A morfium-szulfát kivonása a "Substitol kapszulákból" és átalakítása morfium-bázissá

Mr_Morphine

Don't buy from me
New Member
Joined
May 3, 2024
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Üdvözlöm!

Azt hittem, hogy ez közismert, de mivel néhányszor megkérdezték, itt van a hogyan:

1) Nyissa ki a kapszulát, amely kis golyókat tartalmaz a morfium-szulfátból, amely viaszszerű anyaggal van borítva: 1) Nyissa ki a kapszulát, amely kis golyókat tartalmaz a morfium-szulfátból.
2) Tegyük a kis golyókat forró vízbe (75°C a tökéletes)
3) Keverjük, amíg fel nem oldódik.

4) Hagyjuk a vizet kihűlni, amíg egy kemény "viasz" réteg nem lesz belőle.
5) Távolítsuk el a réteget, vagy ne tegyük, ízléstől függően
6) Egészségünkre

a füstölhető morfium bázissá alakításhoz:


a 4. lépés után: távolítsa el a "viasz" réteget
5) cseppenként adjunk hozzá ammóniát, amíg a pH körülbelül 10-12 nem lesz. Látni fogja a pelyhek kihullását.
opcionális: hűtse le az oldatot a hűtőben
6) távolítsa el a vizet
7) hagyja megszáradni a "hópelyheket" és élvezze ;-)

maradj biztonságban!
Mr.M.
 

InterestedJimmy

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2023
Messages
5
Reaction score
3
Points
3
Tudna Ön vagy valaki más részletes leírást adni a készítmény morfiumának (alapjának) legtökéletesebb módon történő tisztításáról, hogy a lehető legjobban elkerülhető legyen a termékveszteség? Sok utasítást olvastam a különböző fórumokon a morfium kivonásáról, de nem találtam lépésről lépésre történő eljárást. A tapasztalt (hobbi) vegyész számára ez talán triviálisnak hangzik. Tudom, hogy az ilyen jellegű extrakciók a legalapvetőbb eljárások közé tartoznak, de szeretnék a lehető legjobbat kihozni magamból és a lehető legszorgalmasabban dolgozni. Ezért szükségem lenne némi segítségre, és ezáltal további projektekre ösztönözhetnék.

A Substitol (200mg) kapszulák belsejében lévő tartalom a következő összetevőket tartalmazza:

-200 mg morfium-szulfát
-hidratált növényi olaj
-Makrogol 6000
-talcum
-magnézium-sztearát


Az én laikus megközelítésem a következő lenne:

Oldjuk fel a tartalmat elegendő forró desztillált vízben, majd hűtés után távolítsuk el a tetején lebegő viaszos réteget. A viasznak főleg hidratált növényi olajból kell állnia. Az oldatnak morfium-szulfátból + Macrogol 6000-ből kell állnia, és a magnézium-sztearát + talkumnak oldatlanul kell lebegnie. Az oldat szűrése a talkum és a magnézium-sztearát eltávolítása érdekében a morfium-szulfát és a Macrogol 6000 oldatot kell, hogy hagyja.

Feltételezem, hogy a következő lépés az oldat bázisosítása egy bizonyos ph-értékre, a kicsapódott morfium bázis kiszűrése, és így a Macrogol 6000 oldat marad.

Szeretném tudni a pontos számokat, a szükséges felszerelést és vegyszereket az optimális extrakció elvégzéséhez.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Főzőpohár, tölcsér, szűrőpapír, desztillált víz, főzőlap, üvegrúd, műanyag fecskendő, kesztyű, pontos laboratóriumi súly, exszikkátor (opcionális).

A @Mr_Morphine által leírt eljárás nagyon egyszerű. Nincs semmilyen know-how. Írtam szükséges üvegeszközök és felszerelés u.
 

InterestedJimmy

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2023
Messages
5
Reaction score
3
Points
3
Köszönöm a választ. Van valamilyen ajánlás, hogyan érhetem el a legnagyobb hozamot, vagy melyik lépésre kell a legnagyobb gondot fordítani?

Ezzel az eljárással tiszta morfiumbázist fogok kapni, vagy a végtermékben még mindig vannak összetevők? Az ammónia hozzáadása előtt szűrnöm kell az oldatot, hogy eltávolítsam a nem oldódó maradékokat, mint a talkum és a magnézium-sztearát, igaz?

És a bázisosítás után a Macrogolnak a leszűrt oldatban kell maradnia, vagy reakcióba lép az ammóniával?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Igen, morfiummentes bázist kap. Biztos, hogy lesz néhány más anyag is, de elhanyagolható mennyiségben. Igen, meg lehet szűrni. A makrogol vízben oldódik.
 

Mr_Morphine

Don't buy from me
New Member
Joined
May 3, 2024
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Amint lesz időm, írok egy detektáltat.
 

InterestedJimmy

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2023
Messages
5
Reaction score
3
Points
3
Megkérdezhetem, hogy a morfiumbázis milyen hozamát érte el, és milyen hozam lenne/lehetne elérhető, ha a lehető legpontosabban dolgozna?
 
Top