tulajdonságokat. Idegesítőnek találom, amikor az emberek vég nélkül arról beszélnek, hogy minden tevékenységre vagy okra, amit csak el tudsz képzelni, létezik egy tökéletes fűfajta.

A racionális gondolkodás gátlása? Én ezt soha nem gondoltam. Mint mondtam, az újabb felhasználók feltűnően "butábbak" vagy lassabbak. "Kábítószeresek". Szerintem igazad van, amikor az izommemóriáról és a tudatalatti dolgok tudatos elvégzéséről van szó, bár nem hiszem, hogy ez a strain miatt van, szerintem itt a tolerancia/expozíció a bűnös. Az újabb felhasználó észrevehetőbben butított vagy gátolt, különösen akkor, amikor egy ismeretlen vagy kényelmetlen helyzetben kell alkalmaznia magát. A toleránsabb felhasználó a kevésbé megterhelő tevékenységek során a részegségtől némileg feljavul. A gondolkodás lassabb lehet, de ez azért lehet, mert a felhasználó sok absztrakt perspektíván gondolkodik, talán ostoba, de nem feltétlenül irracionális. Biztosan nem veszélyes értelemben. Úgy vélem, hogy a marihuána az emberiség egyik legjóindulatúbb, legfontosabb és leghasznosabb anyaga. Sok ilyen válasz személyenként eltérő lesz, és mint mondtam, ez az egész főként szubjektív, a fő tényező pedig szerintem az anyag toleranciaexpozíciója és erőssége. A kár nagy része a témát övező tudatlanságból és megbélyegzésből származik. A jelenlegi kultúra és társadalom megakadályozza, hogy elérje a legmagasabb potenciálját. Olvashat a sorok között, és megmondhatja, hogy mit gondolok az átlagos marihuána dohányosról/rajongóról.

Ez az a fajta mentalitás, amellyel meg kell küzdenünk. Évek óta tartó ostobaság, amit meg kell tanulni. Másrészt, egyszer ebédszünetben voltam a főnökömmel. Letett 3 Captain Morgan-t és kólát. És rengeteg füvet is szívott. Elszívtam egy fél jointot, mire megkérdezte, hogy "rendben leszek-e, hogy visszamehessek dolgozni." Oldalról néztem rá, mintha... mintha... kertépítő lennék, a levelek őszi eltakarítását végeztük, ne feledje. Írhatnék egy gyomirtási kiáltványt vagy ilyesmit, de elkalandoztam. Azt hiszem, egyelőre eleget mondtam, valószínűleg többet, mint amire szükséged van. Remélhetőleg segít.

Szeretem néha elkapni a ted-előadásokat, ha érdekes, remélem, hogy a tiédet is elkapom valamikor, és rájövök, hogy te vagy az. Sok szerencsét! :)
 
Top